Komp se resetira

Vse ostale teme
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

@ bam88 - mnja skor mal preveč je tale mim, niso winsi ampak periferija

@MaTe0 kaj ima velikost rama opraviti z resetiranjem, če je ram bil preverjen in so vsi testi (kaki trije) povedali da je ram OK. :?

Sicer pa za enkrat je bil menjan napajalnik in rezultat

Čas delovanja sistema: 0 d, 9 h, 27 min, 52 s

brez reseta.
Poročam če se kaj spremeni. Bom pa jutri odpru stari napajalnik da vidim kaj je notri lepega.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Pri meni je bil samo kabel problematičen. Nism mogu verjet da se lhk tuk zj***.
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

obi napisal/-a:@ bam88 - mnja skor mal preveč je tale mim, niso winsi ampak periferija

@MaTe0 kaj ima velikost rama opraviti z resetiranjem, če je ram bil preverjen in so vsi testi (kaki trije) povedali da je ram OK. :?

Sicer pa za enkrat je bil menjan napajalnik in rezultat

Čas delovanja sistema: 0 d, 9 h, 27 min, 52 s

brez reseta.
Poročam če se kaj spremeni. Bom pa jutri odpru stari napajalnik da vidim kaj je notri lepega.
Ja ne vem, če maš kaki stari komp, lahko tud rama sfali. V mislih tja do 256mb. Ker je preveč zafilan pa ga zmanka.

To se je men na enem kompu dogajalo. Ampak je bil res že zelo star :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

No ja komp ni lih mlad star je nekje 8 let. Specifikacije pa res nism napisal
AMD Barthon 2.5G teče na 2.1G navit
Ram 2x256 400Mhz DDR in 1x512 400Mhz DDR
Disk WD 80G 7200 rmp 8M chace
plata Gigabyte vt600 (al neki podobnega)
grafa geforce 5200 pro Od Inno-ta.

Mislim pa da sem ugotovil vzrok izpadanja, kriv je bil napajalnik, katerega sem zamenjal z novim in malo močnejšim, da se lahko gonijo poleg še vente za dodatno hlajenje. Če bo še kaj pa poročam. Hvala vsem za namige.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

Odgovor Napisal/-a pishek »

lp. najprej pod nadzorno ploščo klikni SYSTEM in v tistem oblačku zgoraj klikni DODATNO, spodaj ti piše zagon in obnovitev in klikni nastavitve in tam če maš kljukico pri sistemski napaki SAMODEJNO ZAŽENI PONOVNO jo odvzemi.
stem se reši en velik nadležen problem če je seveda kriva ena bedna kljukica :)
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Emmm še enkrat, zadeva sedaj dela, hvala za nasvete. Mogoče sem res pozabil omeniti da ni izgledalo kot reset softwareski reset ampak kot da bi štrom vzel vse skup se je vgasnilo in na novo zagnalo.
Štrom for wife, UPS for life.
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

evo update

sistem laufa brez problema. 20ur pa 19 minut
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

No sam da laufa :)
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

trenutno sistem boot up 3d 7h 18min... tak da zgleda da je bil PSU.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a mateichk »

obi napisal/-a:Emmm še enkrat, zadeva sedaj dela, hvala za nasvete. Mogoče sem res pozabil omeniti da ni izgledalo kot reset softwareski reset ampak kot da bi štrom vzel vse skup se je vgasnilo in na novo zagnalo.
tem se pa reče varnostni izklop kompa pri pregrevanju ;) varnost da nebi kej skurlo :P
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Ja sm pol ugotovil da bi blo fajn spihat zadevo samo zgleda da napajalnka pa takrat nisem spihal in je kondle notr prav lepo napihnalo oz, en je celu spustil dušo (ne ni ga razgnalo).
Štrom for wife, UPS for life.
Odgovori