Megane cc 1.6 16v

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

no pa začnimo z novo katastrofo
za daily driverja sem si omislil megana, da bom imel končno nekaj novejšega, manj rjastega in bolj zanesljivega....ohoho haha, kako sem se zmotil
šel sem gledat štiri in trije od tega so bili že na prvi pogled podrtije, ta ki sem ga kupil je bil sicer precej umazan zunaj in notri, motor malo masten, ampak predel je lepo, vse električne stvari so delale, za streho ne vem ker je še nisem dvignil, ampak ostalo bp. Na poti domov, sem opazil, da ko je volan naravnost avto gre naravnost do prve luknje na cesti, potem pa naravnost ni več naravnost, ampak se avto odloči, da bi šel nekam drugam. krivec za to je bil notranji volanski končnik z astronomskim luftom. To sem menjal, avto se pelje lepo in kamor mu rečeš. Nekaj čiščenja notranjosti je še prenesel potem se je začel upirati, ko sem ga hotel peljati na registracijo, je kupoprodajna pogodba izginila neznano kam, preiskal sem celo bajto, garažo in vse avte, žepe, izginila, zgleda so jo ukradli marsovci. vseeno sem ga peljal na tehničnega, ker sem imel preizkusne tablice samo še za tisti dan, tam mi prijazna teta na okencu pove da ne rabim pogodbe, ker je že vse v računalniku. super, vesel sem bil kot radio, odjavim 21ko, registriram megana, naslednji dan pa na morje. pot dol je bila penzjonersko počasna 110 konjev je očitno premalo za to težo, ampak brez problemov. morje je še vedno modro, kopali se nismo. Potem užgem avto, da bi šli domov, nekaj v motorju klenka, hm. se ustavimo na bencinski, motor ropota kot bi stresel šraufe v mikser. hm hm. domov smo prišli, naslednje jutro ga prižgem da vidim če si je žez noč kaj premislil, pa si ni. Zjutraj šel do mehanika, pravi da je resno in da ima na sumu ležaje, ali dročniki, same zabavne zadeve.
Zvečer peljem avto na operacijo, da najprej sname karter in pogleda kaj se notri dogaja, potem se bo pa odločil, al popravljati, ali menjati motor.
a moram napisat da nisem navdušen?
slik od avta ni, ker ga niti slikat še nisem mel časa preden je shodil...najraje bi ga zažgal
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Ja bravo! Čestitke ob nakupu!
Preden razdirate motor, ravno ta teden imel podoben problem, kateri se je rešil z menjavo variabilne jermenice. Cena? 170€ original, ker ponaredka ni. Zdaj pa držim pesti, da je samo to, ker pol lepo hkrati narediš velik servis in se mirno voziš, do naslednje okvare :D
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Jaz sem nabavil original jermenico preko Ebeya iz Nemčije, motor 1.6 16V Scenic 2, me je prislo 100€. Vendar pa se po nekaj letih sedaj občasno ponovno zjutraj pojavi ropot.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jaz sem tudi najprej jermenico posumil, ker sem bral da je dost problemov s tem, pol me je pa mehanik prestrašil z ležaji in novim motorjem :shock:
avto je zdaj pri mehaniku, bomo videli kaj bo nastalo iz vsega
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ležaj je obrnilo, tko da sledi najugodnejša opcija, kar je menjava motorja
ni mi pa jasno kako je do tega prišlo, res da je bilo bolj malo olja notri, ampak sem ga dolil še preden je začel ropotat, žgal ga tudi nisem, sploh ne vem če sem ga kdaj pritisnil čez 4500rpm, kilometrov naj bi imel 145000, kar sploh ni veliko, me prav zanima kaj so počeli s tem revežem. Toliko o poceni nakupu

od zdaj naprej bom kupoval samo še avte za 100€ to mi zgleda bolj leži.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

avto dela, motor, menjava in veliki servis so me stali 700€, zdaj ima zdaj celo konje, tako da se tudi premakne nekam. mehanik pravi da sta bila na starem mopedu tudi vvt jermenica in tista reč ki jo upravlja v slabem stanju, zato v višjih obratih ni bilo moči.
malo slabih slik, boljše bodo ko ga bom opral
Slika

Slika

Slika
zdaj krtačim umazano notranjost ki ni videla krpe že mnogo let, najbolj se vidi na sedežih, naslonjalo je že čisto, sedalo pa je še original svinjsko, razlika je več kot očitna :mrgreen:
najprej sem čistil z nekim ekstra special čistilom za usnje, ki ni naredilo nič, potem sem vzel univerzalno čistilo in krtačko za roke, iz trgovine kjer kupujem kruh in paštete, in svinjarija je pobegnila stran 8)

streha na moje presenečenje celo dela, ne vem pa kaj je s tipko za tempomat. Ko to pritisneš, bi morala ostati pritisnjena ali se vrne v prvotni položaj?

od opreme ima:
prostoročno kartico
avtomatska klima
tempomat
senzor za dež
esp
gretje sedežev
parkirne senzorje
električno zložljiva ogledala
usnje v kurbiš rdeči barvi
električna stekla in steklena streha so itak samoumevni

ker sem zraven avta dobil samo eno kartico me zanima kje se dobi rezervno in koliko stane, če se komu kaj sanja
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

To si ga pa hitro spravil nazaj v vozno stanje!
Zdaj samo upam da se ne voziš NAG glede na tablice in kurbiš rdečo notranjost...

Tipko za tempomat razstaviš, malo zapigaš dva kovinska zatiča in bo zadeva držala v poziciji... saj boš videl kako deluje.
Glede druge kartice pa tako.. na renoju bodo rekli, da lahko menjajo samo v kompletu. Lahko pa naročiš kako z ebaya in če imaš kakega strokovnjaka z can clipom, jo bo lahko sprogramiral z avtom.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

o super, bom razmontiral, tudi stikala za gretje sedežev potrebujejo precej prepričevanja da ostanejo v poziciji, najbrž je tam ista fora

clip can tud imamo, tko da samo še na ebay skočim, pa da vidmo kaj se da naredit
hvala za info :wink:

mogoče bom poleti nag, zdaj je preveč mraz :mrgreen: :mrgreen:
škoda da niso imeli številke 69, pol bi bila tablica popolna
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Ja na sedežih imaš isto foro... Glej saj če gretje sedežev dela pol si lahk pozimi tudi HAHA
https://www.youtube.com/watch?v=l21Pb2hpdjk&t=34s
Mislim da ta tip še najboljše opiše programiranje kartic...
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

O hudo, sej je lep :D ene feltne pa u podn pa je to to 8-)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a pluty »

Si dal kaj močnejši motor noter al si ostal na 1.6?
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

feltne bodo, ko bo denar, višina pa ostane serijska, ker rabim avto ki se lahko zapelje čez kakšen kamen, ne samo po asfaltu :mrgreen:

motor je enak 1.6 kot je bil prej, ne rabim še ene rakete, mam 21ko za te hece
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Kartice dobiš na aliexpress-u, seveda če se ti ne mudi. Tam so napol zastonj. Komplet plastika z notranjim čipom
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Pol jo pa prnes k men pa ti jo naprogrameram ;)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

sm preiskal vse internete, pa povsod prodajajo samo navadne kartice, prostoročnih ni
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Odgovori