Clio I 1.8 16V, l.'93 - I love my car. Avto šel papa.

Predstavite Vašega Renault-a
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

gaši napisal/-a:ne, zjutraj enih pol 8 je blo..mimo bučkota si peljal :)
Jajaja hehehe.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Danes sem se malo poigral. In sem končno ugotovil vzrok nedelovanja pumpice za vodo. Ugotovil sem katero termostikalo vklaplja ventilator in hkrati tudi pumpo.

To je to. Tretje čisto ta zadnji od unih treh.
kratkostičil sem na hitro in užgal se je ventilator.
Pumpa pa ni delovala. Preveril sem z voltmetrom na konektorju ali dobiva tok in dobiva lepih 12V Pošprical sem z kontakt šprejem. In Wola pumpa deluje normalno naprej.
Slika
Hladi pa dobrih 8 minut, nato se samo ugasne.

Skratka imam opčutek da tole termostikalo, ki je prišraufano na ohišje termostata je odpovedalo. Alpa tudi ne. Mogoče se pa prižiga pri kritičnih temperaturah.
Se da kako izvedet pri kateri temperaturi nardi kontakt tole termostikalo??
Pomojem ni isto kot uno zgoraj ko lavfa motor prižge pri 90 stopinj.
Hvala.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Kdaj odpira piše na stikalu.Je pa nekje od 109 pa do 11+,nevem zdaj točno.
Mislim no,da so neke take številke.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

trinity napisal/-a:http://www.facet.it/db_comp/catalogo/opencatalogue.asp
Zgolj informativno.
Hvala Trinty: Zelo zanjimiv katalog še kr priročen. Mislim, da sem našel termostikalo.

Tole je ki upravlja samo ventilator, ko je motor zagnan. Deluje 92 stopinj Vsaj tako piše.
Slika

in tole naj bi blo termo stikalo ki upravlja ventiletor, ter pumpo, ko je motor ugasnjen. Deluje pa šele na 120 Stopinj. Tako piše. Men se zdi preveč 120 ?? Kaj pravite
Slika
Dejte me popravit če sem se zmotil..
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

http://www.lovecnacene.si/senzorji-vodn ... /m/910293/

Sam se mi zdi da je to senzor za kazalc temperature na števcu! :roll:

Upam da se motim!
Slika
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Tale rozast ni taprav.Sm ga tud sam že gledou v eni trgovini ampak je teperatura delovanja previsoka.Pa tud uno kar še vn štrli je odveč.
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Pumpa dela dokler pade temperatura hladilne pod 105 stopinj oziroma maksimalno 8 minut po izklopu motorja.
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
matejpurgar19
Prispevkov: 788
Pridružen: 21 Mar 2008, 17:11

Odgovor Napisal/-a matejpurgar19 »

Kakšno pumšo pa ima ta motor da ne vrti stalno? Ali ni pogon preko zobatega jermena??
SlikaSlikaSlika
Renault 5 Bye bye, 1.4. l.96
Renault Clio Be bop, 1.2 l.96
Renault Laguna Dynamique, 1.8 l.01
Renault Clio 2 Extreme 1.2 16v l.04
Volvo V50 Momentum 2.0D l.,09
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a moofdi »

matejpurgar19 napisal/-a:Kakšno pumšo pa ima ta motor da ne vrti stalno? Ali ni pogon preko zobatega jermena??
:roll:

Avto ima čisto normalno vodno pumpo. Ta je pa še dodatna električna, ki se zalaufa takrat ko se vroč avto ugasne da voda še vedno kroži in se malo shladi. Laufa pa max nekaj minut...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Waxxx napisal/-a:http://www.lovecnacene.si/senzorji-vodn ... /m/910293/

Sam se mi zdi da je to senzor za kazalc temperature na števcu! :roll:

Upam da se motim!
Jap mislim da se kr krepko motiš :wink:
V katalogu piše, da je tale senzor z temperaturo vode, ki ga prikaže na števcu.
Slika
Torej ta drugi od zgoraj navzdol.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

Hm...

http://www.herkules.si/index.php?productID=27867

Če pogledaš kataloško...
Slika
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Hmmm.. Da meri na števcu in ko je motor ugasnjen da preklaplja ? hmm misliš ? dve funkcji?
Nightmare pravi , da tale ima previsoko delavno temperaturo, da neki ni vredu.
http://www.herkules.si/index.php?productID=27867

pol bom segrel avto odklopil od prvega do zadnjega dal kontakt pa preveril keri je za števec. Ker tako nevem več kdo pije in kdo plača :D :D
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Za števc je čist tazgorn.Za pumpo pa čist taspodn in je pritrjen iz zadnje strani.
Ta na sliki ima enak konektor kot ta za električno vodno pumno vedar je predoug.Tistega dela brez navoja na originalnem ni in pa temperatura delovanja je previsoka.
Stem,da mislim,da ima ta delovno temperaturo pri 120°C originalen pa ima nekaj stopin razpona.
Tegale boš ze spravil na svoje mesto in tud prklopu ga boš lahko ampak delau pa ne bo kot bi mogu.
Čeprou spet uprašanje če ni predoug in sploh ne bi šel do konca v pokrov.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Nightmare ima prav. Pomojem je še najboljše odšraufat termostikalo dol. In z njim it na renault servis. alpa ga stestirat doma. V piskr nalit vodo, dat kuhat in merit kdaj nardi mostiček.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Zaklenjeno