Megane cc 1.6 16v

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Hahaha noro [emoji23] drugic malo potolci po zmigavcu, mogoce pomaga [emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

UrbanD napisal/-a: 25 Jun 2020, 11:24 Hahaha noro [emoji23] drugic malo potolci po zmigavcu, mogoce pomaga [emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk
brez skrbi , to je prvo kar sem probal, sem tolkel po luči kot zmešan, pa ni pomagalo, no ni važno, zdaj veselo žmiga, mi je všeč ko se kar sam popravi

v soboto sem šel v hribe in parkiral na lepi travici med kravicami, sredi ničesar, malo sem se bal da ga bodo krave napadle pa so bile očitno lepo vzgojene in ga niso pojedle. Ko sem prišel nazaj, je začel težiti, da ima premalo olja, pa ni bil parkiran v kakšnem bregu, lepo na ravnem, tudi ponovni vžig ni pomagal, service lučka in opozorilo naj dolijem olje. Kje naj tam najdem olje, samo mleko in skuta, drugega ni bilo daleč naokoli. Naslednjih 10 km sem vozil kot po jajcih, ker sem se bal da bo spet ribnil, kot lani, ko se je to zgodilo. Potem sem se ustavil na enem pivu, da si pomirim živce, grem nazaj v avto in se je zopet sam popravil, oil level OK, service lučka je ugasnila :mrgreen: :mrgreen:
Najbrž si je samo zaželel novega olja, kanta in filter že čakata doma v garaži, že od prejšnjega tedna, samo še iz službe do doma mora zdržati pa bo :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

nekaj spoznanj in revolucionarnih odkritji preteklega leta;

Injektor lahko crkne. Ker sem navajen buletproof injektorjev iz 80ih ki so narejeni bolje kot jedrska elektrarna mi je to nekaj povsem novega in čudnega, ampak potem ko sem ga vzel ven (injektor, da ne bo pomote, tisto drugo reč imam ponavadi v hlačah ko popravljam avto) in videl kako majhen in plastičen je, mi ni bilo več tako čudno. Še par čudnih reči sem se naučil v tem procesu, če računalnik zazna napako na vbrizgu, prižge vse lučke in opozorila na armaturi, ampak res vse; injection fault, service, esp/abs/asr....vse kar je rumenega zasveti. Kako prižgati drugi kontakt? dve zeljnati glavi in ura in pol pritiskanja vsega mogočega ni pomagala, sva poklicala še tretjega. Recept je sledeč: ročna, avto v prvi prestavi, pritisnjen pedal za zavoro in start gumb....mislim da je prižgati Sojuz manj zapleteno.

Medtem ko sem zapiral streho, je ta zapela v en plastičen del police ki se v slogu transformerjev zloži za zadnjim sedežem, reklo je hruuust in plastika je padla na sedež. Po natančnem pregledu kraja zločina se je izkazalo da to ni bilo prvič, ampak je bilo že enkrat zalepljeno z izdatno količino sekundnega lepila. Ker nimam service manuala, nimam pojma kako odstranit ta kos plastičnega vzvodovja, da bi ga še enkrat zalepil.

Ker sem bil celo leto lenoba, se je nabralo precej stvari ki jih je bilo treba popraviti pred tehničnim pregledom.
Počeno vetrobransko steklo. Popravilo sem zaupal Novomatu, naredili so hitro in zaenkrat vse kaže da tudi dobro. 300€ uf.
Potem je bil čas za obisk pri mehaniku. Zanič volanska letev, počena manšeta na polosi, zaštekan termostat in tisto diabolično mletje v motorju kadar sem mrzlega prižgal. Za slednje je bila vzrok vvt jermenica, čeprav stara ni imela lufta in je bila videti ok, pa tudi ko je avto enkrat vžgal, je motor predel kot mucek, ampak nekaj je bilo očitno vseeno narobe z njo. V procesu iskanja krivca je bil menjan še štarter. Račun za ves material in delo 500€ uf uf uf.

Zdaj vse dela....sort of :? Pedal za zavoro je sumljivo globok in mehek. Ne vem kaj je mehanik čaral, prej nisem opazil da bi bilo tako. Če v naslednjih dneh vidite kje megana ovitega okoli smreke, pomeni da so bremze crknile :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

:smt029

Bremze pa probi najprej zamenjat zavorno tekočino, spotoma jih boš preluftal in bo ziher boljši pedal :D Poklič če rabš še eno nogo da pritiska :lol:
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Vidotti
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Maj 2020, 23:30

Re: Megane cc 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Vidotti »

Shusuglao napisal/-a: 03 Feb 2020, 10:55
je pa nekaj kar mi ni prav nič všeč, včasih pri mrzlem zagonu, nekaj v motorju grozno zamelje, kot bi stresel matice v mikser, potem crkne in ko ga ponovno prižgem je spet vse ok. sem mislil da ga štarter kaj svira, ampak je zvok bolj grozen, upam da ne bom še enkrat motorja menjal :roll:
Zdravo,
Lastnik Renault megana III 1.6 16v hatchback tukaj. Imam identičen problem tudi sam. Dve leti nazaj se mi je to zgodilo, vendar pa mehanik ni vedel kaj bi lahko bilo narobe (avto je nato normalno prižigal še 10x....) Nato se mi je to prejšnjo zimo zgodilo 3x. Je nekdo našel rešitev na ta problem (sam sem prišel do ugotovitve da so to neki nategovalci jermena aka zobniki na vrhu motorja)? Upam da forum še ni čisto umrl...
Lp
p.s. je normalno da te motorji žrejo dober deci na 1000km? Avto je normalno servisiran in dobro oskrbljen drugače...
Odgovori