Menjava amortizerjev
Menjava amortizerjev
Živjo.
Bil z Meganom II 175K km na AMZS in so vsi štirje amortizerji že pri koncu. Avto je zelo trd in v ovinkih preko lukenj nestabilen.
1. Ali ima pri menjavi sprednjih smisel še menjati ležaje amortizerjev? Kako se sploh ugotovi, ali so za zamenjat? Kolk pa zdržijo? Pa tud cena ležaja se mi zdi visoka - je toliko, kot cena amortizerja (Saming, BTC).
2. Povsod mi ponujajo Monroe plinske amortizerje. Cena je 50 - 60 € / kom. A obstaja še kakšna ugodnejša varianta podobne kvalitete? Kje dobim?
Muchas gracias,
Luka
Bil z Meganom II 175K km na AMZS in so vsi štirje amortizerji že pri koncu. Avto je zelo trd in v ovinkih preko lukenj nestabilen.
1. Ali ima pri menjavi sprednjih smisel še menjati ležaje amortizerjev? Kako se sploh ugotovi, ali so za zamenjat? Kolk pa zdržijo? Pa tud cena ležaja se mi zdi visoka - je toliko, kot cena amortizerja (Saming, BTC).
2. Povsod mi ponujajo Monroe plinske amortizerje. Cena je 50 - 60 € / kom. A obstaja še kakšna ugodnejša varianta podobne kvalitete? Kje dobim?
Muchas gracias,
Luka
- Primož Five
- Prispevkov: 1366
- Pridružen: 27 Jan 2007, 23:16
- Kraj: Logatec
Re: Menjava amortizerjev
Ceneje mislim da jih ne boš dobil, že to je tako poceni da
(za R5 so 40-45 euro)
Pri 175K km bi tudi jaz menjal ležaje amortizerjev.
Pri 175K km bi tudi jaz menjal ležaje amortizerjev.
a niso to tele zadeve ki so prav trapasto poceni?
http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 315M255.08
za amortizerje je dobra cena
http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 315M255.08
za amortizerje je dobra cena
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
A to je pol ta "ležaj"?Shusuglao napisal/-a:http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 315M255.08
Zamenjaj ležaj ker jaz ko sem dal feder dol, se mi je ležaj kr razpadel.
ŠIK Vulkanizerstvo, vgradnja avtoplina, protikorozijska zaščita, AVTOVLEKA 24H
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Jest sm bil z monroe reflex serijo zelo zadovoljen. Ležaji niso tako hud strošek, ker ko menjaš amortizerje in imaš vse odprto zamenjaš sproti še to.
GOOGLE zihr ve!!!!!!!!!! Zato se googlajmo.
http://rsslo.nagradne-igre.si/igra/2920 ... 3ce0d2daf8
http://rsslo.nagradne-igre.si/igra/2920 ... 3ce0d2daf8
NE TO NI TO!DonLuigi napisal/-a:A to je pol ta "ležaj"?Shusuglao napisal/-a:http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 315M255.08
Kvečjemu je to ležišče amortizerja, to še guma amortizerja - na katero se nasloni karoserija- ni.
Ležaj je pa čisto pravi ležaj, če si že gdaj vidu kakšnega! Pozor, manj kakovostne in cenene variante se čisto drugače vrtijo kot konkreten rezervni del, ki je vsaj OE če ne že original.






