Menjava amortizerjev

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
DonLuigi
Prispevkov: 275
Pridružen: 03 Dec 2007, 20:17
Kraj: Ljubljana

Menjava amortizerjev

Odgovor Napisal/-a DonLuigi »

Živjo.

Bil z Meganom II 175K km na AMZS in so vsi štirje amortizerji že pri koncu. Avto je zelo trd in v ovinkih preko lukenj nestabilen.

1. Ali ima pri menjavi sprednjih smisel še menjati ležaje amortizerjev? Kako se sploh ugotovi, ali so za zamenjat? Kolk pa zdržijo? Pa tud cena ležaja se mi zdi visoka - je toliko, kot cena amortizerja (Saming, BTC).

2. Povsod mi ponujajo Monroe plinske amortizerje. Cena je 50 - 60 € / kom. A obstaja še kakšna ugodnejša varianta podobne kvalitete? Kje dobim?

Muchas gracias,
Luka
Uporabniški avatar
Primož Five
Prispevkov: 1366
Pridružen: 27 Jan 2007, 23:16
Kraj: Logatec

Re: Menjava amortizerjev

Odgovor Napisal/-a Primož Five »

Ceneje mislim da jih ne boš dobil, že to je tako poceni da :roll: (za R5 so 40-45 euro)
Pri 175K km bi tudi jaz menjal ležaje amortizerjev.
Sensei Rei/Pes moj prijatelj

http://www.osterrob.si/ Zelo ostri noži
Uporabniški avatar
Kyrius
Prispevkov: 472
Pridružen: 14 Avg 2010, 14:00
Kraj: Wolfsberg

Odgovor Napisal/-a Kyrius »

Da ležaji niso poceni je razumljivo mar ne? Nivo toleranc je pač zelo visok pri vrtečih se in močno obremenjenih strojnih delih. Pri tolkih km bi pa tudi jaz menjal ležaje.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

a niso to tele zadeve ki so prav trapasto poceni?
http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 315M255.08

za amortizerje je dobra cena
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

Seveda menjaj. Ko boš imel stare v roki boš videl da je guma napil razpadla.
Sicer pa niso neki grozen dnar.
Uporabniški avatar
DonLuigi
Prispevkov: 275
Pridružen: 03 Dec 2007, 20:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DonLuigi »

A to je pol ta "ležaj"?
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Zamenjaj ležaj ker jaz ko sem dal feder dol, se mi je ležaj kr razpadel.
Uporabniški avatar
miko 55
Prispevkov: 1088
Pridružen: 18 Mar 2007, 15:18
Kraj: L . J .

Odgovor Napisal/-a miko 55 »

Jest sm bil z monroe reflex serijo zelo zadovoljen. Ležaji niso tako hud strošek, ker ko menjaš amortizerje in imaš vse odprto zamenjaš sproti še to.
GOOGLE zihr ve!!!!!!!!!! Zato se googlajmo.
http://rsslo.nagradne-igre.si/igra/2920 ... 3ce0d2daf8
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

miko 55 napisal/-a:Jest sm bil z monroe reflex serijo zelo zadovoljen. Ležaji niso tako hud strošek, ker ko menjaš amortizerje in imaš vse odprto zamenjaš sproti še to.

Kaj pri menjavi ležaja amortizerja je potrebna optika??
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

dynamic napisal/-a:
miko 55 napisal/-a:Jest sm bil z monroe reflex serijo zelo zadovoljen. Ležaji niso tako hud strošek, ker ko menjaš amortizerje in imaš vse odprto zamenjaš sproti še to.

Kaj pri menjavi ležaja amortizerja je potrebna optika??
ne
kamal
Prispevkov: 27
Pridružen: 22 Mar 2009, 18:25

Odgovor Napisal/-a kamal »

Renault89 napisal/-a:
dynamic napisal/-a:
miko 55 napisal/-a:Jest sm bil z monroe reflex serijo zelo zadovoljen. Ležaji niso tako hud strošek, ker ko menjaš amortizerje in imaš vse odprto zamenjaš sproti še to.

Kaj pri menjavi ležaja amortizerja je potrebna optika??
ne
A lahko poveš zakaj ne.
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

kamal napisal/-a:
Renault89 napisal/-a:
dynamic napisal/-a:
Kaj pri menjavi ležaja amortizerja je potrebna optika??
ne
A lahko poveš zakaj ne.
ker se ti vrjetno nič ne spremeni,če menjaš samo ležaj.... :D
kamal
Prispevkov: 27
Pridružen: 22 Mar 2009, 18:25

Odgovor Napisal/-a kamal »

MuRiCi napisal/-a:
kamal napisal/-a:
Renault89 napisal/-a: ne
A lahko poveš zakaj ne.
ker se ti vrjetno nič ne spremeni,če menjaš samo ležaj.... :D
Pravilni odgovor je, da pri večini avtov se ti nič ne spremeni. Ne pa pri vseh.
Uporabniški avatar
euro3000
Prispevkov: 47
Pridružen: 13 Jan 2010, 00:53

Odgovor Napisal/-a euro3000 »

DonLuigi napisal/-a:
A to je pol ta "ležaj"?
NE TO NI TO!
Kvečjemu je to ležišče amortizerja, to še guma amortizerja - na katero se nasloni karoserija- ni.
Ležaj je pa čisto pravi ležaj, če si že gdaj vidu kakšnega! Pozor, manj kakovostne in cenene variante se čisto drugače vrtijo kot konkreten rezervni del, ki je vsaj OE če ne že original.
Odgovori