Danes Opral mojga srčka, Pa sem nardil še kako slikco.
Pa še SRCE avta.
Ja vem. Expanziska pokvara sliko.. v kratkem bom tudi njo zamenjal.
Ohranjenost požarne stene pa pove vse o motorju
Ko gledam druge me kr srat prime. Pardon izrazu
Zadnjič spremenil Markolino, dne 16 Apr 2010, 01:01, skupaj popravljeno 1 krat.
16S je okrajšava za 16 soupapes, kar pomeni 16 ventilov. F16 i.e. pa izhaja iz oznake motorja F7P/R, kjer F pomeni Fonte (lito železo), ki se nanaša na materjal bloka motorja. 16 predstavlja število ventilov, i.e. pa pomoje, tako kot je oorosh napisal, izhaja iz injection electronique.
Vsaj meni se zdi tako logično. če sem se slučajno kje zaplezal v razlagi, prosim da me gdo popravi.
EDIT:
mogoče samo kot zanimivost naj omenim da je F7P/R z nekaterimi tehničnimi popravki še vedno v proizvodnji kot F4R (2.0 16v). prav tako pa iz tega motorja izhaja tudi dizelski agregat F9Q (1.9 dTI).
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In èrke in številka. Lahko kasnej enkrat poišèem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Èeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak èe pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!
to si sam zato napisal ker ga maš
Fiat Coupe 2.0 16V Turbo SOLD
Volvo 850 2.3 T5 20V Turbo SOLD
Renault Laguna 2.0 RXE '94 SOLD
VW Passat 1.8 20V Turbo Variant
Renault Express 1.4 RT '99
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!
No kokr jzt vem da je pomen črk pr F-tipu motorjev taki
F3P/R--> F smo obdelal da je blok lito železen; 3... 2v (2 ventila na cilinder) konfiguracija; P/R 1.8/2.0 L prostornine
F7P/R--> 7... 4v konfiguracija motorja; ostalo je pa enako kot prej.
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!
to si sam zato napisal ker ga maš
Ja čuj, vsaj govorim iz izkušenj in ne neki napamet!
zanjimiva debata sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
Markolino napisal/-a:zanjimiva debata sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min, 197 pa clo na 7500. tko da ja, se vrtijo na 7200 za šalo...
Zadnjič spremenil jero_13, dne 16 Apr 2010, 15:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Markolino napisal/-a:zanjimiva debata sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min tko da ja, se vrti na 7200
A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit
Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P
Markolino napisal/-a:A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit
Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P