Menjava olja?

Uporabni vodiči
hobbit
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Maj 2019, 14:33

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a hobbit »

Pozdrav,

K hiši je prišel nov kangoo 1.5dci 90km. Servisni inerval je na 40kkm kar se mi zdi totalno adijo... Mali servis(olje, oljni filter ter filtra zraka motorja in kabine) imam plan delati na 15kkm(na leto jih delam cca 20kkm)

Zanima me kaksna je cena malega servisa na uradnem renault servisu?

Katero olje gre ponavadi v 1.5dci? Trenutno nimam pojma kaj imam not.

Ko berem razdelek o vzdrževanju vozila v knjigici z vsemi navodili me besedilo napoti v "knjižico o vzdrževanju vozila". Kako ta knjižica izgleda? Misilm da tega mi niso predoložili ob prevzemu vozila.

Kakšen nasvet za utekanje vozila? V navodih piše samo 1400km brez priganjanha in ne čez 90km/h. Je potrebna kakšna predčasna menjava olja v začetni fazi? Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

So podaljšali že na 40km....kmalu sploh ne bo več potrebno menjati olja[emoji1787][emoji1787].

Cena menjave je cca 160€. Po njihovih receptih ni potrebno zamenjati po utekanju motorja.....torej po par tisoč kilometrih.

Vse ostalo je pa od tebe odvisno.

Da bi dobro služil in pa brez napak predvsem želim.

Lp

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Aja to sem rekel samo za menjavo olja. Mali servis pride okrog 250€.

Lp

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a franko »

Priporocam ti da delas vmesne servise z originalnimi deli v latni reziji, predpisane pa pri pooblascencu in bos najceneje prisel cez.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Tudi sam sem zamenjal prvo olje na Kadjarju po 3000km, na pooblaščencu, zaračunal mi je 75 EUR za olje in filter (1.6 dCi). Tudi sam delam cca 20.000 km na leto tako da vsako leto združim A in B pregled v enega... vsako leto imam sveže olje in filtre, letos tudi zavorno tekočino... My Revision se mi izteče konec 2020, zato upam da bom še ujel drugi pogoj (ne več kot 100.000 km)...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Robertp jaz sem takrat spraševal od Primorske do Ljubljane in najbolj poceni je bilo 130€! Torej olje je po cca 22€ liter kjer koli sem spraševal, filter je 15€. Kako torej 75€ za zamenjavo? Verjetno je bilo še delo? ampak vseeno je malo.

Jaz sem ga potem naredil pri 6000km v skoraj lastni režiji za 60€

Lp

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
hobbit
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Maj 2019, 14:33

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a hobbit »

matt79 napisal/-a:Aja to sem rekel samo za menjavo olja. Mali servis pride okrog 250€.
Lp
250€? Kaj pa spada pod mali servis za 250€? Katero olje se največ uporablja za 1.5dci motorje?


@franko
>Priporocam ti da delas vmesne servise z originalnimi deli v latni reziji, predpisane pa pri pooblascencu in bos najceneje prisel cez.

Kako je pa z garancijo, če menjaš olje na nepooblaščenem servisu oz. ga menjaš sam ?
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Kako pa ugotovijo da si zamenjal olje sam? Če greš po oljni filter na servis ni neka bogatija... Samo vseeno pazite na ta olja iz Leklerka, Hoferja… Sem ravno zadnjič gledal... Oznaka že oznaka, specifikacije pa niti pod slučajno prave za Renault... Torej kar nekaj.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Da si zamenjal olje sam ne morejo ugotoviti. Filter kupiš sam na renoju, olje kupiš v trgovini oz. na internetu. Mene je olje prišlo cca 30€, elf Solaris, mora pisati da je za DPF.

Pod mali servis je mišljen prvi servis pri 30k km. Jaz imam my revision tako da jih ne plačujem. Prvega pri 6k km sem naredil pri zlahti kateri je mehanik, prvi uradni je bil pri 16k km drugi uradni je bil pri 30k km.

Tako da do sedaj mi je uspevalo reševati servise na cca 15k km. Če bi mogel pa na 30k km pa bi enega vmes naredil sam.

Je pa po zakonu da lahko servisiras tudi pri konkurenčnem mehaniku, morajo pa biti deli ki so vgrajeni v avto original oz. kompatibilni z originalom. To je zakon o konkurenčnosti.

Drugo pa je kadar se dejansko biksas z servisom glede garancije.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

robertp napisal/-a:Kako pa ugotovijo da si zamenjal olje sam? Če greš po oljni filter na servis ni neka bogatija... Samo vseeno pazite na ta olja iz Leklerka, Hoferja… Sem ravno zadnjič gledal... Oznaka že oznaka, specifikacije pa niti pod slučajno prave za Renault... Torej kar nekaj.
Sem ravno zadnjič kupil elf v hoferju in mi delujejo oznake identične, bo pa za starega scenica ne za megana [emoji16]

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a robertp »

My Revision ima svoje pogoje. In podaljšano jamstvo tudi. Za uveljavljanje garancije pa moraš imeti račune servisov (ni dovolj vpis in pečat v servisno knjigo) če jih delaš pri konkurenci. In iz njih mora biti razvidno da so opravili servisno storitev v skladu z navodili proizvajalca. Isto moraš imeti če delaš v pooblaščeni mreži pri agentih (sekundarna mreža). Če delaš pri koncesionarjih ki imajo dostop dostop do centralne evidence/servisne knjige pa je dovolj vpis servisa tam...
Če imaš 1.5 dCi si dal za olje dobrih 7 EUR po napisanem. 1.6 dCi ima 6l olja. Meni je takrat agent v pooblaščeni mreži dal popust, tako da me je olje prišlo nekih 8EUR/l, na filter 30% in delo 20%. Pa ni zaračunal storitve menjave olja ampak 20 minut dela.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Hofer je imel 700 STi kar je 10W-40 in ni sintetika. Sicer sem ga točil v Scenic 2 2007 F4R in je motor bil b.p. pri 155kkm, ni pil olja...
Modus 2010 1.2 16V pa odkar mi točijo NFi 900 5W-40 obupno žre olje, dokler je imel 10-W40 pa je bilo v redu...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Jaz imam nazaj problem z ropotanjem jermenice, je bila menjana pred cca 15k km 3 leta nazaj. To se je dogajalo sedaj pozimi, zdaj je tiho. Tako da bom sedaj dal noter 10w40 da vidim če bo boljše. Do sedaj je bilo 5w40

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Je pa hofer imel oba modela ker sem za očeta vzel 5w40 zase pa 10w40 vse ELF.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
hobbit
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Maj 2019, 14:33

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a hobbit »

matt79 napisal/-a:Da si zamenjal olje sam ne morejo ugotoviti. Filter kupiš sam na renoju, olje kupiš v trgovini oz. na internetu. Mene je olje prišlo cca 30€, elf Solaris, mora pisati da je za DPF.

Pod mali servis je mišljen prvi servis pri 30k km. Jaz imam my revision tako da jih ne plačujem. Prvega pri 6k km sem naredil pri zlahti kateri je mehanik, prvi uradni je bil pri 16k km drugi uradni je bil pri 30k km.

Tako da do sedaj mi je uspevalo reševati servise na cca 15k km. Če bi mogel pa na 30k km pa bi enega vmes naredil sam.

Je pa po zakonu da lahko servisiras tudi pri konkurenčnem mehaniku, morajo pa biti deli ki so vgrajeni v avto original oz. kompatibilni z originalom. To je zakon o konkurenčnosti.

Drugo pa je kadar se dejansko biksas z servisom glede garancije.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Našel sem tole olje: https://www.motornaolja.com/produkt/elf ... -fe-5w-30/

Včasih je bil to baje Solaris, ki ima seda novo embalažo.

Pri koliko kilometrih se pa kaj menja? Ne najdem nobene knjižice kjer bi to posebej pisalo.

Sam vozim Accorda bencinarja za katerega vem, da se recimo ventile nastavlja na 40kkm, svečke menja na cca 50kkm, menjava pumpe, olje menjalnika, sklopke na 200km itd...

Kako je s tem pri Kangoo dci90?
Odgovori