Clio 182 cup

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Aco 1977
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jan 2019, 13:06

Clio 182 cup

Odgovor Napisal/-a Aco 1977 »

Pozdravljeni.
Sem nov tukaj gor. Kupil včeraj Cliota 182 cup letnik 2005.
Zanima me če mi lahko kdo pove kakšne so najpogosteje napake teh motorjev, plusi,itd..?
Kakšno olje dajete not?
Hvala
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio 182 cup

Odgovor Napisal/-a Houly »

Aco 1977 napisal/-a:Pozdravljeni.
Sem nov tukaj gor. Kupil včeraj Cliota 182 cup letnik 2005.
Zanima me če mi lahko kdo pove kakšne so najpogosteje napake teh motorjev, plusi,itd..?
Kakšno olje dajete not?
Hvala
Renault F4R 2.0 liter Engine Problems and Reliability
1. Ignition coils last not so long. In this case, your engine will shake.
2. Rear main seal leak. That is a usual situation for engines with mileage more than 60,000 miles.
3. Unstable idle rpm. That is a feature of F4R.
4. Oil consumption. F4R loves to consume oil more than other engines.

Z zgoraj navedenim se strinjam. Kakšna dihtenga zna spustit, motorčki prostega teka počakajo, če ga teraš bo mal olja popil... Drugače zadeva dela nevem kaj nej ti druzga rečem :D Poleg 1.2 8v renojev najbolši motor. Raje se merkaj menjalnika, ki so znana najšibkejša točka. Ne glih launch controlla delat 24/7 k ga bo hitr odprlo.

Za pluse nevem kaj hočeš slišat poleg tega, da zadeva dela pa dobra platforma za tunat je. Olje jaz osebno predpisano 5w-40 elf sintetiko, pred trackdayi pa zamenjam na elf 5w-50 prav tako sintetiko.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Clio 182 cup

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Ti samo redno delaj servise na 8 - 10k km, pa bo ok. Zelo trpežen motor. Moj ni pil olja, nekateri ga, kot je houly napisal. Menjalnik JE šibka točka. Jih je že nekaj odprlo, če imaš kake lepljive semislick gume in zelo rad drag race-aš z mesta [emoji41].

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
technoboy
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Mar 2014, 00:45

Re: Clio 182 cup

Odgovor Napisal/-a technoboy »

Mojega sem prodal pri 276k km in je predel kot nov ter še vedno šel bolje od novejšega rs200. Servise sem delal na največ 10k km v tem času je popil okrog liter olja. Sem pa točil elfa 5w40 sintetiko. Menjalnik je bil rihtan že pred mojim lastništvom, ko naj bi se menjali vsi ležaji in vsi sinhroni. Jaz sem potem še enkrat zamenjal vse sinhrone, ker so škrtali vsi razen v 2. prestavo. Za tem z menjalnikom nisem imel več problemov. Loputa zna včasih hecat. Meni je k sreči pomagalo čiščenje in ponovna kalibracija. Mene so vsi strašili za vvl jermenico, čeprav nisem imel nikoli problema. Drugače pa super avto. Ni še dolgo kar sem ga prodal pa ga že pogrešam... Če bo še kdaj šansa bi ga z veseljem spet imel :)
Odgovori