Vpis dodatne dimenzije gum

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

A mogoče ve kdo kako bi lahko meni na homologaciji vpisali še dve dimenziji gum?

Zdaj imam 205/45/16

Rad pa bi dodal še

195/45/16 in 195/50/15

Kaj je treba vse prnest tja? Feltne za 16-col so original Renault tko da TUV certifikata verjetno ni oz. ne obstaja?
15-ke pa so OZ F1 ampak nisem nikjer našel nič pametnega, da bi lahko kaj pisalo gor kakšne oznake in dimenzije itd.

Anyone?
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a franko »

Za originalne ne bos dobil TUVa, si bos moral nekje sposoditi aftermarket. Na OZ pa so sigurno iz notranje strani oznake in dimenzije, saj so tudi na originalnih. Vcasih na krakih ali na sredini ali pa ob robu. Vcasih je tudi iz zunanje strani na robu velikost in ET.
use se da sam če se če
cr00ky
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Nov 2017, 21:40

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a cr00ky »

UrbanD napisal/-a:A mogoče ve kdo kako bi lahko meni na homologaciji vpisali še dve dimenziji gum?

Zdaj imam 205/45/16

Rad pa bi dodal še

195/45/16 in 195/50/15

Kaj je treba vse prnest tja? Feltne za 16-col so original Renault tko da TUV certifikata verjetno ni oz. ne obstaja?
15-ke pa so OZ F1 ampak nisem nikjer našel nič pametnega, da bi lahko kaj pisalo gor kakšne oznake in dimenzije itd.

Anyone?
Ozi is your friend ;) mene je ze enkrat resil...
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

No tole je bolj točen odgovor, ki sem ga dobil od LPP. Če mogoče še koga drugega zanima:
Spoštovani,

Na vozilu lahko uporabljate platišča in pnevmatike, ki jih imate zapisane v Potrdilu o skladnosti.

Pnevmatike, ki so bile odobrene za model 2001-2004 ni nujno, da so odobrene tudi za model 2005 - ….

V brošuri so običajno navedene velikosti pnevmatik za vse izvedenke določenega tipa vozila, vendar ni nujno, da so vse navedene pnevmatike odobrene za vse izvedenke tega tipa vozila, zato potrebujete potrdilo o odobrenih dimenzijah platišč in pnevmatik za vaše vozilo.

Imate dve možnosti:


1. Oglasite se v tehnični službi zastopnika proizvajalca (Renault Slovenija) vašega vozila in zaprosite za potrdilo o odobrenih dimenzijah platišč in pnevmatik za vaše vozilo. V brošuri in navodilih so običajno navedene velikosti pnevmatik za vse izvedenke določenega tipa vozila, vendar ni nujno, da so vse navedene pnevmatike odobrene za vse izvedenke tega tipa vozila, zato potrebujete potrdilo o odobrenih dimenzijah platišč in pnevmatik za vaše vozilo.

Na osnovi tega potrdila vam bomo dodatna platišča in dimenzije pnevmatik vpisali kot evidentirano spremembo v Potrdilo o skladnosti po ceni 19€. Ni nujno, da so na vozilu pnevmatike nove dimenzije. Poleg zgoraj navedenega potrdila potrebujete še prometno dovoljenje, pooblastilo lastnika vozila (če niste lastnik), obstoječe Potrdilo o skladnosti in izpolnjeno vlogo za evidentiranje: http://www.lpp.si/sites/default/files/l ... _01_0.docx


Pri nas je postopek vpisa dodatnih dimenzij pnevmatik lahko opravljen v enem dnevu.

