Clio I 1.8 16V, l.'93 - I love my car. Avto šel papa.

Predstavite Vašega Renault-a
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Danes Opral mojga srčka, Pa sem nardil še kako slikco.
Slika
Slika
Pa še SRCE avta.
Slika
Slika
Slika
Slika

Ja vem. Expanziska pokvara sliko.. v kratkem bom tudi njo zamenjal.
Ohranjenost požarne stene pa pove vse o motorju ;)
Ko gledam druge me kr srat prime. Pardon izrazu :lol:
Zadnjič spremenil Markolino, dne 16 Apr 2010, 01:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Sicer malo izven teme, ampak že od nekdaj me zanima kaj pomeni oznaka F16 na F7P motorju? I.e. predvidevam da je okrajšava za "injection electronique"
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
Sash
Prispevkov: 237
Pridružen: 06 Maj 2009, 16:13
Kraj: Šempeter pri Celju

Odgovor Napisal/-a Sash »

po moje f16 pomeni 16 ventilov :lol: newem mene tudi zanima če slučajno kdo ve?

Drgač pa je zlo lep avto tudi sport napis na zadnji havbi se mi dopade mam jst istega doma od RS-a sm ga dobu :D
Clio 1.4 l.99
R5 1.4 Five - SOLD
Volvo 850 T5
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

16S je okrajšava za 16 soupapes, kar pomeni 16 ventilov. F16 i.e. pa izhaja iz oznake motorja F7P/R, kjer F pomeni Fonte (lito železo), ki se nanaša na materjal bloka motorja. 16 predstavlja število ventilov, i.e. pa pomoje, tako kot je oorosh napisal, izhaja iz injection electronique.

Vsaj meni se zdi tako logično. če sem se slučajno kje zaplezal v razlagi, prosim da me gdo popravi.

EDIT:

mogoče samo kot zanimivost naj omenim da je F7P/R z nekaterimi tehničnimi popravki še vedno v proizvodnji kot F4R (2.0 16v). prav tako pa iz tega motorja izhaja tudi dizelski agregat F9Q (1.9 dTI).
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

Lepo razloženo!

Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.

Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti! 8)
Slika
Uporabniški avatar
croma_man
Prispevkov: 2285
Pridružen: 02 Mar 2004, 13:22
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a croma_man »

Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!

Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In èrke in številka. Lahko kasnej enkrat poišèem.

Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Èeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak èe pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti! 8)
to si sam zato napisal ker ga maš :lol:
Slika
Fiat Coupe 2.0 16V Turbo SOLD
Volvo 850 2.3 T5 20V Turbo SOLD
Renault Laguna 2.0 RXE '94 SOLD
VW Passat 1.8 20V Turbo Variant
Renault Express 1.4 RT '99
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!

Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.

Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti! 8)
No kokr jzt vem da je pomen črk pr F-tipu motorjev taki

F3P/R--> F smo obdelal da je blok lito železen; 3... 2v (2 ventila na cilinder) konfiguracija; P/R 1.8/2.0 L prostornine

F7P/R--> 7... 4v konfiguracija motorja; ostalo je pa enako kot prej.
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

croma_man napisal/-a:
Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!

Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.

Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti! 8)
to si sam zato napisal ker ga maš :lol:
Ja čuj, vsaj govorim iz izkušenj in ne neki napamet! :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

zanjimiva debata :) sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Markolino napisal/-a:zanjimiva debata :) sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min, 197 pa clo na 7500. tko da ja, se vrtijo na 7200 za šalo... :roll:
Zadnjič spremenil jero_13, dne 16 Apr 2010, 15:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

jero_13 napisal/-a:
Markolino napisal/-a:zanjimiva debata :) sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min tko da ja, se vrti na 7200 :roll:
A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit :wink:
Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Markolino napisal/-a:A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit :wink:
Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P
Ma stari kake zamere neki dej :lol:

ja nekje se pa more poznat 20 let razvoja :)
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

A paše ta motor v Clia :lol: :lol: :lol: ?
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
andrej86
Prispevkov: 1319
Pridružen: 02 Mar 2007, 16:37
Kraj: Lenart v Slovenskih goricah

Odgovor Napisal/-a andrej86 »

Markolino napisal/-a:A paše ta motor v Clia :lol: :lol: :lol: ?
prpeli motor pa boš videl :D
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Markolino napisal/-a:A paše ta motor v Clia :lol: :lol: :lol: ?
od 182 ziher paše :D za 197 pa nism ziher
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Zaklenjeno