Ce ima kdo probleme z Turbo Dizlom oz. Turbino naj prebere ;

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Baucek
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:18
Kraj: Ščavnica

Ce ima kdo probleme z Turbo Dizlom oz. Turbino naj prebere ;

Odgovor Napisal/-a Baucek »

LP. vsem skupaj :)

-Sem lastnik Lagune II 1.9Dci L2001 125.000km
-Hocem vam povedat da mi je crknnila Trubina pri 124.000km, prvo sem mislu da se mi na servisu vtrga :oops: so mi rekli 300k ce je samo turbic. Sem si mislu adijo 3place. (nekje v glavi pa bom ze porihtal nekak,....)
-Ja nic domu avto v garazo pa sraufat,..... Turbo vun pa gledat kva dogaja. Ok tubro luft 1,5mm, si mislim to ze ni vredu,..
-Grem na internet iskat strokovno pomoc. Mine par urc iskanja pa klicanja, pri nas vsi samo pravijo pripelji ga razsraufamo,... Pa vsi takoj daj dnar za pregled, si mislim **** vas gleda banda!!!!!
-Najdem stran http://www.turbolader.net/
-Posljem E-mail prosim za pomoc,... Drugi dan odgovor da je povsej verjetnosti sel turbo, da mi svetujejo da jim ga posljem, ter da ga zastojn pregledajo,... Pac postnino bo treba placat 16Euro z Avstrije z Slovenije pa 25Euro,..
-Minilo par dni so mi poslali slike od mojega turbota lepo ociscen, pregledan ter so mi ponudili, za zamenjavo za novega za samo 550Euro+davek, pri nas hocejo za obnovljenega met 165jurjev. Ok nakazem denar 575E za davek sem oproscen ;).
-Skratka dobil sem NOVI TURBO ZA 138.000 Sit, ter original je bil narejen v Franciji, novi kao z popravkom pa v Zdruzenem Krlajestvu UK, z forumov sem prepral da so zelo izbolsali vzdrzljivost z tem pa zivljensko dobo trubota.
-Skratka ko sem cakal na turbota sem razmontiral vse tam okoli turbota, PS. Sploh ni tako zakomplicirano kot sem si mislil!!! Tak da z malo znanjem ter razmislanjem pa potrplenjem!!!!! gre naret vse, zares vse,...
-Priporocam z izkusenj:
-Ce sumite da je Turbo fuc oz. da veste.
- http://www.turbolader.net (Radi pomagajo ter so zelo ugodni ;) )
-Vse dihtunge oz. tesnila narocit Originale na Renaultu vse stanega okoli 10k sit tak da se splaca
-Obvezno scistit ERG ventil ampak!!! Pazljivo kak ga razmontirate ker je 100% poln saj ter ga drzijo ko zafran. Pocasi ga sukajte v urinem kazalcu dokler nebo popustlo. Ker so mi na servisu povedal da od 10tih 8unicijo tak da pazzzlljivooo,...
-Priporocam da se preverijo vse cevi katere so zatesnjene kao z onim kaj se sraufa,..
-Ter da Izpusni kolektor ter sesalni del scistite z Nitrom potem pa sperete z paro oz. z vapom ker sem jaz mel v kolektoru enih 5mm debelo steno masti ter saj,... Skratka vsrano ko drek!!
-Moram pa povedat se to da za svetovanje lahko vsak skoci na servis ter da tudi na Hitri minuti zelo radi pomagajo. Vsaj meni so do zdaj ;)

Ce ima kdo se kaksno vprasanje ali zeli slike od montiranja. Lahko pise na [email protected]
-Einmal Renault DCI imer Renault DCI
-Povem se to kaj eni trosijo naokol, ne crkuje samo pri Renaultu ampak pri vseh Dizlih kateri imajo kojnev kot je treba,...
Mus je samo umreti (ostalo pa ???)
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

lep pozdrav zanima me ....ker mi je turbina crknla ..pa mi je dobavitelj reku da ni garancije....in zakaj Laughing Laughing ..

