megan nenormalna poraba olja

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

Zdravo

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje kaj narediti, ker mi avto nenormalno pije olje. Avto je letnik 2016. Julija 2018 sem imel avto na servisu, ki so mu menjali olje na 2 leti. Po slabih 4 do 5 mesecih sem moral doliti olje, ker je napisalo dolijete olje. Potem sem ga dolil 1L in v slabih 3 mesecih mi je danes spet javilo dolijte olje. Olje nikjer ne pušča kakšnih madežev ali kaj podobnega.

Kaj v take primeru narediti, kaj lahko dosežem na servisu? Mi lahko prosim kdo svetuje???

Najlepša hvala

lp
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a robertp »

Praktično težko, ker je v navodilih (uraden dokument) napisano da je poraba olja do 1l/1000km v mejah normale... da se vidi kaj je dejansko vzrok porabe olja je potrebno motor odpreti (če ni sledov v motornem prostoru)...
če je bencinar, preglej najprej sveče, v kakšnem stanju so, ali so navoji mastni...

Z istim problemom se srečujem na 1.2 16V motorjem. Na svečah se lepo vidi da so batni obročki... to potem pomeni obnovo motorja. Če je v garanciji/podaljšanemu jamstvu porem naj ti to uredi oooblaščen servis.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

robertp napisal/-a:Praktično težko, ker je v navodilih (uraden dokument) napisano da je poraba olja do 1l/1000km v mejah normale... da se vidi kaj je dejansko vzrok porabe olja je potrebno motor odpreti (če ni sledov v motornem prostoru)...
če je bencinar, preglej najprej sveče, v kakšnem stanju so, ali so navoji mastni...

Z istim problemom se srečujem na 1.2 16V motorjem. Na svečah se lepo vidi da so batni obročki... to potem pomeni obnovo motorja. Če je v garanciji/podaljšanemu jamstvu porem naj ti to uredi oooblaščen servis.
Ja je bencinar ja Renault ZEN Energy TCe 100 1.2. Bom jutri poklical na servis da vidim kaj bo.... Mah ni normalno to.
Imam pa tudi garancijo 5 let (2+3) Tako da upam da kaj uredijo...
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Ne se pustit odgnat z izgovorom, da je to normalno...

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

V četrtek ga peljem na servis.. potem bomo pa videli kaj bo... Upam na najboljše.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Komaj po dveh letih menjal olje. Saj ni čudno...

Poslano z mojega Pixel 2 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

Menjali so ga na servisu, ker je interval na 30k kilometrov oziroma 2 letni interval, če ni toliko kilometrov. Kaj bi bilo drugače če bi ga menjal na 1leto? V vsakem primeru ga bo treba dolivati na 3 mesece, kar pa ni normalno.

Poslano z mojega Pixel 3 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a robertp »

Če prevozišv enem letu več kot 15kkm ti lahko (morajo) zamenjati tudi olje. Združi se pregleda A in B v sklopu MyRevision
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

robertp napisal/-a:Če prevozišv enem letu več kot 15kkm ti lahko (morajo) zamenjati tudi olje. Združi se pregleda A in B v sklopu MyRevision
Ja jaz jih naredim okoli 12k letno.

Poslano z mojega Pixel 3 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Če imaš MyRevision, potem je tako ja - olje na vsaki 2 leti.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Jaz vem da sem se potrudil narediti tistih 15k+ kilometrov da je prišel servis na eno leto.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
mglca
Prispevkov: 156
Pridružen: 26 Nov 2004, 12:21
Kraj: okolica Ljubljane

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a mglca »

Upam, da ti v navodilih ne piše kdaj (na koliko let ali prevoženih kilometrov) je potrebno menjat gume in zavorne ploščice in da vsaj pri tem uporabljaš malo pameti.

Renault je imel ogromne probleme zaradi prepoznih servisnih intervalov, a vas ni na žalost še čisto nič izučilo. :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a dud3k »

Ah ja človek kakšno primerjavo delaš.
A ni forum za to, da si lahko med seboj ljudje izmenjujejo mnenja?
Nekateri ste že vedeli za to nekateri pa nismo, ker enostavno ne preverjam vsak dan forumov.

Danes so mi na servisu do Max dolili olje in bomo videli kako hitro ga bo porabilo.

Hvala vsakemu za kakršnokoli informacijo.
Lp

Poslano z mojega Pixel 3 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
mglca
Prispevkov: 156
Pridružen: 26 Nov 2004, 12:21
Kraj: okolica Ljubljane

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a mglca »

Ne glede na tip avta, so servisni intervali vsi predlogi v navodilih. Menjavo olja delaj med 10.000 in 15.000 km oz. 1x na leto in bo motor delal brez hude porabe olja.
Moj osebni avto ima preko 300k in mi pije 1,5l/15k km. Na kombiju jih imam skoraj 600k in mi pije 2l/25k km.

Strošek olja in redna menjava je minimalna. Ne sparaj na olju, predvsem pa ne dotakaj ceneno olje!
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: megan nenormalna poraba olja

Odgovor Napisal/-a robertp »

Na mojem pa sem redno menjaval olje 1x letno (cca 15-17kkm) in mi pri 155kkm popije 1-2l na 3kkm. Pa je vedno bilo točeno predpisano olje na pooblaščencu. Torej ne drži čisto tvoja teorija. Avto ima pa 9 let, od novega pri hiši.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori