Laguna 3 (injection system)

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
michelangelo1
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Okt 2017, 17:57

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a michelangelo1 »

pri meni je to opozorilo pomenilo, da je tempomat v okvari. po odklopu testerja je zadeva začela normalno funkcionirat. 8)
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Lučka se je spet prižgala tko, da mam že počas dost vsega. Resno razmišljam o prodaji.

Lahko kdo zrihta rabljen računalnik ročne zavore? Pri Feštajnu ga nimajo, poznate še kak avto odpad?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Še enkrat ali ti avto meče v rezervni program, ko se ti prižge lučka?
Kar te ne uniči, te okrepi!
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Rezervni program?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Se ti ta lučka check injection system prižge in ti izklopi turbino ( avto ne gre nikamor)? Ker pri meni je to delalo. Ampak vsak je reku,da je povsej verjetnosti dpf. Ampak je bil na koncu senzor tlaka turbine. Kupil novega zamenjal in laufa.
Kar te ne uniči, te okrepi!
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

To se mi je naredil pred enim mesecem, najprej lučka CHECK INJECTION SYSTEM, čez par minut še CHECK ANTIPOLLUTION SYSTEM, šou do mehanika, je bla počena cev turbine, zamenjal in je blo uredu do pred par dni. Avto še naprej dela BP sam lučka sveti :(
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Spula »

domzikales napisal/-a:Se ti ta lučka check injection system prižge in ti izklopi turbino ( avto ne gre nikamor)? Ker pri meni je to delalo. Ampak vsak je reku,da je povsej verjetnosti dpf. Ampak je bil na koncu senzor tlaka turbine. Kupil novega zamenjal in laufa.
Velikokrat je tudi samo počena cevka, ki gre do senzorja tlaka DPF-ja. Original se je žal ne dobi posebej ampak samo v kompletu s senzorjem. Njemu pa javlja napako za redčenje olja, če sem prav razumel, kar pa je lahko tudi posledica nečesa tretjega.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Andyr26
Prispevkov: 232
Pridružen: 29 Maj 2009, 14:34

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Andyr26 »

Pozdravljen,

Tudi jaz sem imel podoben problem(laguna II), vendar se je težava hitro našla in sicer počena tlačna cevka do DPF-ja.
Renault Laguna II Initiale Paris 2.0dci 127kW l.2007
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Takšne napake sem imel tudi jaz,kot si jih navedel malo višje. Ampak ni bila cev počena. Imel sem tudi probleme z dpf-om. Takrat se je zamenjal ta senzor - https://www.avtodelionline.si/ngk-7615842" onclick="window.open(this.href);return false; . Sicer je bilo treba preverit še prvo ogromno stvari, da se je usaka stvar preverla prvo, da se je prišlo do tega senzorja. Ampak mislim, da pri tebi je problem DPF. Najlažje je da ga daš dol, zablindiraš EGR in imaš mir :) Pa nebo več lučk in podobnega.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Spula »

domzikales napisal/-a:Takšne napake sem imel tudi jaz,kot si jih navedel malo višje. Ampak ni bila cev počena. Imel sem tudi probleme z dpf-om. Takrat se je zamenjal ta senzor - https://www.avtodelionline.si/ngk-7615842" onclick="window.open(this.href);return false; . Sicer je bilo treba preverit še prvo ogromno stvari, da se je usaka stvar preverla prvo, da se je prišlo do tega senzorja. Ampak mislim, da pri tebi je problem DPF. Najlažje je da ga daš dol, zablindiraš EGR in imaš mir :) Pa nebo več lučk in podobnega.
Spet ni tako enostavno. Namesto DPFja pride "dušilka" in pa potem programsko spremenjena mapa drugače pride do težav.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

saso1982 napisal/-a:Lučka se je spet prižgala tko, da mam že počas dost vsega. Resno razmišljam o prodaji.

Lahko kdo zrihta rabljen računalnik ročne zavore? Pri Feštajnu ga nimajo, poznate še kak avto odpad?
Morda pogledaš po avto.netu, kje imajo razbite Lagune oz. prodajo po delih in preveriš, če imajo kaj pametnega. Tukaj imajo nekaj razbitih Lagun III, mensezdi, da pošiljajo tudi po pošti http://www.xn--ac-avtomobili-cuc.si/index.php/en/

Imam sicer enak avto in sem imel pred ca. dvema letoma podoben problem lučk glede DPF-a, vendar je bila kriva počena cevka na DPF-ju. Na pooblaščencu so mi seveda svetovali komplet menjavo cevi s senzorjem, ko sem pa preveril še pri servisu priporočanem s strani našega kluba, pa so mi to popravili za bistveno boljšo ceno. LP, upam da boš dobro zrihtal zadevo. Vem kako je to zoprno. :x
michelangelo1
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Okt 2017, 17:57

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a michelangelo1 »

poglej če imajo tukaj: https://moto-dynamic.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jaz sem naročil sprednji levi nosilec motorja za svojo laguno, 90 € s poštnino, naročil sem v sredo/četrtek in v ponedeljek že dobil. Pri nas cena 180€ !!!
upam da sem kaj pomagal 8)
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Spula napisal/-a:
domzikales napisal/-a:Takšne napake sem imel tudi jaz,kot si jih navedel malo višje. Ampak ni bila cev počena. Imel sem tudi probleme z dpf-om. Takrat se je zamenjal ta senzor - https://www.avtodelionline.si/ngk-7615842" onclick="window.open(this.href);return false; . Sicer je bilo treba preverit še prvo ogromno stvari, da se je usaka stvar preverla prvo, da se je prišlo do tega senzorja. Ampak mislim, da pri tebi je problem DPF. Najlažje je da ga daš dol, zablindiraš EGR in imaš mir :) Pa nebo več lučk in podobnega.
Spet ni tako enostavno. Namesto DPFja pride "dušilka" in pa potem programsko spremenjena mapa drugače pride do težav.
To pa vsekakor. Je pa še brezvezen dodaten strošek, glede nato koliko dela je še potem z elektroniko. Ni poceni šport ta odstranitev dpfa :)
Kar te ne uniči, te okrepi!
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Fantje, hvala za vse informacije, sem se dogovoril za pregled vozila tako, da ko rešim zadevo sporočim.

Hvala še enkrat ;)
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme. Sem imel enak problem z mojo Laguno, (2.0dCi 110kW 150KM, letnik 2011) in so mi menjali tipalo temperature izpusnega plina, je pa odklopilo turbino in ni bilo moci. Sedaj pa imam problem ker nekaj ropota spodaj pri motorju, se mi zdi kot da bi bil izpuh nekam naslonjen, nekaksen kovinski zvok. To se je zacelo dogajati ko so ugotavljali kaj bi bil problem napake CHECK INJECTION, pred tem ni nikoli bilo nic narobe. Je lahko ta zvok posledica tiste napake, ker so mi na servisu rekli da se z napako lahko vozim dalje dokler ne pride novi del za zamenjavo, je mogoce posledica voznje z napako?

Lep pozdrav.
Odgovori