R-LINK2 končno odklenjen!!!

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Kaj pa če grem na 3.3.16.960?
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ne pomaga. 3.x ima boot 4xxx. Ob downgrade ti bo ostala na 5xxx.


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

robertp napisal/-a:Ne pomaga. 3.x ima boot 4xxx. Ob downgrade ti bo ostala na 5xxx.


Sent from my iPad using Tapatalk
Od 7.x je boot 5xxx. Izgleda da je problematičen boot loader (kar je za pričakovati), ki poskrbi da se zadeve sestavijo.
Torej upgrade na 7.x na servisu, potem pa lahko naprej (7, 8 in 9 imajo boot loader 5xxx)


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Na servisu zaenkrat ni šlo. Radio sedaj dela, ostalo ne (navigacija, park senzorji, ventilalacija ne kaže,...).
Boot se je spremenil, 5615, verzija je enaka, 3.3.16.986.
Na tujem forumu sem zasledil, da je opcija "clean r-link2". Izbrišeš vse, potem pa naložiš v2. Ali kdo ve kaj več o tem?
Lp
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

Zakaj pride do toliko problemov pri nadgradnji iz 3.3 na 7.x oz. zakaj se to počne na servisu preko CANCLIP? Zato ker se ob tej nadgradnji preprogramira tudi MICOM (BOOT) in ta je dosegljiv le preko CANCLIP. Zato resno dvomim da bo tak postopek deloval...
Pa še tebi... Prišlo je do napake pri programiranju MICOMa (imaš srečo da je naprava operabilna, so primeri ko je popolnoma mrtva zaradi tega). Kriv si sam, ker se nisi držal uradnega navodila oz. postopka za nadgradnjo na 7.x (Actis solution n°49605)... Zate je edina rešitev nadgradnja po tej tehnični noti na 7.x (ki pa ponavadi ni zastonj) da se pravilno sprogramira BOOT preko CLIP in nato namesti verzijo 7.x
Potem pa kar, spet nadgrajuj povpreko na višje verzije, ko boš odkartal nekih 800 EUR za novo napravo pa boš ugotovil kje so meje. Na gps forumu je tudi tabela podprtih nadgradenj in nadgradnja iz 8 na 9 ni podprta, je pa iz 7 na 8. Do 7 pa moraš priti bodisi preko uradne nadgradnje ali pa zamenjave naprave (čeprav zamenjane naprave imajo verzijo 9. Ni vse zlato kar Rusi objavijo...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Hvala za izčrpno informacijo. Jebiga, včasih je firbec k....
Torej probat še enkrat po tem postopku (Actis solution n°49605)?
Hvala!
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

OK, mogoče sem bil grob. Dejansko moraš na pooblaščencu opraviti nadgradnjo, saj imajo le oni poleg CLIPa (to imajo tudi nepooblaščenci) tudi dostop do Renaultovih strežnikov in potrebnih datotek.
Real se tega izogiba, Pleško na Brezovici pa bi to naredil. Po pravilni nadgradnji (tvoja naprava je živa, zato se bo tudi javila CLIPu in mu je dostopna) bo čudežno oživela in delujoče bo vse kar sedaj ni. Potem pa lahko sam posodobiš na zadnjo verzijo 7.x, omogočiš AA, RS monitor, odkleneš navigacijo, posodobiš karte in podobno. Za določene stvari potrebuješ datoteke/USB, vstop v developer način, določene pa ELM vmesnik in DDT4ALL. Je pa vse dokumentirano. Recimo RS monitor je zanimiva stvar.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Sploh ne, zakaj grob? Pač človek vedno hoče kaj novga, kaj več...ni pa rečen, da bo boljš. Vmes pa še kaj zajebe...
Ne vem zakaj ni ratal takoj preko CLIP-a? Serviser je rekel, da bo radio ven vzel in probal še enkrat, na drug način...
Servis naj bi potem posodobil na 2.x ali 3.x?
Lp
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

Na 7.x
Drugega ni. Kar se tiče preko nadgradenj preko CLIPa... tudi uradni serviserji so uničili (do mrtvega) veliko naprav, katere so potem morali menjati. Tvoje napol delujoče stanje ni nič nenavadnega. V bistvu bi takrat moral postopek ponoviti.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Pa je res potrebno radio ven vzet in sprogramirat? Mogoče kaj veš o tem? Hvala!
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

Načeloma ne, saj do njega dostopaš preko ODB2 konektorja...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Kako pa je drugače s temi nadgradnjami rlinka na servisu? Je to plačljivo ali brezplačno (v času, ko traja garancija/jamstvo)? Imam 2.2.19.300, kar naj bi bila tudi zadnja verzija, ki mi jo ponudi na spletu, na gps-rlink pa kaže opcijo nadgradnje na 7.0.24.16x pri dealerju, če seveda obstaja za avto. Gre se mi zgolj zaradi AA, ki ga nimam. Sam se pa z neuradnimi variantami ne bi rad igral (da ne ne presenetijo podobni problemi kot zgoraj).

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a robertp »

Obstaja Nadgradnja, načeloma je plačljiva odvisno kje boš uspel prepričati osebje da ga naredi. Probaj pri Pleškotu...
Zgornji problem je nastal ker ni upoštevan pogoj da se iz 2.x in 3.x lahko na 7.x nadgradi samo na servisu... zakaj, sem opisal. Neuradno nadgradnjo na 3.3.16.98x lahko narediš sam, saj se ne programira MICOM (boot). Ta ostane na isti verziji.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Ima kdo V9 razlika napram V8?

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk


Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: R-LINK2 končno odklenjen!!!

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Namestil V9.[emoji846]Slika

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Odgovori