svetloba pri ventilaciji

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

svetloba pri ventilaciji

Odgovor Napisal/-a pishek »

lp. imam megana L 01. namreč crknila mi je tista luč za osvetlitev ventilacije pod avroradijem, tisti trije šalterji. in me zanima kako se naj lotim tega popravit zamenjat žarnico ali je pa problem v čem drugem? šalterji drugače delujejo normalno. prosim za pomoč. hvala
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Žarnice so ti ugasnile, zamenjaš jih v pol urce. Potreboval boš torxe.

1. Odstraniš pepelnik in vžigalnik
2. Odviješ dva vijaka, ki držita nosilec pepelnika in ga odstraniš, pazi da boš odklopil konektor od vžigalnika, ki je zadaj na nosilcu
3. Konzola za ventilacijo je spodaj pritrjena z dvema vijakoma, te dva vijaka odstraniš
4. Z občutkom potegneš konzolo malenkost dol in nato k sebi, ker je zgornji del samo zataknjen
5. Odklopiš konektor zadaj za konzolo, da boš imel več dostopa
6. Pazi da ne boš staknil dveh "dratov", ki sta na zadnjem delu konzole
7. Žarnice boš najlažje dobil ven s kakšnimi kleščami (vzami "špicange")
8. Žarnice so takšne kot za osvetlitev armaturke (1.2W)

Slika

9. Ko boš sestavljal nazaj, pazi da ne boš iz ležišč zbil dveh kovinskih utorov za vijake!

lp
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

Odgovor Napisal/-a pishek »

oorosh napisal/-a:Žarnice so ti ugasnile, zamenjaš jih v pol urce. Potreboval boš torxe.

1. Odstraniš pepelnik in vžigalnik
2. Odviješ dva vijaka, ki držita nosilec pepelnika in ga odstraniš, pazi da boš odklopil konektor od vžigalnika, ki je zadaj na nosilcu
3. Konzola za ventilacijo je spodaj pritrjena z dvema vijakoma, te dva vijaka odstraniš
4. Z občutkom potegneš konzolo malenkost dol in nato k sebi, ker je zgornji del samo zataknjen
5. Odklopiš konektor zadaj za konzolo, da boš imel več dostopa
6. Pazi da ne boš staknil dveh "dratov", ki sta na zadnjem delu konzole
7. Žarnice boš najlažje dobil ven s kakšnimi kleščami (vzami "špicange")
8. Žarnice so takšne kot za osvetlitev armaturke (1.2W)

Slika

9. Ko boš sestavljal nazaj, pazi da ne boš iz ležišč zbil dveh kovinskih utorov za vijake!

lp
majster hvala ti
bom poskusil enga dne :)
Odgovori