Razstavljanje armaturke

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Razstavljanje armaturke

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

kako bi najlažje razstavil plastiko pri ventilaciji da bi prišel do stikal.(nimam podaljšane armature kot na sliki).
Slika
Clio 1.2...
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

mislim da je najlažje če vzameš dol komplet zgornji del armaturke
pritrjena je z 5ini vijaki če se ne motim, odpreš vrata in ob strani vidiš po enega na levi in desni, potem pa zgoraj, pod šipo, so lahko dostopni
dalje, nažalost nevem, sm pozabil ko sem razstavljal

lp
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

pomoje je pa lažje če greš podirad od spodi gor :)

Vzami ven stikala za gretje in pol (upam da maš mejhne roke) knofke stisneš ven iz spodnje strani.

Za podirat stikala od ventilacije pa prvo snameš plastiko na spodnjem robu ( 2 torx vijaka), potem snameš uro, potem mislim da sta pod eno plastiko ki jo odmakneš še 2 vijaka in pol gre ven. upam da nisme preveč zakompliciru zadeve

@doctor, če boš snel zgornji pokrov armaturke dol ne boš naredu nič razen to da si boš naredu dvojn del ker boš mogu še nazaj šraufat :)
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

aha, no, glede na položaj rež se mi je zdelo samoumevno da je najlažji dostop od zgoraj :oops:
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

Hvala za nasvete,se bom spravu podirat pa če ne bo šlo se še javim :)
Clio 1.2...
Uporabniški avatar
broker
Prispevkov: 471
Pridružen: 31 Mar 2006, 18:36

Odgovor Napisal/-a broker »

Ta stikala se lahko potegnejo ven z ukrivljeno žco, ki ima na koncu zobek v obliki črke L , in ni potrebno dodatno razstavljanje.
[email protected]
Clio RS II PH2 s.n. 000001 :)
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

To vem,rad bi si zrihtu da bi blinkal ko bi zaklepu pa morm nekak pridet do konektorja.Če ma kdo še boljšo idejo(da je manj šravfanja) kar naj pove.
Clio 1.2...
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

kter konektor ? a ti bi rad stikalo vn uzel al kako?
Uporabniški avatar
wily
Prispevkov: 1253
Pridružen: 11 Feb 2008, 00:22
Kraj: Prebold

Odgovor Napisal/-a wily »

posluš jervo nasvet in boš zrihti, odpsodi se vse dela, razdreš okol radija in ino lajšno umes med ventilacijo šalterji, štalterje za ventilacojo držijo dva vijaka in pol sam z prstom rukneš ven stikalo..... :wink:
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

stikalo za žmigavce ko sm jaz menjau, sm sam klecno da je delalo pol pa z prsti vn potegno pa je blo to to :p
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

Doctor DJ napisal/-a:kter konektor ? a ti bi rad stikalo vn uzel al kako?
Konektor ki pride na stikalo za žmiguce ker bom rele vezu na tiste pine.
Clio 1.2...
Odgovori