problem pri vžigu
problem pri vžigu
Zdravo!
Pri Meganu 1.6 16v letnik 2002 (215000km) imam sledečo težavo.
Ko je motor hladen (zjutraj ali popoldne po službi ko avto dalj časa stoji) mi ne vžge v prvem poizkusu. Moram verglat ene 2x 3x, potem pa vžge. Teh problemov ni ko je motor ogret. Ti problemi se pojavljajo predvsem ko je zunaj mraz.
Kaj bi lahko to bilo? Morda tipalo vode? Pa še to, a je normalno da mi v prostem teku kaže dobrih 500 obratov?
Na diagnostiki mi razem lambda sonde ni nič pokazalo.
Pri Meganu 1.6 16v letnik 2002 (215000km) imam sledečo težavo.
Ko je motor hladen (zjutraj ali popoldne po službi ko avto dalj časa stoji) mi ne vžge v prvem poizkusu. Moram verglat ene 2x 3x, potem pa vžge. Teh problemov ni ko je motor ogret. Ti problemi se pojavljajo predvsem ko je zunaj mraz.
Kaj bi lahko to bilo? Morda tipalo vode? Pa še to, a je normalno da mi v prostem teku kaže dobrih 500 obratov?
Na diagnostiki mi razem lambda sonde ni nič pokazalo.
Pa se lahko ta zadeva še poslabšuje, ker drugače me načeloma ne moti če mi bo vžgal pač v 2 ali 3. poizkusu.Doctor DJ napisal/-a:sam sem na meganu 2 , 1.6 16v 2003 imel enake simptome, prvo sumili loputo, avto je bil prodan, potem pa se je pri menjavi lambda sonde pokazal pravi krivec
za ostale info, kontaktiraj uporabnika KEKEC, on je menjaval ta del (mislim da je lambda neki manj od 100€ )
Kaj torej če je termostikalo, potem bi moral tester pokazat, če ga priklopim na hladen motor?[KEKEC] napisal/-a:Priklopi hladen avto na tester,če ni ki termo stikalo! Sem že mel nekaj primerov ko je mrzel avto kazal po 60 stopinj ali več! Na testeru pa pokazalo napako na lambda sondi!
Potem kakšno tipalo vode ali pa senzor glavne grede odpade?
bom koristil kar to temo. pri meni je avto užigal brez problema. poroblem pa nastane ker so obrati pogosto nihali med 1000 in 1600. potem sm se lotil spucat loputo in ko sem sestavil nazaj je bilo še slabše. ko sm peljal mehaniku, je neki gledu in nato naročil nov motorček prostega teka. tega je zamenjal, in zdaj ugotovil da je lambda sonda na katalizatorju fuč(to je kazal tudi tester). sedaj pa čakam da dobi novo in da vidimo kaj bo 
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi




