Clio RS 220 Trophy PH1

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Zdravo,

lani avgusta sem po dolgotrajnem iskanju Megana RS3 (letnik 2014 ali več) obupal in se odločil za Clia Trophy 220. Gre za letnik 2016, avto je imel ob nakupu cca. 30.000, sedaj jih ima 40.000. Glede opreme ima vso, kar jo je bilo moč naročiti pri phase 1 (paket Trophy - posebni usnjeni sedeži, gretje sedežev, RS monitor; paket udobje; senzorji, kamera zadaj; sirius rumena...).

Po nakupu:
Slika
Slika

Bližala se je zima in potrebno je bilo kupiti platišča ter gume (+ senzorje). Na koncu sem se odločil za MSW71 ter Continental Wintercontact 850P v dimenziji 205/45 17".
Slika

Ena izmed prednosti Clia, napram Meganu RS je tudi možnost strešnih nosilcev :).
Slika

Sicer pa ravnokar opravljen redni servis ter zamenjava platišč (gum). Pri eni sprednji gumi sem lani proti koncu sezone povozil železni opilk, tako da sta ju sedaj zamenjali dve novi Michelinki Pilot Sport 4. In pa barva platišč mi od samega začetka ni bila po godu, tako da so bile pri Koritniku pobarvane na črno.
Slika
Slika

Glede notranjosti pa sem takoj po nakupu naročil RS tepihe :) in pa očistil ter "osvežil" sedeže z Gliptonom. Sedaj sem jih ravnokar po zimi ponovno in sem res zadovoljen, saj ni nobenih odgrnin ali karkoli in so res mehki :).
Slika
Slika

Glede planov za naprej pa bom do konca leta zamenjal sprednje diske in ploščice ter po vsej verjetnosti dal vse znake na avtu s plastidipom v črno. Najkasneje prihodnjo spomlad pa poliranje in zaščita.

Sicer pa zaenkrat lahko rečem, da glede avta vse super dela. Všeč mi je, ker lahko v normalnem načinu kruzaš po mestu v gužvi, če pa potrebuješ več pa sport in F1 prestave :). Tud dodatna vrata pridejo prav. Se opravičujem za photobomb :).

Lp, U.
Uporabniški avatar
denisk
Prispevkov: 522
Pridružen: 06 Mar 2011, 21:44
Kraj: MS-Ljubljana

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a denisk »

Srečno vožnjo!
VW Passat 2.0 TDI DSG R-line 2017
Clio IV RS EDC 2015
VW Passat 2.0 TDI 2013 - prodan
Megane Coupe 3 RS CUP 2010 - prodan v dobre roke
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Photox »

Srečno vožnjo!

P.S. eni Eibach-i bi mu sedi pomojem.. ;) Pa barva feltn je mnogo boljša kot prej! 8)
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

@Denisk
Hvala. Sj ženo z njenim cliom pa skoraj vsako jutro srečam, ko grem iz centra ona pa proti :).

@Photox
Hvala. Barva platišč je tudi meni 1000x boljša kot prej :). Glede Eibachov pa nisem prepričan, mi je avto že dovolj nizek ter lega mi je tudi odlična.
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Houly »

Lep :D Hitro gewinde pa komplet powerflex! Bo neverjetna razlika :D
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a pluty »

Lep, še posebej barva zmaga. Naj ti služi.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Oo lep avto! Veliko varnih kilometrov želim! Platišča pa res boljše zgledajo v čisto črni barvi! Super!
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Hvala vsem :-o.
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a xray80 »

Bravo lep clio :D Lepo ga rihtaš. Veliko varnih kilometrov želim :wink:
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Updejt :)
Pred dvema tednoma sem zamenjal sprednje diske in ploščice. Na koncu sem se odločil za Brembo HC diske in Textar ploščice. Zaenkrat še bolj previdno vozim, tako da težko komentiram, glede na pretekle izkušnje pa sem bil s to kombinacijo vedno zadovoljen...
Slika

Ta teden pa je šel še na dvostopenjsko poliranje in rezultat je več kot všečen :)
Slika
Slika
Slika

Planov za naprej pa trenutno načeloma ni. Upajmo, da bo še naprej vse špilalo kot mora... Glede črnih emblemov pa še kolebam.
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Jaz bi sicer dal raje kake bolj agresivne ploščice, ampak to sem jaz [emoji16]. Če ne voziš trackdayev, so vseeno super. Jih pa kar kradejo, vem že za 3 ukradene štirke. Lahko vnaprej razmišljaš kaj v smeri zaščite proti kraji (alarm, gps sledilec)
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Ja sem mel praktično že naročene Ferodo DS2500 pa sem se pol premislil, ker nimam spet take potrebe :). Za vikend sproščanja v hribih, je dovolj ta setup :)... bom pa vidu, ko te zvozim. Glede kraj pa celo vem za 4... Upam, da me ne bo enaka usoda doletela...
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Par fotk na hitrco po današnjem konkretnem pranju :)
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
denisk
Prispevkov: 522
Pridružen: 06 Mar 2011, 21:44
Kraj: MS-Ljubljana

Re: Clio RS 220 Trophy PH1

Odgovor Napisal/-a denisk »

:smt043 Top!
VW Passat 2.0 TDI DSG R-line 2017
Clio IV RS EDC 2015
VW Passat 2.0 TDI 2013 - prodan
Megane Coupe 3 RS CUP 2010 - prodan v dobre roke
Odgovori