Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Predstavite Vašega Renault-a
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

A ni tako, da so prepovedane modre in rdeče? Hvala za opozorilo.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Vse barvne so prepovedane.

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

KeyExtreme napisal/-a:A ni tako, da so prepovedane modre in rdeče? Hvala za opozorilo.
Lažje boš zagovarjal LED žarnice (nativna modrikasta svetloba, W5W grlo) kot pa barvne...


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

kaj pa imaš to za en gumb na notranjem ogledalu?
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Tole ni gumb :) je senzor, ki zaznava ko kdo sveti od zadaj. Še en pa je na zadnji strani ogledala, ki pa zaznava kdaj je zunaj tema. Ko spredni senzor zazna, da je temneje kot na zadnjem senzorju (recimo primer ko ponoči nekdo vozi za tabo in sveti) se samodejno zatemni, da te avto za tabo ne slepi. Ko sprednji ne zaznava več moteče luči za tabo, se samodejno odtemni :)


Mimogrede, včeraj je avto dobil zadnje senzorje, danes pa sem zmontiral še GT ročko menjalnika, da vse lepo štima (od clio 5 mi je delovala malo tuja). Zelo zadovoljen :D

Pa še slika notranjosti:
Slika
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Hmmm.... moj je isto 2015 pa ne da bi vedel da je bilo to med možnostjo naročila opreme :?:
razen če je bilo naknadno montirano. ali pa iz novejšega modela (ko ima dnevne luči nižje) premontirano. Ker pri tem ziher to ni ;) Ker vem, da moj ima vse razen vztratne kamre (ker je bil r-link predpogoj) in panoramske strehe (ker je bilo samo pol strehe v panorami).

drugače je pa super zadeva tole ja.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Pravilno razmišljaš. Samozatemnitveno ogledalo je bilo pri Cliotu možno doplačati komaj od 2018 naprej, pri opremi I feel Slovenia je pa bilo že serijsko. V tej obliki so sicer izdelovali ogledala od 2007 naprej, pred 2007 pa so bila podobne oblike, le da je bil senzor nad ogledalom, ne pa pod kot vidiš na sliki. Moj donator je recimo bil 2013 Megane :)
Saj če prebereš nekaj objav nazaj, kjer sem opisal vse modifikacije na vozilu (prejšnja stran) lahko prebereš, da je bila to nadgradnja. Zadeva je res super in sem vesel, da sem ga zmontiral :) Ima pa tudi moj avto opremo Dynamique Energy, razen kamere in poklopljivih ogledal nima. Za panoramo pa je na voljo ali strešne sani ali panorama. Torej če ima sanke panorame ne more imet :D
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

šel še enkrat gledat, sem prej zgleda malo prehitro preletel. drugače pa je res ja, če hočeš sanke potem panorama odpade. jaz sicer sank ne rabim in bi vzel panoramo ampak me moti ker je tista grda samo polovica.
sam sem sicer razmišljal o vgradnji senzorja za mrtvi kot pa sem potem malo prenehal ker pač se ne vozim po AC pa nima smisla.
ali pa daljinski vžig motorja. tole me najbolj mika. ampak moraš avto pustiti v leru. podobno kot webasto nekak. le da tu prav avto prižge, webasto je pa grelec. več kot pol ceneje od webasta :P
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Vsaka dodatna fukncija je na avtu koristna, zraven tega pa še lastniku postane bistveno bolj všeč! Meni ni žal za nobeno predelavo! Vesel vsega česar sem se lotil!
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Na avtu še nekaj vizualnih sprememb :) Čakam še sprednji lip :)

Slika
Uporabniški avatar
technoboy
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Mar 2014, 00:45

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a technoboy »

Imaš 75km ali 90km ? Kako si zadovoljen z motorjem? 75km verzijo sem sprobal pa je bilo bolj mrtvo vse skupaj. Najbolj me zanima na dolgi rok kako se kaj obnesejo teli mlinčki. Sem že slišal za 2 primera odtrgane verige, ki naj bi bila predvsem posledica nerednih menjav olja pri podaljšani garanciji... Punca gleda te cliote, če se bo našlo kaj pametnega. Še to me zanima kako si vklopil cornering lights pa posodobil sistem ?
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

technoboy avto je 90km, 0.9 TCe, ima verigo :) Moram povedati, da si ga lastim slaba 3 leta in je ČISTO brez problemov. Ker sem ga kupil od staršev tudi vem, da je prej bilo vse brez problemov. Moram pa poudariti, da olje in filter menjavam na vsakih 15000km! Glede odzivnosti je super, sploh za prehitevanja, saj hitro nabiješ obrate in se pozna. Ni pa to 1,6 turbo, kot pri RS-u in se pri kakšnem daljšem pospeševanju pozna. Bom napisal, da je za normalnega voznika avto in motor zelo dober. Še upoštevanje, da imam jaz karavana, torej nekaj kg manj, če boš gledal kratko različico. :)

Za cornering lights je potrebno avto priklopit na računalnik, da se vklopi preko tega. Svetujem kakšnega človeka, ki točno ve kako se to naredi. Posodobitev sistema pa malo prebrskaš forume in najdeš vsa navodila in datoteka :)

UPDATE:
Lip namontiran :) Za en čas bomo zdaj malo pustili, potem pa bomo videli kakšne bodo ideje - v planu kaki android radio, ampak moram pogruntat takšnega, ki ne bo uničil izgleda cele osrednje konzole :)

Slika
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

Čist iskreno... kaj pričakuješ več oz. boljše ob menjavi Media Nav z Android radiem? Razen večji zaslon (kar recimo je že en razlog)?


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Velikost zaslona mi niti ne predstavlja takšnega problema, mi je tudi ta dovolj velik. Moti me, da ni apple carplaya in android auta, ter da je sistem odziven kot 300 let stara ura ... kot drugo pa je v igri seveda cena. Pioneer ima super nadomestek, ampak je drag kot žafran ... Če se bi dalo na ta sistem povezat apple carplay bi morda celo pustit tega - ampak mislim, da zastarel Win-ce te opcije nima :/
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

Res je. Torej AliExpress. Upam da najdeš in potem tudi predstaviš.


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori