Puščanje pečke clio 2

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Že skoraj 1 leto mi pušča, ampak občasno dolijem vodo. največ mi je zmanjkoval vode sedaj pozimi zaradi gretja. Gretje dela.
Poleti pa odvisno od zunanje temperature.

Vem, da gre cela armatura dol in da pride pečka 60 evrov. Kolk pa računa mehanik, da to zamenja. oz. kolk ur je dela.
Zanima pa me še posebaj, če lahko ta pečka čist spusti, da bi konstantno zmanjkovalo vode.
Razmišljal sem, da bi ulil tesnilec notr pa kar bo bo, avto je vreden 400-500 evrov
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a Spula »

renault 1.4 napisal/-a:Že skoraj 1 leto mi pušča, ampak občasno dolijem vodo. največ mi je zmanjkoval vode sedaj pozimi zaradi gretja. Gretje dela.
Poleti pa odvisno od zunanje temperature.

Vem, da gre cela armatura dol in da pride pečka 60 evrov. Kolk pa računa mehanik, da to zamenja. oz. kolk ur je dela.
Zanima pa me še posebaj, če lahko ta pečka čist spusti, da bi konstantno zmanjkovalo vode.
Razmišljal sem, da bi ulil tesnilec notr pa kar bo bo, avto je vreden 400-500 evrov
Odvisno h komu pelješ. Po moji oceni tam nekje 60-70€ odvisno clio 2 faza 1 ali 2? Pečka lahko spusti oz. bo puščala vedno bolj. Glede "tesnilca" je pa tako, da če je majhno puščanje pomaga drugače ne. Se pa to usede po celem hladilnem sistemu... :roll:
RenaultSport
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Pod 100 evrov mislim, da ne bo noben šel razdirat.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a franko »

Jaz ne bi tesnilca noter vlival, raje zamenjaj. Pečko dobiš že pod 50e. Najugodneje boš čez prišel, če jo sam zamenjaš :wink:
use se da sam če se če
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Je pa vseeno bolj zakompliciran kot menjat kake zavore, roko, končnik kot pa cel dan razdirat armaturo

Mogoče bi pomagala paprika v prahu. :twisted: :mrgreen:
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a franko »

Ni bolj komplicirano, samo več časa ti vzame. Če sam menjaš stvari po podvozju boš menda pa tudi armaturo znal razdreti.
Najprej odklopiš cevki iz pečke, potem odstraniš volanski airbag, volan, plastike okoli volanskega droga, zgornji del armature, števec in prikazovanik ure, sovoznikov airbag, plastiko okoli prestavne ročice, radio, spodnji del armature in istočasno kontrole ventilacije, volansko letev odvijačiš, kovinsko ojačitev samo odvijačiš in nagneš, potem odstraniš še brisalce in plastiko pod brisalci in prideš do dveh vijakov, ki držita kaseto s pečko. In to je to, kakšen problem? Aja po zamenjavi pečke je treba še vse nazaj sestaviti :D
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

največ mi je zmanjkoval vode sedaj pozimi zaradi gretja
kaj ima to veze s puščanjem pečke? voda teče skozi če se greješ ali ne, ni ventila vmes
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

@franko : se javiš
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a franko »

@renault: Ne. Pri svojem sem to sam delal dvakrat, ker vem da bi mi mehanik veliko racunal za to. In prav bi imel, ker je veliko dela. Tako da bi tudi tebi jaz ali kdorkoli drug racunal 'prevec'. Zato ti predlagam, da se tega loti sam.

@shusuglao: Najvec mu je vode zmanjkovalo sedaj pozimi, ker se luknja povecuje in mu je bo se vec zmanjkovalo sedaj spomladi, ker se bo se povecala :wink:
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a Spula »

renault 1.4 napisal/-a:Pod 100 evrov mislim, da ne bo noben šel razdirat.
O se dobijo, ki naredijo tudi pod 100€.
RenaultSport
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Polet spušča, ker se avto ogreje in je to tak pritisk.
Zdej v 4 mesecih vlil kake 3/4 litra.

Če bo vedno bolj puščal se bom že lotil.
BoyMe
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Mar 2018, 19:13

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a BoyMe »

Omenjeni poseg je lani na pooblaščenem servisu stal nekaj čez 300 eur. Vključeno je bilo tudi sušenje kabine, saj se je hladilna tekočina polila po kabini.
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Bom popravljal, ko čist spusti
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a Spula »

renault 1.4 napisal/-a:Bom popravljal, ko čist spusti
V hladilnem sistemu se ustvari tlak cca. 1bar za optimalno delovanje motorja, gretja ipd. drugače bi bil pač odprt sistem. Če nekje pušča ta tlak pade ali traja, da nastane plus mokro je v avtu, ker se pena sčasoma napije, šipe so mastne pa smrdi zato bi bilo pametno zamenjat. Sicer pa vsak s svojim avtom počne kar hoče :D
RenaultSport
renault 1.4
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jul 2017, 18:24

Re: Puščanje pečke clio 2

Odgovor Napisal/-a renault 1.4 »

Smrdi še kej bolj kot pa hladilna tekočina....šipe pa niso mastne in se ne rosijo.
Pa daš neko dišečo tekočino notri k se ne peni. :mrgreen:

Itak dam 150 evrov za popravilo pol pa spusti dihtnag na glavi :roll: avto ima 200.000km in ni šans, da ne bo kmalu spustil.

Če blo tole nekje 30-50 evrov bi še šlo, ampak 150 evrov :angel:
Odgovori