Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

300€ ne bi dal ni šans.[emoji1787]

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Mah, tudi jaz ne, če bi to vedel že v začetku. Ampak vsi vemo kako je. Ko imaš enkrat podaljšek doma, se ne moreš upreti, da ga ne bi namontiral. Seveda sem potem tudi vse speljal do konca. Absolutno se pa strinjam, da je cena vsaj 1x previsoka. :)
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

Pa vendar... kdo je kriv za napačne papirje? Če si kupoval novo robo bi jo lahko zaradi tega zavrnil ali vrnil in zahteval denar nazaj... čigava je krivda za sprano identifikacijsko nalepko? Kot razumem je ta ali v motornem prostoru ali pa na B stebričku... a na teh mestih avto perete s čistilcem na prtitsk? Ne vem, na mojem avtu je nalepka kot nova, pa ga redno perem samo ročno s takim čistilcem...


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

V bistvu se iskreno ne ubadam s tem kdo je kriv. Glavno, da je prišlo do vračila denarja - za papirje so vrnili, ker sem seveda zagrozil z zvezo potrošnikov. Za podaljšek pa nisem zahteval, ker sem ga res želel - saj vsi vemo kak je ko mas stvar doma, hahahaha.

Krivda za identifikacijsko nalepko? Sprala se je, to je dejstvo. Če ni bla dobro nalepljena ne morem trdit, žal. Brezveze se je kregat. Nalepljena pa ni bila na b stebričku ampak na zadnjih vratih. In ni bil pran s pritiskom na tem mestu. Skratka, naročena je. Upam, da pride čim prej in da zaključim to zgodbo. :)
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Si pa vedel,da je težava z homologacijo. Ker smo o tem debatirali. Tudi mene mikal podaljšek, glede na stroške se tega ne bom lotil.

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Vedel ne. Dobil sem ogromno različnih izkušenj. Nihče ni bil 100%, da bi se lahko zanesel nanj. Tako pač je, če hočeš met vse porihtano. Bomo že! :)
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Pozdrav, spet jaz! :)

Včeraj je zame bil res super dan, saj sem si po nekaj letih želja končno privoščil vzvratno kamero. Vedno so bile neke ovire, izgovori, sedaj pa mi je končno uspelo!

Prva dilema je bila, kje kamero naročiti. Ker je avto karavan je rabljenih originalnih kamer ZELO malo. To opcijo sem odmislil tudi, ko sem videl, da kvaliteta original kamere prav tako ni pretirano rožnata. Po kakšnem mesecu tuhtanja in iskanja najboljše rešitve, sem se odločil, da poskusim s kamero iz Aliexpressa. Moram reči, da sem bil sprva zelo skeptičen, ampak se nisem pretirano obremenjeval za teh vse skupaj 30€, ki sem jih porabil zanjo.
No, po mučnih dveh mesecih čakanja je kamera prispela. Rad bi pohvalil izdelovalce replike, saj je vsebovala POPOLNOMA vse dele, ki jih potrebuješ za vgradnjo aftermarket kamere. Od ustreznih konektorjev za originalen sistem, do dovolj dolgih kablov za avto za katerega si naročil. To mi nikakor ni vse samoumevno, saj ponavadi stvari prihajajo nepopolne in je potrebno še marsikaj dokupit. V paketu kupec dobi kamero, video kabel, kabel za tok, konektor za originalen sistem, in nadomestilo za registersko lučko, saj jo v tem primeru kamera nadomesti. Torej, ko je vse priklopljeno se praktično ne vidi, da bi kaj manjkalo. Skratka vse super!

Slika

Montaža: Lotil sem se je sam. Vzela mi je debelih 6 ur - POUDARJAM, da sem avto v tem delu razstavljal prvič in se kar zraven učil. Kar piše na internetu je bilo v pomoč le kakšnih 20%, vse ostalo je bila lastna iznajdljivost. Najtežji korak je bil zagotovo spraviti kable iz pritljažnika v vrata, v katerih je pozicionirana vzvratna luč in mesto kamor gre kamera. Sama vezava ni toliko težka, morda bi si želel edino navodila, da lahko tudi laiki, ki ne vemo čisto kaj katera žica pomeni z lahkoto priklopimo.

Slika

Slika

Slika

MNENJE: Slika je ODLIČNA, tudi ponoči, saj teh 8 led diod na kameri RES MOČNO osvetli okolico. Zakasnitve slike ni, preklop je gladek. Ocenil bi jo gotovo 10/10 (cena, kvaliteta). Prilagam slike, da lahko podate še sami mnenje! :)

Slika

Še fotografija v popolnoma temni garaži:

Slika
Odgovori