Hladen motor

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
renault1
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jul 2021, 19:46

Hladen motor

Odgovor Napisal/-a renault1 »

Živjo.

Imam 1.4 16v v thaliji 04. Vžgem hladen motor in odpeljem. Vozim v 2. prestavi, 30km/h s konstantnim gasom malce več kot 2000 obratov. Naenkrat obrati padejo do točke ko mi avto skoraj ugasne vendar zadnji hip poskočijo nazaj. In tako zanihajo še parkrat. Vmes mi začne utripat lučka za motor. Dam iz prestave in po približno 10 nihanju se umiri. Lučka še vedno utripa. Ker sem še v bližini se previdno odpeljem domov. Parkiram in ugasnem. Evo sedaj pišem na forum, in me zanima če se je komu to že zgodilo?
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Hladen motor

Odgovor Napisal/-a Houly »

Pozdravljen na forumu Renault1. Lahko je več zadev:

- Zapacan / zanič motorček prostega teka. Tega bi lahko odmontiral, spucal, vidiš pa takoj ali se zatika, in ga je potrebno zamenjat. (Če imaš elektronsko loputo potem ga nimaš)

- Zanič MAP senzor ali senzor za temperaturo, to sicer nevem kako bi preveril brez nadomestnh senzorjev.

- Defektna šoba vbrizga

- Nekje ti pušča vakum, vzemi brake cleaner in pošpricaj malo po ceveh kjer je vakum, če se obrati povišajo si našel problem.

To jih je samo nekaj kar mi jih pade na pamet. Pri mojem RSu pa sem imel podoben problem, je bil na koncu kriv potenciometer lopute oz. sama loputa, ker se je zaradi starosti zatikala, potenciometer je pa posledično dajal napačne komande. Če imaš priklopa na tester, ti tudi to nebo škodilo.
Clio 172 ph 1 woohooo
renault1
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jul 2021, 19:46

Re: Hladen motor

Odgovor Napisal/-a renault1 »

Hvala Houly za ideje in pomoč. Se oglasim zopet, ko odpravimo napako in sporočim kako je šlo.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Hladen motor

Odgovor Napisal/-a franko »

Lahko je tudi temperaturni senzor.
use se da sam če se če
Odgovori