Platišča Laguna II na Megane III

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
cyber
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Jun 2009, 09:19

Platišča Laguna II na Megane III

Odgovor Napisal/-a cyber »

Pozdravljeni!

Zanima me če mogoče kdo ve, oz. če kdo ve kje bi dobil informacije o tem, ali bodo "pasale" felgne z Lagune II na Megane III.

Namreč imam eno leto rabljena jeklena platišča z zimskimi gumami, ki sem jih imel na Laguni Grandtour II (205/55 16), in zdaj me zanima če jih bo možno zmontirati na očetovega Megana III?

Megane ima homologirano 205/55 16 in 195/XX 15.

Hvala in lep pozdrav.

Primož
cyber
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Jun 2009, 09:19

Odgovor Napisal/-a cyber »

Hmmm...

Zdaj sem malo še gledal po netu, in izgleda da ima Laguna 5x108 Megane pa 5x114.

Je možno to kako rešiti? Mislim, da sem enkrat bral nekaj o distančnikih, ali so bili celo ekscentrični šraufi? Ne me držat za besedo, ampak nekako imam to v glavi :) ...
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Ekscentrični šraufi ti pridejo v poštev če imaš majhno razliko kot racimo 4×98 in 4×100. Tvoja razlika je prevelika. Distančnike se da naredit ampak ponavadi dražje stanejo in je cenejše nabavit kaka druga rabljena platišča.
cyber
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Jun 2009, 09:19

Odgovor Napisal/-a cyber »

Sej ugotavljam, da je tudi sredinjska luknja večja pri Meganu, tak da bo treba druge felgne dobit. :(

Menja kdo jeklene felgne od Lagune II za felgne za Megana III? :D
Uporabniški avatar
Ama nesceiri
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Avg 2009, 10:53

Odgovor Napisal/-a Ama nesceiri »

Pozdravljen!

Za res pametno ceno nabavim tvoja jeklena platišča za laguno II. Btw... kako v primeru menjave platišč "zazna" računalnik senzorje za tlak v pnevmatikah, ki jih ni?
cyber
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Jun 2009, 09:19

Odgovor Napisal/-a cyber »

V primeru mojih, jih zazna ker so senzorji gor :). Je pa treba sprogramirat...
Uporabniški avatar
Ama nesceiri
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Avg 2009, 10:53

Odgovor Napisal/-a Ama nesceiri »

cyber napisal/-a:V primeru mojih, jih zazna ker so senzorji gor :). Je pa treba sprogramirat...
Z zasebnim sporočilom sem odgovoril na tvoje zasebno sporočilo. Upam, da se dogovoriva! 8)
Odgovori