megan cope prosti tek

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
jaka88
Prispevkov: 10
Pridružen: 09 Avg 2010, 12:51

megan cope prosti tek

Odgovor Napisal/-a jaka88 »

pozdrav vsem.

kupil sem --> megan cope 1.6 79kW 2002
je normalno da se obratomer premika za nekaj milimetrov v prostem teku? ventelicija je izključena. ko prižgem hladen avto se najprej ustali pri cca 850 obr nato skače gor in dol in počasi pade na cca 750 obr, obratomer se še vedno premika ...

kaj bi bilo narobe? če sploh je kaj?

Lp
Uporabniški avatar
Dr_S
Prispevkov: 709
Pridružen: 31 Avg 2003, 17:54

Odgovor Napisal/-a Dr_S »

To je čist ql
Go HARD or Go HOME
rslove
Prispevkov: 75
Pridružen: 21 Mar 2010, 21:08
Kraj: Odpad renojev ;)

Odgovor Napisal/-a rslove »

Če bo kaj več skakal potem je lahko motorček prostega teka.
Uporabniški avatar
jaka88
Prispevkov: 10
Pridružen: 09 Avg 2010, 12:51

Odgovor Napisal/-a jaka88 »

sem posnel kako zgleda... spodnji link

http://www.youtube.com/watch?v=5BjSbxt7Y5s

to je primer ko je mašina segreta,... zelo podobno dela tudi pri hladni

kuk pa pride ta motorček prostega teka? se splača kupit novega al je rabljen tud vredu?

lp in hvala
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Odgovor Napisal/-a Morphy »

no to sigurno ni vredu, še pr mojmu meganu velik manj skače pa je dizel :)

motorček stane recimo tolko, http://www.herkules.si/index.php?productID=28744

če je sploh motorček kriv.... lahko je še velik drugih stvari, lahko so recimo tesnila (gumice) okoli sesalnega kolektorja in lopute zanič, mogoče počen kolektor al pa kaki problem z vbrizgom goriva....
Uporabniški avatar
jaka88
Prispevkov: 10
Pridružen: 09 Avg 2010, 12:51

Odgovor Napisal/-a jaka88 »

Hmmm...

Ko sem ga kupil cca 2 tedna nazaj v avto hiši, so mi zatrjevali da je vse OK in da je to normalno če malo skače....

3 mesece mam garancije sm verjetno to ne spada not? Ali pač, glede na to, da so rekli da je to normalno delovanje?

ima kdo iskušnje z uveljavljanjem te kratkoročne garancije?

Lp
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Pelji ga nazaj na avtohišo in zahtevaj da ti zadevo uredijo, brez popuščanja!
Slika
Odgovori