carminat navigation

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
stm
Prispevkov: 47
Pridružen: 06 Mar 2007, 20:44

Re: carminat navigation

Odgovor Napisal/-a stm »

judezales napisal/-a:Tudi jaz imam na levi strani klicaj pa ne vem zakaj? :?
Iz navodil za Carmionat:

Areas where road information is limited

Is some areas not all the information regarding a road or a route is avaible on the Cartographic CD. Data such as no U-turns, one-way streets or signs indicated pedestrian areas may be lacking. The system wil tell you when enter such areas and will display warning [!] (in red).
Uporabniški avatar
McBerni
Prispevkov: 99
Pridružen: 11 Feb 2007, 17:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a McBerni »

branez napisal/-a:Imam od Navteq-a in ni nobenega klicaja, tako da 8)



Lp, B!
Imam obe kart (teleatlas, navteq) in na Navteq-ovi ni vprasaja, na teleatlasovi pa je.

No, tale ima probleme (iz fajla abstract na CD-ju):
prod/TeleAtlas/europe/eeu/eeu_ta_ta_0607_20070404o.cpr


Sem pa opazil, da imam Navteq-ova karta vec ulic v Ljubljani kot Teleatlasova.

Kaj pa TCM v Sloveniji? Bo kdaj delalo?
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

A ma kdo image od tega cdja k se prodaja na bolhi?
mamomu
Prispevkov: 31
Pridružen: 14 Dec 2004, 13:49
Kraj: Grand Scenic 1.9 Privilege Lux

Odgovor Napisal/-a mamomu »

Ja ze kdo resil to tezavo z rdecim klicajem pri teleatlasovi mapi?
Klicaj je na levi strani pod uro!
Kaj vam izgine, ko vstavite drugi cd ( rcm. Italija - original )
Uporabniški avatar
brobins
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a brobins »

Rdec klicaj ni tezava[!] Je samo opozorilo, da se vozis v obmocji, ki na kartografskem CDju ni 100% pokrit z vsemi atributi. Kot je ze napisal stm se klicaj pojavi ko si v podrocju kjer ni podatkov o "obracaliscih", enosmernih cestah, obmocju za pesce .... Osebno menim, da je Teleatlas na nek nacin bolj posten, ker te opozori na potrebno previdnost. Navteq ima mogoce res bolje pokrito LJ in MB ostale Slovenije pa sploh ne! A je ze kdo poskusil nov Navteq CD East Europe 2008-1?
Uporabniški avatar
McBerni
Prispevkov: 99
Pridružen: 11 Feb 2007, 17:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a McBerni »

Seveda obstaja (CD namrec, pa tudi DVD za 2008). Edini problem je, da bos DVD lahko obesil le na vzratno ogeldalo, kot butli, ki mislijo, da to preganja radarje.

verjetno isces CD....
Uporabniški avatar
McBerni
Prispevkov: 99
Pridružen: 11 Feb 2007, 17:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a McBerni »

** Renault Carminat ( razen sistem BE 4701 )
- CD (celotna EU) + NOVO SLOVENIJA + HRVASKA + ...
- CD Vzhodna Evropa TELEATLAS (podrobna karta SLO!!!) NAJNOVEJSE!!
- NOVO!!! DVD Evropa 2007 v27 ( SLO, HR, ... ) 100euro! NAJNOVEJSE!!

evo na:
http://www.bolha.com/oglas1067192
janezkranjski
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 Jun 2007, 15:09

Odgovor Napisal/-a janezkranjski »

McBerni napisal/-a:** Renault Carminat ( razen sistem BE 4701 )
- CD (celotna EU) + NOVO SLOVENIJA + HRVASKA + ...
- CD Vzhodna Evropa TELEATLAS (podrobna karta SLO!!!) NAJNOVEJSE!!
- NOVO!!! DVD Evropa 2007 v27 ( SLO, HR, ... ) 100euro! NAJNOVEJSE!!

evo na:
http://www.bolha.com/oglas1067192
To CD z novimi kartami 2008 imam jaz in je zelo dobra. Ceste ima pokrite zelo dobro, manjkajo mogoce se podrobni "interest points" da bi jo lahko primerjal z Garmin-om.
SLEPEC
Prispevkov: 41
Pridružen: 27 Dec 2007, 22:12

Odgovor Napisal/-a SLEPEC »

janezkranjski napisal/-a:
McBerni napisal/-a:** Renault Carminat ( razen sistem BE 4701 )
- CD (celotna EU) + NOVO SLOVENIJA + HRVASKA + ...
- CD Vzhodna Evropa TELEATLAS (podrobna karta SLO!!!) NAJNOVEJSE!!
- NOVO!!! DVD Evropa 2007 v27 ( SLO, HR, ... ) 100euro! NAJNOVEJSE!!

