Kar se tiče Forda (in še kakšne druge znamke) ne bi bilo slabo, če bi kdo pri njih razmišljal, da mogoče ni veliko takšnih, ki bi kupili tak športni model avtomobila, šele takrat, ko se ta model avtomobila poslavlja in prihaja ven nov model. Mene ne čudi, da jim prodajne številke ne odgovarjajo za razvoj avtomobila (pa še s ceno ne morejo konkurirati), če pa avto prodajajo samo eno leto, pa še to je model star 5 ali več let in je že preživet ter zastarel. Škoda, ker bi lahko bili boljši.
Sploh pa, kdo potrebuje novega Focusa RS

... (dokler ne ukinejo še projekta "nove" Fieste RS, sploh če bi jo naredili pravega RS tako kot to znajo pri Fordu

- sicer bo pa tudi Fiesta stara že nekje 7 let

...).
Preden kdo napiše, da dela Renault v tem primeru enako... Renault naredi tak športni avto takoj, ko pride nov model (z vsemi facelifti vred). V tem primeru (ali pri prejšnjem Meganu,..) bodo ob izteku modela za "minimalen" vložek naredili samo še "malce večjo" nadgradnjo obstoječega športnega modela, ki bo sicer bolj (ali precej) dirkaško usmerjen, ampak bo v osnovi še vedno enak avto.
LP, Primož