Twingo RS by uros3n

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

Ful lepo pašejo feltne na avto. 8)
Uporabniški avatar
LiLDee
Prispevkov: 854
Pridružen: 12 Mar 2008, 16:17
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a LiLDee »

Hud 8)
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Tole petardo sm pa dans vidu na parkingu pri tržnici moste :) Dobr zgleda, feltnce pa tud pašejo :)
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Lepe feltne! So to 15" ali 16"?
Slika
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Hudo sedejo!
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
uros3n
Prispevkov: 33
Pridružen: 23 Mar 2010, 11:23

Odgovor Napisal/-a uros3n »

Hvala vsem za komentarje.

Feltne so 15", ker je v dimenziji 195/50/15 ogromna izbira gum.
Tako ali tako jih bom imel še za trackdaye z gumami Toyo R888 ali s slicksi.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Pravilno! Jz sem tut zato kupil OZ F1 cup ;-) Spomlad grejo gor dirkalne gume.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

uros3n napisal/-a:Hvala vsem za komentarje.

Feltne so 15", ker je v dimenziji 195/50/15 ogromna izbira gum.
Tako ali tako jih bom imel še za trackdaye z gumami Toyo R888 ali s slicksi.
Res lepe... v živo sploh. Na slikah se porajta razlika v beli barvi - ampaaak to je čist vseen :D

A za bremze si že kakšen upgrade najdu, al boš še naprej bremzopek 8)?
Uporabniški avatar
uros3n
Prispevkov: 33
Pridružen: 23 Mar 2010, 11:23

Odgovor Napisal/-a uros3n »

Cr00k napisal/-a:A za bremze si že kakšen upgrade najdu, al boš še naprej bremzopek 8)?
Za začetek bom nabavil Brembo Max diske ter Greenstuff ploščice.
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Greenstuff naj bi bile ekvivalent originalu, tako da na boljšem ne boš glih. Če že kupuješ boljše (dražje) diske, pol investiraj še v ploščice, ker če ne je vseeno če maš še naprej original :wink:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Se popolnoma strinjam z kmetek-om. Na sploh so te EBCjeve ploščice (mislim da je govora o teh) samo za otroke strašit, vsaj moje izkušnje z njimi so zelo slabe (pregrevanje zavor, ploščice so se razletele?!?!?). To je samo stran metanje denarja.

Pa imaš sedaj probleme z zavorami?

Jst ti priporočam Fri tech competition (fri tech dela tudi navadne ploščice, ampak tiste so res samo navadne) v moji temi v galeriji si lahko pogledaš kako izgleda škatla (navadne so v zeleni).
Sicer sem bil pred nakupom skeptičen (meni nepoznana firma), ampak takoj ko sem jih zmontiral sem bil zelo zadovoljen. Sicer sem želel kupiti Ferodo Racing DS3000 (bolj poznano), ampak sedaj ne vidim več razloga. Fri tech dela tudi, ko zavore niso ogrete, DS3000 niti ne. DS3000 je ubijalski do diskov (ko zaviraš močno letijo iskrice) pri fri techu iskric ni videti, pa tudi diski mi še vedno delujejo novi. Pregrevanje je pri obeh preteklost. Upam pa da se zavedaš, da dirkalne zavore cvilijo in se bolj prašijo kot navadne.
Več o tem kako se te ploščice obnesejo za vsak dan pa mislim da ti lahko pove mloncar, če to bere (drugače mu pa PM pošlji).

Od vseh navadnih/serijskih ploščic pa so original Renaultove daleč najboljše od vseh, ki sem jih imel. So agresivne in dobro zavirajo, se ne pregrevajo tako kot ostale, dolgo držijo... enostavno so super. Mogoče bi bilo OK tudi, če bi našel kopijo enake kvalitete kot prva vgradnja, ampak razlika v ceni sploh ni huda.

Kar se tiče diskov se meni dobro obnesejo prvi iz lokalne trgovine z avtodeli.

Aja pa tele Superturismo WRC res pašejo na Twinga :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

schkorc napisal/-a:Od vseh navadnih/serijskih ploščic pa so original Renaultove daleč najboljše od vseh, ki sem jih imel. So agresivne in dobro zavirajo, se ne pregrevajo tako kot ostale, dolgo držijo... enostavno so super.
Sprva sem js tud mel podobne želje in kombinacije z neko aftermarket robo, a sem k sreči upoštevu nasvet in prešaltu na Renaultovo prvovgradnjo - TRW diski in ploščice (oz. Lucas - je eno in isto). Odličen kompromis! :wink:
Slika
Uporabniški avatar
uros3n
Prispevkov: 33
Pridružen: 23 Mar 2010, 11:23

Odgovor Napisal/-a uros3n »

Hvala za nasvete.

@schkorc: Vsekakor se zavedam prednosti in slabosti dirkalnih zavor. Problemov z zavorami sicer nimam (razen zakurjenih ploščic), a po mojem mnenju ne grabijo dovolj.

Sem se malo pozanimal okoli, nekaj ponudb imam, a kaj več mi še ni uspelo urediti. Večji del krivde za nenapredovanje je viden na spodnji sliki, drugi del krivde pa gre pripisati drugemu projektu (Fiesta Turbo).

Tole se je pripetilo v decembru:
Slika

Danes sem ga prevzel. Zamenjano je bilo vse, določene detajle pa je potrebno še dodelati. Recimo okvirja meglenk sta bila prej črna, zdaj pa sta temno siva...

Narejen pa je bil tudi redni servis.
Zadnjič spremenil uros3n, dne 14 Jan 2011, 16:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

uf, tole pa ne zgleda lepo...

A podvozje jo je celo odneslo?
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
uros3n
Prispevkov: 33
Pridružen: 23 Mar 2010, 11:23

Odgovor Napisal/-a uros3n »

Podvozje je ostalo celo, tudi vitalne tekočine niso spuščale.
Odgovori