PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Broker, glej...zakon o varstvu potrosnika pravi, da je prodajalec (govorimo o podjetjih) dolzan odpraviti skrite napake, ki se pokazejo v roku 6 mesecev. Zal pa je tako, da se prodajalci temu vse prevec izogibajo - logicno, saj niso idioti. In izmikali se bodo tako dolgo, dokler jih organ ne ustavi. Zato pa vedno trobim inspekcijo, kajti pristojni inspektorji so dolzni preveriti vsako prijavo. Ti zakoni ne bodo vecni, prej ali slej jih bodo spremenili, ker tako hude protekcije, ki jo imamo, tujina ne pozna. Zato pa jih izkoristite, ce jih lahko, dokler jih lahko.
Zakaj pa mislis, da imajo novi avti garancijo? Sigurno ne zaradi prodajalceve dobre volje, ampak zaradi tega, ker jih na to sili zakon. Seveda, premeteni prodajalci so to obligacijo obrnili k sebi v prid s tem, da nas mamijo s cedalje daljsimi garancijami.

Pa se nekaj. Dejstvo je, da premalo poznamo zakone. Glede na to, da je moja delovna funkcija vodja servisa, to mnogokrat opazim. Pri nasemu podjetju (ni avtoservis) vem, da stranke ne opozorimo na njene pravice, ce tega sama ne zahteva. Seveda ne goljufamo strank, kot na primer tista zagovedna podjetja, ki kupijo avto z 200 in vec tisoc kilometri, nato pa ga prodajo z 84000, ali kaj podobnega...
Uporabniški avatar
broker
Prispevkov: 471
Pridružen: 31 Mar 2006, 18:36

Odgovor Napisal/-a broker »

Ja se strinja,odgovarja za skrite napake! ampak,skrita napaka je, ce reces da avto ni bil razbit, je pa bil,pa recimo da not ni kasnega air-baga, vrtenje km,... ni pa skrita napaka,akomulator,ventil na bosch pumpi,zavore,...

Postavi se v vlogo prodajalca, prodas avto, pol pa kupcu gre akomulator,ventil,..tralala,...mu bos pol leta placeval okvare?

In ce se bo tukaj na internetu toliko trobilo s to inspekcijo, bo vsak klical inspekcijo,sla mi je svecka,akomulator,zarnica,...gremo ga tozit!...

nevem,kam to pelje,...

Garancije pri novih avtov,so pa po moje zaradi konkurence,ker se avto brez garancije nebi prodajal.

Vsak ma svoje prav,...
[email protected]
Clio RS II PH2 s.n. 000001 :)
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Ravno zadnjic smo debatirali o taksnem problemu, nas direktor ima namrec probleme z malo manj kot dve leti starim audijem A4. Ideja skrite napake je namrec zelo sirok pojem. Kadar pride tako dalec, da je potrebna pomoc sodnega izvedenca postane se najbolj zanimivo: le-ta mora namrec ugotoviti, ali je napaka oziroma neposreden vzrok zanjo ze obstajal v trenutku nakupa ali ne. Vsekakor poklic, ki zna biti huuudo odgovoren.

Drugace pa, ja laufanje k odvetniku zaradi zarnice je nesmiselno - se strinjam. Po drugi strani pa cena nove turbine ni macji kaselj, najvecji problem pa je, da je bila ze menjanja v danijelsovem primeru in da mu je odpovedala po enem mesecu. Razen ce bi se vozil z polnimi obrati v prvi prestavi cel mesec, vroco ugasal in hladno gonil, si ne morem predstavljati, da bi mu lahko propeler zlomilo na osi. Ali pac?

Se primer z mojim zadnjim nakupom: leta 2005 sem kupil Laguno II 1.9dci 88kW letnik 2001. Na stevcu je imela 94000km, ko pa sem dal stevilko preveriti, je imela konec leta 2002 101000km. Kul, ne? Pa sem jo vseeno kupil, kajti prodajalec mi je zatrdil, da sta bila turbina in IC menjana tu v Sloveniji, opravljen veliki servis in da mi daje enoletno garancijo. Rezultat? Par problemov se je pojavilo (trije zabelezeni ob nakupu, enega sem sam odpravil) in za vse so placali popravilo na pooblascenem Renault servisu. Sedaj vse deluje tako, kot mora.

