Laguna II in naknadna vgradnja tempomata
Ta pa je majstr jatttedyyy napisal/-a:A to velja za Modusa?JožaGulikoža napisal/-a:Majstr z Reno servisa mi je reku, da montaža je sicer super, ampak da možno da potem software ne laufa kot bi mogu, pa maš na konc več problemov kokr plusov!![]()
V resnici ko daš sam tiste upore(prave upornosti seveda), računalniku pošilja bolj točno upornost, kot tiste orginal tipke na volanu (imajo večjo toleranco).
Tempomat ti ne dela najverjetneje zaradi stikala nad sklopko(prekinja ko prestaviš), katero očitno ne dela.denisn napisal/-a:Pozdravljeni mojstri.
Vceraj se je pojavila ena tezavica. Avto je bil na PS in sicer so mi kalibrirali senzorje za pritisk tlaka v gumah. Vse lepo in prav. Ves vesel grem od tam in ko zavijem na avtocesto ves zacuden opazim, da se ne vklopi tempomat. Omejevalec dela bp, tempomat pa se sploh ne vklopi. Ne lucke na armaturki in ne opozorila na lcd-ju.
Please help!
Zadnjič spremenil d_leonit, dne 17 Mar 2010, 18:57, skupaj popravljeno 1 krat.
si sposodim malo temo. danes sem nekaj štoral in gledal spodaj pri pedalih za sklopko in bremzo. en konektor je priklopljen na vodilo pedala sklopke, sam tisti je vrjetno za stop luči? pol je še pa en veliki, ki je odklopljen, in pa 2 ali trije mali. A je to mogoče za tempomat pripravljeno? Ker sprva sem pomislil, da bi prejšnji lastnik kaj izklopil, da ne bi javljalo napake... oz. da kaj ne deluje. Ampak na avtu kolkr vem deluje vse, kaj se tiče elektronike. zaenkrat
je pa fairway oprema kot so meli 3.0 v6 ki so bli z tempomatom. torej a so tam konektorji za tempomat al ne?
je pa fairway oprema kot so meli 3.0 v6 ki so bli z tempomatom. torej a so tam konektorji za tempomat al ne?
mam na 2001 
je pa imela moja že v naprej pripravljeno
torej stikalo nad stopalko sklopke
(malo pobrskaj po forumu, nkje mora biti fotka kako to izgleda - milslim da celo v tej temi )
potem rabiš stikalo za vklop tempomata - odpad al pa servis - ni pretirano drago
na koncu še pa (če nimaš volana z tipkami za tempomat ) kontaktiraš d_leonit - a , on je izdeloval elektroniko (30€) + predelava odvolanskih komand za radio
men dela
lp
je pa imela moja že v naprej pripravljeno
torej stikalo nad stopalko sklopke
potem rabiš stikalo za vklop tempomata - odpad al pa servis - ni pretirano drago
na koncu še pa (če nimaš volana z tipkami za tempomat ) kontaktiraš d_leonit - a , on je izdeloval elektroniko (30€) + predelava odvolanskih komand za radio
men dela
lp
-
patricija123
- Prispevkov: 49
- Pridružen: 17 Maj 2011, 10:08
Pozdrav,
s fantom sva se lotila montaže tempomata in potrebujem nasvet.
Ker pri sklopki senzorja za vklop in izklop ni, sva na odpadu kupila rabljenega. Na sliki se vidi siv konektor (na katerega se senzor priklopi predvidevam) in prazen prostor (lukna) za senzor?

Takole zgleda senzor pri pedalu zavore.

Kupila sva tale senzor. Iztaknila sva ga pri sklopki, vendar senzor ne paše v siv konektor na prvi sliki? Sedaj morava nazaj po drugega.

Tak priklop ima. Torej je pravi ali ni? Noter ima le dve žički.

Tole pa so verjetno dve žički za volanska gumba tempomata? Ker nameravava vse tri gumbe montirati na levo stran poleg tipke za ESP, me zanima kako se to naredi. Je potrebno ti dve žički prerezati in podaljšati?

Hvala za pomoč.
s fantom sva se lotila montaže tempomata in potrebujem nasvet.
Ker pri sklopki senzorja za vklop in izklop ni, sva na odpadu kupila rabljenega. Na sliki se vidi siv konektor (na katerega se senzor priklopi predvidevam) in prazen prostor (lukna) za senzor?

Takole zgleda senzor pri pedalu zavore.

Kupila sva tale senzor. Iztaknila sva ga pri sklopki, vendar senzor ne paše v siv konektor na prvi sliki? Sedaj morava nazaj po drugega.

Tak priklop ima. Torej je pravi ali ni? Noter ima le dve žički.

Tole pa so verjetno dve žički za volanska gumba tempomata? Ker nameravava vse tri gumbe montirati na levo stran poleg tipke za ESP, me zanima kako se to naredi. Je potrebno ti dve žički prerezati in podaljšati?

Hvala za pomoč.
-
patricija123
- Prispevkov: 49
- Pridružen: 17 Maj 2011, 10:08
-
patricija123
- Prispevkov: 49
- Pridružen: 17 Maj 2011, 10:08