Ces da sem imel umazano olje not in da se je obrabila os...in dobila luft...

olje je bil ta hud not....ne vem ker...ni pa bil nek slab..to sem 100 % ...vse je bilo ocisceno ....

Kaj lahko nardim ....turbina stara 4 mesce ...avto prevozenih 10 000 km.....


V sredo kao uradno dobim iz nemcije odgovor....kupljena v Trzinu...

prosim svetujte ..kaj narest ....je kaka varijanta ..se lahko kam naslonim....oz. ce lahko kako pomoc mi kdo ponudi...dal sem 180 000 sit...
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

res ne vem..kaj narest....ja olje je menjano in seveda oz po moji logii bo valda umazano....tko da ne vem.....mogoce bom pa res malo na inspekcijo prasu kako in kaj ..mogoce mi kej pomagajo....

ker ne vem....veste kaj mi je takoj rekel ko sem ga klical da je crknila ...da je zadnji primer so resili tako da je stranka dala pol pa kao oni pol...tko da ne vem...

bom se mal pogledal...ce ma se kdo kak predlog kaj narest v takem primeru..bi lepo prosil za informacijo.
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

zrihtal sem si analizo olja.....katero mi bodo izvedli na olju ki je v motorju....bom dal en vzorec...me pa nekaj drugega zanima ....v kolikor bo test pokazal da je z oljem vse ok.....potem kaj narest...al grem sam v trgoino ali grem kr z odvetnikom (pravnikom) ali inspekcijo ...kaj narest...ne vem kam se se obrnt v takem primeru...ce bo olje ok...potem

sicer pa jutri dobim uradno porocilo o turbini kaj je bilo z njo....

bom porocal...

Pricakujem kak odgovor.


hvala
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

Fantje zivjo evo se enkrat pisem za tole turbino kaj se mi je zgodilo ...vse pa maste na novo napisano saj sem na en forum se dodal da mi cim vec folka svetuje

Lep pozdrav

Zanima me nekaj in sicer za mojo turbino katero mi prodajalec ne reklamira. V tem pa se nasel nekaj nesmislenih izjav katere mi je on podal.

torej ..imam avto laguno letnik 2001 , 1.9 DCI 120 Km. Avto ima 150 000 km (sedaj). Pred 10 000 je bila menjana turbina, kupljena pri TruboM... (trzin)..ce lahko sploh povem. V glavnem 09 / 06 je bila kupljena ..Sedaj mi je zacela zvizgat..nakar odnesem k njemu kao na reklamacijo. Po 15 dneh dobim odgovor da mi je sla turbina ...VZROK je bil umazano olje. Baje je prodajalec to poslal v Nemcijo.

Rekel mi je NI reklamacije ker je bil umazan olje...Jutri dam olje na analizo (aja kupiljeno olje sinteticno elf 5W40). Zanima me ali je res lahko tole naredilo olje..da je tako razzrlo os...in puso. Priloge so slike pa povejte sami
In se ena nepravilnost ki se mi zdi je da je na dokumentu ko so ga baje poslali iz nemcije ni podpisa in Ziga...je pa kao original.

Zanima me na kaj se naj obrnem...da lahko sploh kej dobim...na inspektorja ce bom bo samo prodajalcu zatezil .Na zvezo potrosnikov ne vem ...ali morm kr odvetnika pa pol naprej ...

Slika
Dokument (nemski)

Slika
Dokument (slovenski)

Slika
Os..ki je dokaj poribana tole pomoje ne more narediti olje ....je pa tud pusa toliko obrabljena ..

Slika
in se pusa ....ki ima rob....ne vem ..

Kaj mislite vi ..kaj je tole naredilo ????

Oz kaj narest
dolenc
Prispevkov: 839
Pridružen: 25 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a dolenc »

Star ce bi ti pa tole olje nardilo bi iz motorja opilki letel. To te ocjo netegnt- Ponavad izsiljo stranko da ti placas polovico in oni polovico...kao, potem to pod garancijo zastojn dobijo in imajo tvojo polovico cistega kesa.
Ti pejt s tistim dokumentom do inspektorja. Sej radi ukrepajo :), pol bos pa vidu kako se bo stvar odvila. Odvetnika se bodo zihr ustrasl. Ker to kar si ti s turbino naredu zihr ni zarad olja. Ce si ga pa grdo vozu pa tud ne vem ce ze po 10.000 km tole ribne.
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

Menjal sem jo pri mehaniku v mojem kraju...ja ravno pri Beji sem zadnic klical pa so mi rekli da ne rabis menjat pri pooblascenem servisu da lahko kr sam vgradis...kao da dobisnavodila in da sam zmonitras..

Pomoje je to varka ..potem pa recejo sej nisi ok zamenjal pa ni garancije ..to so lopovi jih je treba vse tepst....samo ne vem..kaj narest a it na inspektorat .samo tm men ne bojo nic pomagal razen tega da tip placa kej da ni ok delu...turbine men ne bo dal druge oz jo popravil. Zveza potrosnikov tud ne vem...s to tozbo je pa tako da kaj pa ves....ne vem res...

:roll:
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

sam nisem mogel nic urediti...klical v trzin mu povedal da bom inspekcijo poslal in ga glih briga..nova turbina kupljena pri njemu ..mi je zavrnil reklamacijo vredno 600eur ...na inspekciji rabijo sodnega izvedenca....Tip v trzinu ..bas ga briga....je reku ce bom jst dobili inspektorja bom dal samo naprej ....


Ali ima kdo kako izkusnjo s sodnimizvedencem,....zanima me koliko se to placa...lahko racunam da bi mi potem ce je ok...da dobim ta kes nazaj...al je to samo v tozbi...mi lahko sploh pomaga sodni izvedenec....

V glavnem..sranje sranje in se enkrat sraje....ne vem

Tole sem dobil od inspekcije ...kaj narest...:

Slika
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Sodnega izvedenca v tovrstnih tozbah placa tisti, ki izgubi tozbo.
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Ne, inspekcija je javni organ, tako kot policija in z njo ne tozis, ti pa je podlaga za kasnejsi pravni postopek pri odvetniku.
Simke
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Avg 2006, 11:42

Odgovor Napisal/-a Simke »

hvala ...ne vem...jutri poklicem okoli da dobim info o tem sodnem izvedencu..kje ga nej najdem...zanima me se neki ...avto mi stoji ze 2.5 mesca ...ne da se mi cakat na konec zadeve ..kupil bi novo turbino ..pa me zanima ce dobim tole zadevo..ali lahko zahtevam eureureur al morm dobit novo turbino ..v kolikor se odvije v moje dobro ....

Ma ja sej se mi ne gre tok ..samo mi se gre za odnos..kako je bil prijazen ko sem kupoval ..ko pa zdej je pa tak kot da nism nikol nic mel z njim...nimas kej taki so tet nafukatorji
danijels
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Maj 2007, 20:24
Kraj: Radlje ob Dravi

Odgovor Napisal/-a danijels »

Glej, kolk se jaz spoznam na zakone, ti bi moral trzni inspektor odgovorit v roku 8 dni. Kaj se pa tice sodnega izvedenca pa so roki za oddajo izvedeniskega mnenja nekje enaki. Ti roki so ponavadi 8 al 15 dni. V zakonu o potrosnikih pa pise, da morajo odpraviti napako skupaj z vsemi stroski ki so nastali zaradi tega.
jaz mam tud turbino od tega iz trzina, pa mi je propeler dobesedno raztrgalo, in lahk sam upam da ni se motor vstran kaj fasal.
Glede inspektorov je pa tak, kak majo guzvo in kak se kateri poglobi v zadevo. Ce jih tedensko ne poklices skor vsak dan, ne deljao nic.
Jaz sem imel problem z cist novim avtom glede skrite napake, odgovor od inspektorata pa sem dobil cez slaba 2 meseca (rok pa je 8 dni).
Laguna Grandtour 1.9dci
Uporabniški avatar
Baucek
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:18
Kraj: Ščavnica

Jojoj Nevem no !!!

