Tuning 1.4 Energy Motorja

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

pa kompresijo je treba se znizat, to pa pomeni nove ojnice, kovane bate...
Slika
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

al pa das debelejs dihtungo :wink:
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Dr_S
Prispevkov: 709
Pridružen: 31 Avg 2003, 17:54

Odgovor Napisal/-a Dr_S »

Jp zato sem pa napisal menjavo dihtunge in nove sraufe.

Sam to se gre samo do recimo pol bara filanja. CE hoces vec, potem je treba nove bate in dobro tudi nove ojnice ...
Go HARD or Go HOME
Uporabniški avatar
jernej
Prispevkov: 39
Pridružen: 28 Nov 2006, 18:20
Kraj: Šempeter

Odgovor Napisal/-a jernej »

mislim da se velik bol splaca kr 1.8 16v not dat
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

Zakja bi T3 gor tisal (mal prevkla turbina).. ..pomoje bi bilo bolje dat gor T2 (manj lag-a). je pa tako, da ce sam tega (celotne predelave) ne znas naredit, potem se ne splaca, ker je enostavno predrago...
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Hm ja js mam isto energy motor, sam neki me zanima glede te kompresije, ker mi mehanik prav da ma motor mal kompresije in mi zato micken olje ven kaplja,, pa ce bi js pol devu kak sportn filter in izpuh gor, pa me zanima ce bi stvar lahko fejst poslabsu na avtu, ker vseen bi se rad se mal vozu z njem....


Sicer stvar sploh ni kriticna ker se na 2k km nivo olja sploh ni spustu, sam je pa vedno majhna pikica pod mano, pa me je vseen strah...


Ja se neki, sej vrjetn ze kdo pozna to foro, da samo v original filtru nrdis spodaj za pest veliko lukno, ka to se da? Pa kaj vse lahka motorju z tem nrdim...


Hvala za odgovor...!!
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
JO-PO
Prispevkov: 206
Pridružen: 25 Avg 2005, 17:12
Kraj: Žurkavas/Podgurje

Odgovor Napisal/-a JO-PO »

croma_man napisal/-a:ne sanjat o koruza ce svija v stali korito prazni :)

1.4e - predelane lopute na fergazerju, karbonska sklopka in pa predelan menjalnik - to je edino kar se ti splaca na energy motorju nardit...prides pa pod 60 jurjev skoz...

rabis pa 1.4 e fergazer E6j (weber 40/40) - za lopute na p.m. ka je treba nardit
rabis 1.4S menjalnik in pa peto prestavo iz R21 - koncna zmerjenih 200+ po ravnem
rabis dat obnovit sklopko da lepo speljujes na 4000, brez vbrizga torej s fergazerjem ti vlece avto do 6800, z vztrajnikom zlajsanim mogoc 7100...

to je vse kar se splaca...tople vode pr 80 konjih ne mors odkrivat se pa da posteno popravit serijske "napake" motorja.
K bi mi ti znau povedat kolk si meu vztrajnik pobstruzen v kg, pa kolk je bilo st. zob za 5. prestavo od R21

Pa ce se kdo ve baje da pase na 1,4e motor loputa vbrizga od LAGUNE 2.0?

Je to res?
It's not only ENDURO, it`s LIFESTYLE!
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

483eur moc bi bila 84KM
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

Mene pa zanima koliko lahko max spustim glavo pa kaksno tesnilo glave potem?
Pa ko bo glava glih dolih kaj naj naredim kanale pobrusit se kaj ?
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Kok bi me pa prslo, da dam meganov 1.6 e motor not?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

se ne splaca...

za 10 konjev vec in nekaj malega navora...se ne splaca.
Slika
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Dejansko se pol moram sprjaznt s tem, da mam moc 1.2 motorja :cry: ah, sej bo-bomo pa alkohol not tocil :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Vos ga pod obrati neki cajta tko da na 3,5k saltas, al pa se prek, pa bo avtoo pocasa fajn sou, pa zru bo tud tko k kak ventilar, ali vec...
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Hitmen
Prispevkov: 37
Pridružen: 03 Maj 2008, 16:08
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Hitmen »

Sem kupu cliota 1,4 l96 in ga predelujem sem sam naredu prvi branik predelal od 16 ventilarja zadjega tu pa haubo sem zmontiral zdaj delam se prage znizal sem ga dal sportni izpuh ter odstranil katalizator dal od KN sportni filter kit in avto res neverjetno gre boljse
zdaj pa rabim kaksne naslove al pa ce kdo pozna cloveka ki bi mi zrihtal odmicno gred ter racunalnik ker men je zanimivo da majhna kubikaza trga gate o turbini pa ne razmisljam ker bi se rad vozu ne pa skos sraufal k mam tezko nogo tok da bi prosu ce kdo ve da je kdo v sloveniji ki bi mel kaksne dele za predelavo
Uporabniški avatar
Hitmen
Prispevkov: 37
Pridružen: 03 Maj 2008, 16:08
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Hitmen »

croma_man napisal/-a:ne sanjat o koruza ce svija v stali korito prazni :)

1.4e - predelane lopute na fergazerju, karbonska sklopka in pa predelan menjalnik - to je edino kar se ti splaca na energy motorju nardit...prides pa pod 60 jurjev skoz...

rabis pa 1.4 e fergazer E6j (weber 40/40) - za lopute na p.m. ka je treba nardit
rabis 1.4S menjalnik in pa peto prestavo iz R21 - koncna zmerjenih 200+ po ravnem
rabis dat obnovit sklopko da lepo speljujes na 4000, brez vbrizga torej s fergazerjem ti vlece avto do 6800, z vztrajnikom zlajsanim mogoc 7100...

to je vse kar se splaca...tople vode pr 80 konjih ne mors odkrivat se pa da posteno popravit serijske "napake" motorja.
Od katere enaindvajsetke menjalnik?
Odgovori