Laguna 3 tuljenje v prestavi

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Odgovori
Uporabniški avatar
maatq
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Mar 2016, 21:21

Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a maatq »

Pozdravljeni,

na Laguni III 2.0 dci (letnik 2010, 131 kW, 170k km) se mi je pojavil sledeč problem: med vožnjo se v 5. in 6. prestavi sliši tuljenje. Ta zvok se zasliši le takrat ko stopim na plin, takoj ko stopim s plina zvok izgine. Tuljenje je bolj izrazito v 5. prestavi na območju med 1500 - 2000 obrati/min. Drugače avto normalno prestavlja, ostalih problemov zaenkrat ni.

Avto bom v kratkem peljal do serviserja, zanima pa me, če je imel kdo že podoben problem, kaj bi lahko to bilo (ležaji menjalnika?), ter kakšni so bili morebitni stroški popravila.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a Spula »

maatq napisal/-a:Pozdravljeni,

na Laguni III 2.0 dci (letnik 2010, 131 kW, 170k km) se mi je pojavil sledeč problem: med vožnjo se v 5. in 6. prestavi sliši tuljenje. Ta zvok se zasliši le takrat ko stopim na plin, takoj ko stopim s plina zvok izgine. Tuljenje je bolj izrazito v 5. prestavi na območju med 1500 - 2000 obrati/min. Drugače avto normalno prestavlja, ostalih problemov zaenkrat ni.

Avto bom v kratkem peljal do serviserja, zanima pa me, če je imel kdo že podoben problem, kaj bi lahko to bilo (ležaji menjalnika?), ter kakšni so bili morebitni stroški popravila.

Lep pozdrav
Verjetno nekje okoli motorja (sesalne cevi, izpuh, ipd...) glede nato da tuli samo ob pospeševanju.
RenaultSport
Uporabniški avatar
maatq
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Mar 2016, 21:21

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a maatq »

Tako, po nekaj dnevih smo prišli do sklepa da so določeni ležaji v menjalniku obrabljeni in bo počasi potreba menjava le teh. Ker pa gre v tem primeru za relativno visok strošek in zahtevno delo, me zanima če kdo ve, kje bi lahko dobil rabljen menjalnik z garancijo.

Lp
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Še prej pa zamenjaj olje v menjalniku če še ni bilo. Zna biti da se je olje izrabilo in ne maže več dovolj. Sicer pa ali se gre za avtomatski menjalnik ali ročni?
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
maatq
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Mar 2016, 21:21

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a maatq »

Sem zamenjal olje. Notri je bilo nekaj opilkov, ampak ne kaj dosti (po mnenju mehanika nič več kot pa pri običajih menjavah). Tuljenje je sedaj malce tišje, ampak na dolgi rok bo verjetno potrebna menjava. Gre za ročni menjalnik.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a Spula »

maatq napisal/-a:Sem zamenjal olje. Notri je bilo nekaj opilkov, ampak ne kaj dosti (po mnenju mehanika nič več kot pa pri običajih menjavah). Tuljenje je sedaj malce tišje, ampak na dolgi rok bo verjetno potrebna menjava. Gre za ročni menjalnik.
Kaj pa menjava ležajev 5 in 6 prestave. Če bo pa še kaj se bo pa videlo, ko se ga razdre. Rabljen je spet tako, da se kasneje ali pa kmalu lahko kaj pokaže...
RenaultSport
Uporabniški avatar
maatq
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Mar 2016, 21:21

Re: Laguna 3 tuljenje v prestavi

Odgovor Napisal/-a maatq »

Menjati bo potrebno tudi ležaj 2. prestave, ker se tudi tam sliši zaenkrat zelo malo tuljenja. Če se menjalnik razdre je seveda nato potrebno menjati vse obrabljene dele, kar pa lahko v najslabšem primeru pride skupno do 800 eur stroškov. Sam mehanik mi je svetoval, da bi bilo mogoče bolje, če bi vzel rabljen menjalnik z garancijo.
Odgovori