Težave s klimo Megane 3 2009

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
tilentomsic
Prispevkov: 21
Pridružen: 07 Sep 2016, 11:38

Težave s klimo Megane 3 2009

Odgovor Napisal/-a tilentomsic »

Živjo.

Imam Renault Megane, 1.4 TCE, 2009, 140.000km in začela mi je puščat klima.
Prvič sem jo polnil lani poleti, kjer aparat za filanje ni zaznal, da karkoli pušča, ampak vseeno je bila klima čez ene 4 mesce prazna (smo polnili do vrha). Torej prazna klima, ki spušča tak steklen zvok.
Letos sem spet polnil poleti, ampak je aparat zaznal da nekje pušča, vseeno sem napolnil in po enem mesecu je prazna.

Zanima me, kje je lahko problem, torej kaj bi blo treba menjati (vse možnosti, verjetno jih je več) in stroški menjave teh.
Hvala v naprej.

Tilen
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Težave s klimo Megane 3 2009

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Vse kar ti povemo je na pamet. Nekam na test tesnilnosti z dušikom da se pokaže kje pušča in boš videl. Kako da nisi polnil z barvilom če si vedel da pušča? Drži se načela nisem tako bogat da bi šparal, lahko bi si prihranil eno polnjenje.

Glede kje pušča in stroška pa... lahko je ena gumica za 2€, lahko je hladilnik spredaj, to bo pa malo dražje. Lahko je pa še marsikaj. Pravi mehanik bo ugotovil.
Slika
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Re: Težave s klimo Megane 3 2009

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Meni je prerjavel hladilnik klime, poglej spredaj skozi reze v kaksnem stanju je. Solna tekocina pozimi se ti zazre v lamele in razzira aluminij.Megane 3 l2010

Cena pa hladilnik in drobnarije 150e, delo 2h 62evrov in diagnostika/filanje 80 evrov.
Uporabniški avatar
tilentomsic
Prispevkov: 21
Pridružen: 07 Sep 2016, 11:38

Re: Težave s klimo Megane 3 2009

Odgovor Napisal/-a tilentomsic »

Sem rešil, fuč je bil hladilnik. 120eu hladilnik, 50eu polnjenje, 70eu delo.
Odgovori