Homologacija v MB (problemi z papirji)

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Danes sem klical, pa mi je deklina rekla da rabim tehnicno porocilo o strokovni vgradnji :) omg kaj ste vi naredli z tem? Baje obstaja nek obrazec da sem jaz sam strokovnjak za vgradnjo. Mislim halo zakaj pa majo potem to. Kr neke.
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

a to za feltne? :shock:
ja, jaz sem sprintal pa je bilo ok. Gume sem pa itak imel v avto, tako da niso mogli rect za vgradnjo :lol: drugace pa prvic slisim, da bi to rabil za feltne, rabil sem ga za fedre.
Uporabniški avatar
dete
Prispevkov: 804
Pridružen: 05 Feb 2006, 19:08
Kraj: okolica Velikih Lašč

Odgovor Napisal/-a dete »

pa kaj mate tam gor za ene bolnike :?
sej ne vejo kaj bi radi

mislim oz. vem da ni treba nobenga potrdila za gume oz. feltne

@jurre: k si su homologirat te tvoje feltne pa gume, a si delou tist "delni" pregled vozila, pa kako je, ce mas gume npr v avtu, a kej sikajo

jest mam namrec problem oz. sm u dilemi
stvar je pa taka: alu platisca pa gume 165/60 14 mam homologirane, zdej bom pa na iste feltne dau gume 185/55 14, pa sm klicou gor na LPP, pa mi niso znal prov nc konkretnga povedat
papir nej bi imel tam, sej sm ga tam tud pustu ob prvem vpisu, (upam, da jih majo :? ) gume so ble gor na papirju napisane, tako da ustrezajo avtu

ce bi mi kdo znal povedat kaksen je postopek da se mi vpise tanove gume, vlogo sm namrec ze poslou, sm tud napisou, da je papir tam...

prosim pomoc
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

jaz sem sel na LPP, kompliciral niso nic. Najprej sem mu rekel da imam gume za homologirat, sem sel tja placat, pridem nazaj, rece ce pokazem gumo, sem jo vzel iz avta, je prepisal dimenzije in ET feltne, pospravim, premaknem avto se naprej, pokazem tistemu na koncu papirje, pregleda ce je clio B notri v TUVu (TUV sprintan z neta), ene parkrat me je prasal ce gledajo cez rob avta, sem mu rekel da ne, da vem da ne smejo. Potem je rekel, no saj ce se mate tukaj te papirje itak ne morem nic rect. Pa sem sel, vse skupaj je bilo 15, 20min, kartoncek sem pa dobil v rekordnih 3 dneh :shock:
ne vem pa kako je v na RTI s tem...jaz sem ze spraseval po forumih ce lahko to naredim, pa ni noben vedel, se na LPP na informacijah ni bila prepricana, je rekla da raje vidijo da so gume na avtu. Mogoce bi kaksen tezek znal kaj zatezit...
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Bom porocal , bom sel kr tja pa se zmenil.
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Danes brez problema homologiral Alu platisca za mojo petkico :) Seveda je tip bil popolen lajik saj je avto samo poslikal nic pogledal na felni stevilk in nic :) Placal pa sem 56EUR kar je veliko vec kot sem pricakoval :) Rekli so mi da je baje homologacija feln bolj draga kot sipe in podobno.

Tuv bom pa tud nalozil v clanski del foruma da boste lahk petkarji homologirali.

Kdo pa rabi pa naj me na msn kontaktira !
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

56eur :shock:
Uporabniški avatar
gorč
Prispevkov: 41
Pridružen: 28 Jan 2007, 17:35

Odgovor Napisal/-a gorč »

To si najbrs placal se za novi kartoncek,al zakaj je tolk drago...ker drugace je 31 EUR?!
Uporabniški avatar
Nicc0
Prispevkov: 1518
Pridružen: 21 Nov 2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a Nicc0 »

v MB taq nikoli ne ves... bil 5x tam pa vsakic drugace rekli ;)

Lp, Nicc0
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Nop. Nov kartoncek ze mam. rekli so da je homo. feln drazja te pa ne vem :) Felne so drazje kot pa npr. temnenje sip :) NE vem zakaj.
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
Nicc0
Prispevkov: 1518
Pridružen: 21 Nov 2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a Nicc0 »

ena stara tema, vceraj so mi na RTI rekli da je cena enega vpisa, bilo katerega 31eur, bomo videli ju3, ko grem tja to uredit. za optiko, pa mores baje met isti dan nareto kot pa gres na homologacijo, za felne pa tut rabis potrdilo o strokovni montazi, ce pa sam montiras pa nek drugi obrazec izpolnis :D da vidimo kaj bojo rekli ju3.
Odgovori