Megane 4 - breaking system fault

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Fedex
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2018, 17:27

Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Fedex »

Maja 2018 sem kupil rabljeno vozilo Megane 4 pri avtohiši, kjer so mi ob nakupu dali tudi 1 leto jamstva za določene okvare in napake. Sumim, da gre za stvarno napako, ki je sedaj nikakor niso sposobni odpraviti. Po pogodbi, ki sem jo prejel ob nakup, sem primoran avto voziti na popravilo k njim. Nisem prepričan ali tudi zakon o varstvu potrošnika to podpira. V glavnem, ista napaka se je sedaj pojavila že četrtič:

junij 2018 – prvič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo samo z izbrisom preko računalnika
julij 2018 – drugič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo z menjavo senzorja
4.9.18 – tretjič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo z menjavo valja sklopke na dan 13.9.18
22.9.18 – četrtič se pojavi napaka »breaking system fault«, torej danes.

Kako sedaj ukrepati? Plačal do sedaj sicer nisem še nobenega popravila, saj so bila vsa pod garancijo, vendar očitno napake niso sposobni ali pa je ne želijo odpraviti. Dvomim, da potrebujejo toliko poskusov, da jo res odkrijejo.
Težava je tudi v tem, da moram avto odpeljati 40 km stran in še nekdo se mora peljati zraven, da me potem odpelje domov in enako ko grem po avto, kar ni zanemarljivo, posebej če se to takole ponavlja vsak mesec. Avto oziroma zavore sicer delujejo, vendar se je zelo neprijetno voziti z rdečim napisom čez display, poleg tega mi ob tej napaki odpove tudi tempomat + ne morem spremljati določenih podatkov na displaju, saj je ta napis ves čas vožnje prisoten. Možno pa tudi, da odpove še kaj drugega, za kar še ne vem.
Kaj priporočate?
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Fedex
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2018, 17:27

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Fedex »

Ne, ni podobno. Meni, ko se lučka enkrat prižge, gori ves čas, vedno takoj ko avto prižgem, začne piskat zvočni signal za 5 sekund in lučka oziroma rdeč napis, gori ves čas, dokler avta ne ugasnem. In tako je dokler se napake ne izbriše ali odpravi.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Spula »

Fedex napisal/-a:Ne, ni podobno. Meni, ko se lučka enkrat prižge, gori ves čas, vedno takoj ko avto prižgem, začne piskat zvočni signal za 5 sekund in lučka oziroma rdeč napis, gori ves čas, dokler avta ne ugasnem. In tako je dokler se napake ne izbriše ali odpravi.
Zavornega olja je dovolj?
RenaultSport
Fedex
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2018, 17:27

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Fedex »

Predvidevam, da je mehanik to preveril v treh obiskih, kolikokrat je imel avto tam. Sem preveril, je dovolj.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Fedex napisal/-a:Maja 2018 sem kupil rabljeno vozilo Megane 4 pri avtohiši, kjer so mi ob nakupu dali tudi 1 leto jamstva za določene okvare in napake. Sumim, da gre za stvarno napako, ki je sedaj nikakor niso sposobni odpraviti. Po pogodbi, ki sem jo prejel ob nakup, sem primoran avto voziti na popravilo k njim. Nisem prepričan ali tudi zakon o varstvu potrošnika to podpira. V glavnem, ista napaka se je sedaj pojavila že četrtič:

junij 2018 – prvič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo samo z izbrisom preko računalnika
julij 2018 – drugič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo z menjavo senzorja
4.9.18 – tretjič se pojavi napaka »breaking system fault«, napako rešujejo z menjavo valja sklopke na dan 13.9.18
22.9.18 – četrtič se pojavi napaka »breaking system fault«, torej danes.

Kako sedaj ukrepati? Plačal do sedaj sicer nisem še nobenega popravila, saj so bila vsa pod garancijo, vendar očitno napake niso sposobni ali pa je ne želijo odpraviti. Dvomim, da potrebujejo toliko poskusov, da jo res odkrijejo.
Težava je tudi v tem, da moram avto odpeljati 40 km stran in še nekdo se mora peljati zraven, da me potem odpelje domov in enako ko grem po avto, kar ni zanemarljivo, posebej če se to takole ponavlja vsak mesec. Avto oziroma zavore sicer delujejo, vendar se je zelo neprijetno voziti z rdečim napisom čez display, poleg tega mi ob tej napaki odpove tudi tempomat + ne morem spremljati določenih podatkov na displaju, saj je ta napis ves čas vožnje prisoten. Možno pa tudi, da odpove še kaj drugega, za kar še ne vem.
Kaj priporočate?
Prvo kar je - za garancijska popravila ti pripada nadomestni avto.
In drugo kar je - avto je v garanciji, sploh pa če je letnik 2018 ima splošno garancijo, ki jo lahko uveljavljaš na kateremkoli pooblaščenem servisu.

Za dodatni info, čeprav po mojem mnenju to s tvojim problemom ni povezano - pri mojem meganu so morali podreti pol avta, da so pravilno sestavili ročno. Ko sem pripeljal na servis so me samo debelo gledali, ko sem jim razlagal da zadaj levo nekaj ne štima. Po serviso so povedali, da je bila narobe montirana zajla ročne za levo kolo. Še vedno jim ni jasno kako sem to ugotovil :) .
LP, Samojed
Fedex
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2018, 17:27

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Fedex »

AVto ni nov, ko sem ga kupil maja letos, je bil star cirka dve leti, tako da tovarniška garancija je zagotovo potekla. To je preverjeno.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

A 5-letnega podaljšanega jamstva nimaš?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Da ne grem iskat po pogodbi. Kaj se šteje pod podaljšano jamstvo 3 leta? Kar se dogaja s temi avti, nedelovanje radia in se druge zadeve to velja še ali te odpikajo?

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Fedex
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2018, 17:27

Re: Megane 4 - breaking system fault

Odgovor Napisal/-a Fedex »

Napako so sedaj odpravili (v okviru podaljšanje garancije) z menjavo softvera v računalniku. Če je bila res odpravljena, bo sicer pokazal čas.
Se je pa sedaj začelo dogajat, da ko avto na daljinca odklenem, se ogledala ne odprejo. Ampak se odprejo šele, ko prižgem avto. Vendar pa se to ni začelo dogajat takoj po menjavi softvera, ampak je še nekaj časa delalo normalno, torej da so se odprla ob odklenitvi avta. Wtf? Itak ga bom peljal na Renault, čakam na neke dele, pa bom takrat omenil.
Odgovori