clio poraba olja!

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
dunstar
Prispevkov: 171
Pridružen: 10 Avg 2005, 21:49
Kraj: Brežice

clio poraba olja!

Odgovor Napisal/-a dunstar »

Pozdravljeni! Vozim clio 1.4 16v b2 in sem z avtom zelo zadovoljen. Ko sam avto kupil (pri 69.000km) sem zamnejal olje in odtlej ga zamenjam na vsakih 15.000 km. Pred kratkim pa me je nekaj zmotilo. Na avtu sem zamenjal olje (uporabljem SAMO castrol TXT 5-40) ,kot vedno na 15.000 km in sem po samo 6.000 prevozenih kilometrov, opazil da olja v avto skoraj ni vec.
Nivo olja je bilo (00----) na displeju in pravtako na sipki. Torej ga je spilo 1l na 6000 km. Svoj avto poznam in poznam olje castrol TXT 5-40 in vem iz prakse da je v avtu po 15.000 bilo vedno (000---). Torej ga ni nikoli spilo vec kot 0.8l na 15.000. Sicer avto vozim umirjeno, kot kaksen penzionist. Zadeva me zelo cudi ker imam samo 130.000 prevozenih km. Vozil sem ze veliko renojev, ki so imeli 200.000 ali vec kilometrov (brez generalke) pa se to ni dogajalo. Pomislil sem tudi na to da mi ja na servisu ulil vseh 5l olja v avto, medtem ko ga je dovoljerno le 4,8 lita. Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

al ce ga nalije 4.8 al pa 5 nima cist nobene veze :wink:
Da ga je zmankal ga je pac zmankal
Lej sam ne skrbi NIC NI NAROBE jebat ga tak je
pozabi na to tezavo ne sekiraj se se pac odlocu ga malo nekam spustit oz popit
mors ga zastopit :D
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

R19 napisal/-a:al ce ga nalije 4.8 al pa 5 nima cist nobene veze :wink:
Da ga je zmankal ga je pac zmankal
Lej sam ne skrbi NIC NI NAROBE jebat ga tak je
pozabi na to tezavo ne sekiraj se se pac odlocu ga malo nekam spustit oz popit
mors ga zastopit :D
Ni res.... ni nc jebat ga tk je...... :lol:

Probi zamenjat olje za elf. Gradacijo preberi v servisni knjigi.
Mislim, da nebi smel toliko olja spit, razen ce ne delas izredno malo kilometrov z voznjo od vrat do vrat, ko avto laufa stalno mrzel.....
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Jaz pa mislim da to olje ni vredu za te hrcke in ga zaradi tega tolk pije. Jaz mam tud 5.40 od elfa excelium al ka je. Pa ga tud pije mal prevec :) Najslednjic bom dal not tega kot je predpisan.
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
etore

Odgovor Napisal/-a etore »

sam meni pa ni jasno kolk vam pijejo ti avti olja. pr moji laguni ga na 15kkm ne spije nic in clio prej 1.8 16v tudi na 10kkm nic. pa jih je imel 230
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Jaz sem mel prej petko pa je bla letnik 96 pa ni pila cist nic olja pr 120 km :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Karletto
Prispevkov: 15
Pridružen: 15 Nov 2007, 02:26
Kraj: KP

Odgovor Napisal/-a Karletto »

Tommy30 napisal/-a:Probi zamenjat olje za elf.
+1
tolko je ogromo prevec. clio 1.2 l.2000, 200000km ga spije 1l/ 1000km.
Uporabniški avatar
umlinar
Prispevkov: 829
Pridružen: 20 Maj 2008, 18:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a umlinar »

jovo na novo,
310.000km 2.0 16V 115hp NIC OLJA TXT 5-40 Nissan Primera 1990
180.000km 1.4 8V 78hp NIC OLJA TXT 5-40 Renault Clio 1995
290.000km 2.5 TD 85hp NIC OLJA TXT 5-40 Ford Transit 1996
150.000km 2.0 D4D 115hp NIC OLJA TXT 5-40 Toyota Avensis 2003
80.000km 1.3 VVTi 87HP NIC OLJA TXT 5-40 Toyota Yaris 2000 - izkljucno samo mestna drkarija

Podatki so resnicni, ce neverjame kdo mu dam stevilko od mehanikov vsakega avta posebaj. vsi redno servisirani pri pooblascenih mehanikih in edini od teh je mel castrol predpisan Nissan pa se za tega nism cist ziher.
LP
Renault Laguna II 2.2dci Privilege - What else is left for the great ones!?
c4nk4r
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Avg 2008, 21:13
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a c4nk4r »

tudi meni je clio pil 1 l olja na 15.000 pa so mi vsi rekli, da to tak pac je. vozil sem cliota 1.2 16v l.02
Pa sem vedno daval noter olje od elfa, pa ni blo nikol boljse, pa tudi nikoli slabse :D
Renault Megane II 1.5 dCi
Odgovori