Odgovor Napisal/-a Baucek »

Hello

Po dolgem a po eni strani kratkem casu se vrnem na forum,...
Nemors verjet, okol 20.000km spet Turbina.
Nevem olje menjal na 10k, filtre,..
Zdaj pa spet zvok katerega nisem hotel slisat se vsaj par let,..
Ok ce piska naj piska a ko zaslisis zvok kot da bi glodal po zelezu pa je neka cist drugega. :mad:

Nevem ta teden spet akcija turbino dol pa razmontirat, porkafix zdaj pa bom sam razmetal to ferdamano turbino pa vidim ka je fuc,...

Za slike se opravicujem a zal je tudi disk sel tja kamor ni treba.

LP
Mus je samo umreti (ostalo pa ???)
danijels
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Maj 2007, 20:24
Kraj: Radlje ob Dravi

Odgovor Napisal/-a danijels »

Glej, turbina kot taka, je kao potrosni material. Ampak, ima zivljensko dobo 150 000km(ce lepo pazis nanjo x2). Ce ti crkne jo mors tako ali tako menjat. Finta je v tem, da se da ugotoviti ali je napaka na tvoji ali na proizvajalcevi strani.
Kaj se tice tvoje napake, bodo na reklamaciji takoj rekli da si ti kriv - ni blo vredi olje, nisi pocakal da se motor zagreje, in ko si prenehal z voznjo nisi pocakal cca.10-20 sekund, da pride svezo olje v turbino. To so najlazji izgovori prodajalcev in proizvajalcev. Ce kerga zanima, lahk dam stevilko na post od tipa iz trzina, ki ima te turbine pa se sami prepricajte, kak pa kako je s tem.
Svak del motorja mora imeti garancijo, tako kot jo ima zobati jermen, mikro jermen, vsi imajo doloceno dobo. Ce ti to redno servisiras in menjavles ti nima kaj bit.(npr. zobati jermen je treba menjat nekje pri 90000-120000km. Ce ga ti utrga pred tem, imas garancijo na to, ceprav nikjer to ne pise)
Laguna Grandtour 1.9dci
fliper
Prispevkov: 42
Pridružen: 27 Jul 2007, 13:08
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a fliper »

...v ponedeljek pelam po AC, z laguno 1.9 dci 88 kW,nekje 120 - 140 km/h, naenkrat prizge lucka za grelne svecke, avto zgublja moc, kar pa se naenkrat za avtom pojavi bel dim! Stisnem sklopko avto do rdecih obratov! Koncno le ustavim (motor v ponih turah) - avta nikakor ne ugasnit! Hvala bogu se spomnim avto v 4 in spustik sklopko - avto komaj ugasne!

... klicem okoli kaj nardit vsi so mi rekli nekaj kaj si nisem zelel nikoli spet slisat: turbo je sel po gobe!

... po eni uri cakanja pride le amzs, sofer se samo smeji in rece: " Prejsni tedn 5 lagun, dans ze druga z turbom! Si pravocasno ugasno motor"

... ko mi je reko ce sem pravi cas ugasno motor, mu skocim v besedo: "Ce ni sel ugasnit"! Odpre pokrov motorja potegne sibko iz motorja olje na minimumu! Sreca da sem se spomnil kako ugasnit avto! Po besedah cloveka iz amzs je nek pacient sel metat kleme dol iz akonukatorja da bi motor ugasno... motor ni prezivel!

... po vcerajsnem letanju sem dobil turbo na TurboBosch servisu Korenjak na Ptuju za 700 eu + delo!

... kaj pravite kako turbino ohranim pri zivljenju, kajti to je ze 2 turbo na tem avtu! Prvega so mi menjali pri 40 000 km v garanciji! Drzala pa je 120000 km oz 4 leta! Od takrat dalje sem vedno vlival olje Elf 5-40W in ga menjaval na 15 000 km!

Povejte izkusnje kje bi naj bile napake, kaj na avti ne bi smel delat da nebi ta hudc crkno!
Odgovori