2. Če pa potrdila tehnične službe zastopnika proizvajalca vašega vozila ne morete pridobiti, vam preostane še možnost, da pri trgovcu platišč ali na spletu pridobite certifikat za vgrajena platišča z vpisanimi želenimi dimenzijami pnevmatik za vaše vozilo. V tem primeru gre za predelavo vozila in mora biti vozilo za pregled opremljeno z novimi platišči in pnevmatikami, cena tega postopka pa znaša 31 €,
Za pregled vgradnje platišč potrebujete sledečo dokumentacijo:
- Homologacijski certifikat platišč – dobite ga pri zastopniku oz. prodajalcu platišč.
- Obstoječe Potrdilo o skladnosti vašega vozila oz. motorja
- Dokazilo o lastništvu (prometno dovoljenje)
- Pooblastilo lastnika vozila, če niste lastnik
- Izpolnjeno vlogo: http://www.lpp.si/sites/default/files/l ... _01_0.docx

Brez dokumentacije, potrdila tehnične službe zastopnika proizvajalca vozila ali homologacijskega certifikata za platišča in pnevmatike sprememba dimenzij pnevmatik v potrdilu o skladnosti ni mogoča.

V potrdilo o skladnosti vpišemo tiste dimenzije pnevmatik, ki so na potrdilu oz. zapisane na homologacijskem certifikatu in jih stranka želi imeti vpisane.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
cr00ky
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Nov 2017, 21:40

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a cr00ky »

TUV se da dobit za vse možno..., tako da to ni problem. Jaz sem na subaruju vpisal 3 dimenzije BP na LPP, sem pa mogel na hitro letet na enigmo, da smo feltne premontiral, ker niso hotl homologirat, če sem jih imel samo v prtlažniku...
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Na renault slovenija ne računat za homologacijo... sem probal 4x preko njih homologirat 205/45/16 na cliota 172, pa brez uspeha... najboljš da dobiš afetrmarket feltne, pa na novo homologiraš dimenzijo...
Squealing tire is a happy tire :)
DriftKing
Prispevkov: 45
Pridružen: 05 Apr 2018, 22:43

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a DriftKing »

V servisni knjigi/brošuri za uporabo so navedeni tlaki za gume dimenzije 195 45 16 in 195 50 15. Rabiš met vseen homologiran, če maš te dimenzije?
Clio RS 172
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Kar ni v homologaciji ne smeš montirat.
Slika
laguna3-2010
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Nov 2018, 11:31

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a laguna3-2010 »

Zdravo,

ima slucajno kdo za posodit aftermarket platisca z gumami 225/45 R18, seveda z TUV potrdilom za homologacijo.

Platisca bi namontiral na Laguno 3, letnik 2010. Razmak lukenj 5x114,3.

Za uslugo ustrezno placam. Seveda je lahko lastnik ves cas prisoten, da ne bi bilo strahu.

PS: ce ima kdo drug kaksno idejo kako izvesti homologacijo prosim za nasvet. V tehnici sluzbi Renault Slovenije potrdila nemorejo izdati, ker ta dimenzija ni predvidena za moj avto. Feltne so original za Renault Laguno.

Lp
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

A gume že imaš? Daj raje 225/40/18, je cenejša dimenzija, če kje najdeš feltne take.
Slika
laguna3-2010
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Nov 2018, 11:31

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a laguna3-2010 »

Ja, gume in feltne so ze na avtu. Ima kdo drugo resitev v mislih?

Lp
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Moja Laguna ima v homologaciji s pisalnim strojem natipkano dimenzijo :D sem šel pa preverjat na internet v bazo podatkov pa nikjer ne duha ne sluha o homologaciji. Lahko probaš :D
Slika
laguna3-2010
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Nov 2018, 11:31

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a laguna3-2010 »

Sem ti poslal ZS.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a franko »

Nujno potrebujem platisca 15' 4x100 s TUV certifikatom za Clio 2 za gume 195/50/15. Gume imam, potrebujem le platisca s certifikatom. Prosim za pomoc.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis dodatne dimenzije gum

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Se homologira le dodatna dimenzija gum in ne platišč?
Ker imam v homolom kartončku 205/50 R17 ampak le za dimenzijo platišča 6.5J.
Ali lahko homologiram, isto dimenzijo gum, na 7.5J?

@franko, imam OZ (sicer 195/65/15 gor trenutno), ampak nimam TUV :(
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Odgovori