Renault Clio 1.2 16V Billabong

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Mirchy
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Sep 2011, 12:39
Kraj: Ljubečna

Renault Clio 1.2 16V Billabong

Odgovor Napisal/-a Mirchy »

Torej... zadeva z staro damo je šla v neželeni smeri, tako da sem potreboval novo vozilo za vsakdanje prevažanje, in na srečo je teta kupila novega Peugeota (svojevrsten razlog za veselje, ker je zadnji nov avto pri naši bajti bil dedkov Polonez leta 1985 :D ), meni pa podarila svojega starega Clia.

Gre se za modelno leto 2003, trivratni model vsem dobro znane posebne izvedenke Billabong z 1.2 16V D4F motorjem, ki je nastala v sodelovanju z istoimenskim avstralskim proizvajalcem športne opreme, tako da ne bom izgubljal besed. Omembe vredni kosi opreme so potovalni računalnik, CD-predvajalnik z obvolanskim upravljalo ter avtomatska klimatska naprava, kar je bilo v Cliotih druge generacije redkost. Teta je bila drugi lastnik, ob prevzemu avta je le-ta imel na števcu 200.250 kilometrov, sedaj po dveh mesecih jih že ima 3000 več. Tudi v Bosno in nazaj sem se že odpravil z njim, brez težav. Zunanjost je letom primerna, notranjost pa je lepo ohranjena.

Da ne bom samo nakaladal, prilagam tudi nekaj slikovnega materiala:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Nisem si mogel kaj, da ga ne bi ozaljšal z novimi kosmatimi tepihi (gumijastih ne maram, in jih uporabljam samo v zimski sezoni)

Slika
Nad klimo nimam pripomb, radio pa mi kravžlja živce in sem že pojamral nad njim v podforumu Okvare in pomoč.

Slika

Slika
Vedno sem si želel trivratnega Clia, a sem kaj hitro ugotovil, da je najbolje da se v tem avtu prevažata samo dva. Dostop do zadnje klopi je res smotan, čeprav sama po sebi ni napačna. Trije vzglavniki, trije tritičkovni varnostni pasovi, žepki na hrbtiščih prednjih sedežev - uporabno. Posebej se mi dopade prostor za 1,5 litrsko plastenko v vsaki od zadnjih stranskih tapet.

Slika
Vsi dobro poznamo hibo starejših Cliotov, in to so občutljivi usnjeni volanski obroči, ki se takoj zguijo in strgajo. No, tale je lepo oddelal svojih 15 let.

Slika
Česar pa ne bi mogel trditi za prestavno ročico.

Slika
Za dva je čisto dovolj, kaj več pa že zahteva malo znanja v tetrisu :D (Tudi to je res da gajbica zavzame malo prostora, vendar imam še iz svojega prvega avta navado, da imam potrebno opremo v gajbici, da se mi ne razsuje po prtljažniku in ne zavzema vsega prostora. Le pri R25 mi tega ni bilo treba, ker je bil ogromen prtljažnik z predalom ob strani.)

Slika
75 konjičkov, 105 Nm navora, spodobno se lahko premikaš, kaj več pa ne moreš pričakovati, čeprav na avtocesti hvala Bogu mi ni bilo treba igrati safety cara. Poskočen, vendar se pozna prižgana klima tako na odzivnosti, kot tudi porabi (čeprav ne tako občutno). Vsega pač ne moreš imeti :D

Vtisi po dveh mesecih? Precej navdušen! Poskočen, okreten, udoben, varčen avtomobilček, ki se tudi kakšne daljše poti ne brani. Čeprav brez pripomb ne gre. Največja zamera, poleg že otežene dostopnosti do zadnje klopi (jah, kaj moreš, 3-vratni Clio pač) je vsekakor to, da moram kljub centralnemu zaklepanju pokrov za gorivo odklepati posebej z ključem. Jezus Kristus no, Renault, odpiranje posode za gorivo brez ključa je moja R25 imela že leta 1987 :D Tudi notranja osvetlitev bolj kot sveti neugledno brli, pa sovoznikov predal je nekam majhen, pa še bi se dalo naštevati, če bi hotel izpasti razvajen :D

Nekih načrtov za prihodnost trenutno z njim nimam, glede na to da sem pristaš tega, da na avtu ohranim čimbolj vse originalno, poleg tega pa zaradi preteklih izkušenj velja dvakrat razmisliti. Bomo videli kaj bo prinesla prihodnost...
Citroen Saxo 1.1i SX (2010-2011)
Renault Clio 1.2 Be Bop (2011-2014)
Renault 25 2.2i Exclusiv (2014-2018)
Renault Clio 1.2 16V Billabong (2018)
Uporabniški avatar
Mirchy
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Sep 2011, 12:39
Kraj: Ljubečna

Re: Renault Clio 1.2 16V Billabong

Odgovor Napisal/-a Mirchy »

Porkaduš...
Slika
Citroen Saxo 1.1i SX (2010-2011)
Renault Clio 1.2 Be Bop (2011-2014)
Renault 25 2.2i Exclusiv (2014-2018)
Renault Clio 1.2 16V Billabong (2018)
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Renault Clio 1.2 16V Billabong

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Srna? :( :(
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
Mirchy
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Sep 2011, 12:39
Kraj: Ljubečna

Re: Renault Clio 1.2 16V Billabong

Odgovor Napisal/-a Mirchy »

Ne, Škoda Octavia RS. :D Po lastni krivdi.
Citroen Saxo 1.1i SX (2010-2011)
Renault Clio 1.2 Be Bop (2011-2014)
Renault 25 2.2i Exclusiv (2014-2018)
Renault Clio 1.2 16V Billabong (2018)
Uporabniški avatar
Mirchy
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Sep 2011, 12:39
Kraj: Ljubečna

Re: Renault Clio 1.2 16V Billabong

Odgovor Napisal/-a Mirchy »

Srebrna strela je končno popravljena!
Slika
(ker me ni doma, je teta fotografirala avto, tako da ignorirajte čudno postavitev slike :D )
Citroen Saxo 1.1i SX (2010-2011)
Renault Clio 1.2 Be Bop (2011-2014)
Renault 25 2.2i Exclusiv (2014-2018)
Renault Clio 1.2 16V Billabong (2018)
Odgovori