filter klime laguna II

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

filter klime laguna II

Odgovor Napisal/-a dynamic »

Kje je pri laguni II filter klime in če lahko kdo opiše postopek menjave.
Hvala.
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 525
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Filter klime se nahaja v sovoznikovem predalu. Mislim pa da je potrebno odvit dva torksa.

Če si že filter kupil poglej na notranjo stran škatle filtra. Tam bi lahko bila navodila za zamenjavo je pa to odvisno od proizvajalca filtra.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

odpres sovoznikov predal men se tudi zdi da sta 2 torxa odvijes in pol na zgornji in spodnji strani se moras privzdignit zatice da se ti predal osvobodi, nato maš pa na malo bolj levo ko en pokrov ki ga z izvijacem sped malo levo desno gore dole mrdas in se ti odpre tam notri je filter pazi ko ga vun vleces ki je na njem svega i svacega, če ga že ni nisi lep čas mejavo, najbolj se ti splaca dat kaki ponaredek pa po moznosti z aktivnim ogljem, mene je priso 15€ orginal pa je nekaj cez 30e ce se ne motim, slike nimam nobene nimas pa kaj za j....
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

sinko napisal/-a:odpres sovoznikov predal men se tudi zdi da sta 2 torxa odvijes in pol na zgornji in spodnji strani se moras privzdignit zatice da se ti predal osvobodi, nato maš pa na malo bolj levo ko en pokrov ki ga z izvijacem sped malo levo desno gore dole mrdas in se ti odpre tam notri je filter pazi ko ga vun vleces ki je na njem svega i svacega, če ga že ni nisi lep čas mejavo, najbolj se ti splaca dat kaki ponaredek pa po moznosti z aktivnim ogljem, mene je priso 15€ orginal pa je nekaj cez 30e ce se ne motim, slike nimam nobene nimas pa kaj za j....


Ok.Hvala za napotke.
etore

Odgovor Napisal/-a etore »

obrni ga pravilno...
Uporabniški avatar
scenicII
Prispevkov: 130
Pridružen: 04 Sep 2006, 08:58
Kraj: Okolica Celja

Odgovor Napisal/-a scenicII »

c4nk4r
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Avg 2008, 21:13
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a c4nk4r »

pa je to filter klime? al filter kabine? al je to isto?
Renault Megane II 1.5 dCi
etore

Odgovor Napisal/-a etore »

eno in isto je filter klime in filter kabine...
Uporabniški avatar
Mr.B
Prispevkov: 104
Pridružen: 09 Feb 2007, 18:00

Odgovor Napisal/-a Mr.B »

Filter kabine kot tak (verjetno se o njem tudi pogovarjate) je namenjen temu, kar govori njegovo ime.

Filter klime ne obstaja, razen če govorite o sušilnem filtru klime, ki je znotraj sistema klime (je pod pritiskom) in je namenjen odvajanju vode iz sistema - vsrkava vlago (vodo) ter filtrira majhne delce (iz kompresorja).

http://images.google.si/imgres?imgurl=h ... 8%26um%3D1
l.p., Mr. B
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Re: filter klime laguna II

Odgovor Napisal/-a dynamic »

No. Dva dni po menjavi filtra se mi je pojavilo to da ko ventilacija dela z polno močjo nekaj brni tam notri. Je glasnejše vse skupaj.A kdo mogoče kaj ve okol tega????
Uporabniški avatar
Mr.B
Prispevkov: 104
Pridružen: 09 Feb 2007, 18:00

Odgovor Napisal/-a Mr.B »

Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?

Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
l.p., Mr. B
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

Mr.B napisal/-a:Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?

Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
Filter sem pravilno namestil ker so na njem puščice.Brni pa v armaturki. Ni niti tako zelo glasno ampak dovolj da zvok zaznam.
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

dynamic napisal/-a:
Mr.B napisal/-a:Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?

Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
Filter sem pravilno namestil ker so na njem puščice.Brni pa v armaturki. Ni niti tako zelo glasno ampak dovolj da zvok zaznam.
Ani imel še nihče takega problema.
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

anyone? :)
Odgovori