Se se vprasas, kje bom kupoval naslednji avto?
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

Odgovor Napisal/-a zizek »

Glede teh garancij mam jaz tudi eno slabo iskusnjo.Ko sem kupil RS-sa je bil leto pa pol dni star.Kupil pa sem ga od ene punce, ki je pac mela tezave z placevanjem visokih stroskov avta (lizing,kasko,bonifikacija"0%"...)ona pa je kupila na RENO servisu kot testno vozilo.In pol po tednu dni se odlocim da sam zamenjam olje v motorju.Pri demontazi zascitne plastike pod vozilom opazim da kaplja olje iz menjalnika pri mestu kje je skup sestavljen in da je namazan od zunaj na dddeeebbbeeelllooo z original diht maso ki ga uporabljajo na reno servisih.Po premisleku z mojim kolegom sva pac prisla do zakljucka da so na preventivnem pregledu na 15000km pac na servisu zapacali mislec saj ta glupa baba tak al tak nebo vedela ko pa bo ze, pol pa vec garancije tak al tak ne bo pa bomo pol fajn kasirali.Na kar sestavim nazaj avto in se takoj zapeljem na isti reno servis in omenim stvar.Pol pa normalno tezave.Da nebom na veliko razlagal enostavno o uveljavljanju garancije sploh niso hoteli cuti.i.In tako sem pac sam doma odpravil napako.O tozbi pa sploh nisem mislil ker nimam zivcev za to in nikoli ne ves gdaj jih bos se rabil.Za to da na konec napisem "POSEREM SE NA VSE TOVARNISKE GARANCIJE in zato nikoli nebom kupil nov avto.
danijels
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Maj 2007, 20:24
Kraj: Radlje ob Dravi

Odgovor Napisal/-a danijels »

Broker glej, ce poznas mehanika ki bo na prvi pogled ugotovil, da je vijak, ki drzi ta propelercek v turbini, odvit mi ga prosim priporoci. Turbina je namrec crknila, ker je os propelerja ki je pritrjena s tem vijakom dobila "luft", ker je vijak popustil in je propeler pac utrgalo. Jaz hocem samo, da mi jo zamenjajo, zato ker neglede kje in kdo je turbino obnovil ali naredil mora bit garancija zaradi prevelike skode ki lahko nastane s tem, ce ti kak del propelercka potegne v motor - poznam par primerov, ko so jim sli bati, ojnice, kak ventil in se in se. Tu pa potem ni samo denar za turbino in delo.
Laguna Grandtour 1.9dci
Uporabniški avatar
broker
Prispevkov: 471
Pridružen: 31 Mar 2006, 18:36

Odgovor Napisal/-a broker »

V tem je fora,da to noben mehanik ne mere ugotovit,da se bo ta propelercek po parih dneh otrgal,....in ce ne more ugotovit mehani,ne more ugotovit tudi lastnik,...in kaj,ce ko bos ti avto prodajal,pa bo sla po enmu mesecu spet turbina? jo bos kupil naslednjemu lastniku?

Sploh pa,ce si podpisal,da se strinjas,da je garancija 1.dan,...pol nimas kej praskat,...ker tudi trgovci,ce mislijo dat garancijo 6 mesecev,se nastavi druga cena vozila (ker je pac vecji riziko)

Nevem,...to je samo moje mnenje,...ki je po moje tud posteno,do obeh strani.
[email protected]
Clio RS II PH2 s.n. 000001 :)
tinka
Prispevkov: 118
Pridružen: 04 Dec 2005, 01:56
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a tinka »

Tudi mene so pred leti fajn nasrali... avto brez air begov,servo volan ni delal,gretje kabine, dihtunga na glavi... pa se bi lahko nastevali, se isti dan sem peljala avto nazaj pa ni hotel niti slisat zame, bila pri inspektorjih in kaj dosegla nic :mad: :mad: po eni strani sem bila sama kriva, ker sem kupila avto sama, ampak mi je bila dobra sola za vnaprej (bil je fiat) nato sem kupila clia sla na amzs, ga pregledali in avto mi sluzi brez problemov.
tcg...renault clio
Pancho
Prispevkov: 719
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:51
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a Pancho »

danijels napisal/-a:Pozdravljeni!