evo na:
http://www.bolha.com/oglas1067192
To CD z novimi kartami 2008 imam jaz in je zelo dobra. Ceste ima pokrite zelo dobro, manjkajo mogoce se podrobni "interest points" da bi jo lahko primerjal z Garmin-om.
kje si dobil cd in koliko stane je mogoce dobiti tudi dvd,lp
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

janezkranjski napisal/-a:
McBerni napisal/-a:** Renault Carminat ( razen sistem BE 4701 )
- CD (celotna EU) + NOVO SLOVENIJA + HRVASKA + ...
- CD Vzhodna Evropa TELEATLAS (podrobna karta SLO!!!) NAJNOVEJSE!!
- NOVO!!! DVD Evropa 2007 v27 ( SLO, HR, ... ) 100euro! NAJNOVEJSE!!

evo na:
http://www.bolha.com/oglas1067192
To CD z novimi kartami 2008 imam jaz in je zelo dobra. Ceste ima pokrite zelo dobro, manjkajo mogoce se podrobni "interest points" da bi jo lahko primerjal z Garmin-om.

Kateri cd tocno imas in a bi se dalo zment za kaksno kopijo.Seveda za proti vrednost.Mene sicer najbolj mika tisti cd(celotna eu)+ slo +hr letnik 2008
Uporabniški avatar
Gverila
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 Jul 2006, 20:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Gverila »

Lep pozdrav vsem skupaj. No, da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprasal, A mogoce kdo ve, ce je in zakaj je potrebno nadgraditi "operacijski sistem Carminat"? Imam Vel satisa letnik 2002 z navigacijo Carminat in verzijo NAV5 3.50. A obstaja kaksna novejsa verzija tega sistema (kje se jo da dobit) in ali bodo te karte, katere ste omenjali delale tudi na tem sistemu. Hvala.
Renault forever!!!
janezkranjski
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 Jun 2007, 15:09

Odgovor Napisal/-a janezkranjski »

Dobil sem jo kaksnih ~14 dni nazaj in jo ze veselo testiram :D

Imam pa samo CDje, ker mi samo to podpira moja navigacija. Nekaj dosti se se nisem vozil po drugih drzavah, vendar mislim da so dobro pokrite, kot ze do sedaj.

@SLEPEC: PM

@dynamic: hrvaska je zraven, vendar ni tako dobro pokrita, npr. gledal sem Pasman in je se kar dobro- imas ceste, medtem ko npr. Makarska ima samo glavno cesto proti Dubrovniku :? Imam tudi nekaj ostalih delov evrope- PM

@Gverila: Obstajajo update cd-ji. Das noter in te opozori da mas cd z novejso verzijo in ce hoces update-at in ko poskusis 15x dati OK zacne delati :D podobno lahko menjujes jezik in glas. Imam se nekje CD, ker sem to delal ko sem nabavil avto. Grem iskat v avto...
janezkranjski
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 Jun 2007, 15:09

Odgovor Napisal/-a janezkranjski »

@Gverila: Nasel sem CD, to je stanje v mojem avtu...
Slika

Ko vstavis CD pa te takole lepo vprasa- jaz imam ze gor tole verzijo zato se seveda ujemata :)
Slika

Poskusil sem narediti image-cd in zapakirati, vsega skupaj je za nekaj vec kot 74MB.

Hm... iscem kam bi lahko tole uploadal...
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

@dynamic: hrvaska je zraven, vendar ni tako dobro pokrita, npr. gledal sem Pasman in je se kar dobro- imas ceste, medtem ko npr. Makarska ima samo glavno cesto proti Dubrovniku :? Imam tudi nekaj ostalih delov evrope- PM


Pa to je nov cd ali je se kaka prejsnja verzija.Ker jast imam cd kjer je SLO in HR ampak sta obe drzavi zelo pomankljivo pokrite in imam cd ki je teleatlasov in na katerem je SLO pokrita veliko veliko veliko bolje ampak ni HR.Na bolhi sm zasledil oglas za cd celotne Europe vkljucno z SLO in HR.Pa me zanima pokritost teh dveh drzav na tem cd-ju.Ostale drzave so pa tako ali tako ze od prej zelo dobro pokrite, vsaj za Italijo lahko trdim.
Ali kdo to uporablja. hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
dynamic
Prispevkov: 164
Pridružen: 27 Dec 2006, 18:58

Odgovor Napisal/-a dynamic »

janezkranjski napisal/-a:@Gverila: Nasel sem CD, to je stanje v mojem avtu...
Slika

Ko vstavis CD pa te takole lepo vprasa- jaz imam ze gor tole verzijo zato se seveda ujemata :)
Slika

Poskusil sem narediti image-cd in zapakirati, vsega skupaj je za nekaj vec kot 74MB.

Hm... iscem kam bi lahko tole uploadal...


A bi mi lahko tole nadgradnjo poslal na mail.
[email protected]

hvala vnaprej Tomaz
Odgovori