Sem cisto svez na forumu, in kot vidim nisem edini ki imam tezave. Pred slabim mesecem sem kupil Laguno II Grandtoru 1.9dci 122KS v Lj, kjer sem moral ob nakupu podpisati garancijo ki velja 1dan ali 10 km.
Ob nakupu so mi povedali, da je na avtu narejen veliki servis ter da je menjana turbina. In kaj se mi zgodi-vceraj mi je sla turbina - papa.
Danes smo narazen vzeli zadevo in ugotovili, da je propelercek, ki je v turbini dobesedno vtrgalo-se sreca da ga ni potegnilo v motor.
V trgovini ko pa sem ga kupil pa s tem zdaj nocejo imeti nic.
Oprosti, ampak ne morem se zadrzati. Pa kaj vam je, da ste tako bedasti in naivni?!! Jaz moram podpisati garancijo, ki velja 1 dan ali 10km?!! Pa jaz tipa dobesedno raztrgam zaradi tako ocitnega izsiljevanja; pa kaj ste nekateri sploh toliko samozavestni, da se znate sami odlociti kaj ZAHTEVATE za svoj denar?
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

Avto letnik 2004 se prodaja kot letnik 2006, ker je po prodajalcevih besedah to merodajen podatek Zanima me ce kupis tak avto v avtohisi in ti ga prodajo kot letnik 2006 kaksne sanse imas z tozno zaradi zavajanja? Namrec avto kupis kot letnik 2006 zavarujes kasko potem ti ga pa ocenijo kot letnik 2004 ko ga zbijes.
polanc
Prispevkov: 124
Pridružen: 02 Nov 2008, 01:17
Kraj: gorenjska

Odgovor Napisal/-a polanc »

vidim da že dolgo časa ni nihče pisal
imam namreč problem z laguno II 1.9 dci
sem kupil avto vse uredu lavfalo pripeljem avto domov od avta smdi
po zažganem olju in pod avtom se naredi oljna luža
mehanik ugotovi da je treba narediti generalno
šli naj bi obročki in olje meče nazaj in pri egr ventilu teče vn in naprej na katalizator kar povzroča smrad
zanima me kaj naj naredim bom sploh kaj dosegel
avto sem kupil pri registriranem preprodajalcu in garancije mi je dal 1 dan ker je očitno vedel da je z njim nekaj narobe
prosim za pomoč
ne crkuje, če ne obratuje
POLANC
Uporabniški avatar
oasis91
Prispevkov: 248
Pridružen: 10 Okt 2009, 17:03
Kraj: ilirska bistrica

Odgovor Napisal/-a oasis91 »

mislim da ne boš naredu nič.. lahko greš prodajalcu na lep način razložit kako pa kaj, in če je kej od človeka ti bo mogoče kej vrnil, sam to je zlo malo verjetno.. z tožbami pa mislim da ne boš naredu nič, razen tisti dnar ki bi ga porabil za popravilo vrgu proč, zraven pa še zmer imeu pokvarjen avto ;)

kar se pa tiče tistih ki tko zlo zagovarjajo kupovanje novega avta.. tudi ke uzamte merilec laka in ostale geđete, kajti že pri nas v luki se veliko avtov razbije, kjer jih tudi popravljajo, pa še preden pridejo do kupca je marsikateri spet podrsan, barvan...
lament
Prispevkov: 82
Pridružen: 12 Okt 2009, 12:58

Odgovor Napisal/-a lament »

Za nakup avtomobila pri profi prodajalcu (pravna oseba) velja zakon o varstvo potrošnikov, ki določa 1 letno odgovornost prodajalca za stvarne napake. Seveda se bo na vse pretege izmikal kakršnikoli odgovornosti, zato pazi, da se pravilno lotiš uveljavljanja pravic (pisno preko priporočene pošte itd). Če ne bo šlo drugače bo pomagala tržna inšpekcija...
Se pa zavedaj, da zakon ne krije napak, ki so posledica normalne obrabe (če je crknilo 1 teden po nakupu si krit, 11 mesecev po nakupu bo pa prodajalec brez težav dokazal, da je bil avto ob nakupu ok).

LP
polanc
Prispevkov: 124
Pridružen: 02 Nov 2008, 01:17
Kraj: gorenjska

Odgovor Napisal/-a polanc »

kot sem napisal težave so se pričele ko sem avto dam pripeljal ko sem se pol ure peljal, pa še to popravilo na renault servisu stane 4000 euro..
ne crkuje, če ne obratuje
POLANC
Uporabniški avatar
broker
Prispevkov: 471
Pridružen: 31 Mar 2006, 18:36

Odgovor Napisal/-a broker »

Kater servis je pa postavil to diagnozo? Ker gre pomoje prej za okvarjeno turbino.
[email protected]
Clio RS II PH2 s.n. 000001 :)
polanc
Prispevkov: 124
Pridružen: 02 Nov 2008, 01:17
Kraj: gorenjska

Odgovor Napisal/-a polanc »

no, po parih dneh tekanja naokrog smo težavo rešili. z prodajalcem sva se sporazumela da dava vsak polovico za stroške popravila.
tko ,da mislim, da sem problem kar dobro rešil .
ne crkuje, če ne obratuje
POLANC
Odgovori