Laguna 3 (injection system)

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Pozdravljeni,

sem lastnik Lagune 3, letnik 2008, 2.0 diesel, 131kw, GT.
Avto sem kupil leta 2016 maja, v mesecu januarju 2017 pa se mi je prvič prižgala lučka (CHECK INJECTION SYSTEM),ko sem obiskal mehanika mi je rekel,da avto ne dela regeneracij in da je potrebno zamenjati olje ter narediti prisilno regeneracijo.
V mesecu oktobru 2017 se mi je ista lučka zopet prižgala in stvar je bilo potrebno ponoviti, januarja 2018 ista stvar in isti postopek, včeraj pa se mi je lučka (CHECK INJECTION SYSTEM) zopet prižgala.
Zanima me ali je to normalno, da je potrebno vedno menjati olje? Ali je normalno, da se opozorilo tako pogosto pojavlja, je mogoče napaka kje drugje?
V službo se vozim cca.25km v eno smer in občasno (dvakrat mesečno) naredim kakšno daljšo vožnjo, cca.50 km v eno smer.
Zamenjati pa bi moral tudi računalnik ročne zavore in me zanima ali je cena res nekje od 500 do 700 €, se lahko to kupi rabljeno, mogoče koga poznate?

Hvala za vse nasvete in odgovore, lep pozdrav
michelangelo
Prispevkov: 9
Pridružen: 21 Okt 2017, 20:51

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a michelangelo »

meni se je tudi prizgala ista lucka v soboto. danes ga peljem priklopiti na tester da vidm kaj bo pokazalo...
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Glede ročne je pa tko, da ko so ga priklopili na računalnik je pokazal, da je potrebno zamenjati računalnik ročne zavore in pa opozorilo CHECK VEHICLE.
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a bliki »

Pa ročna ti drugače dela? Na kakšen tester so pa priklopili? ...da ne boš po nepotrebnem imel stroškov
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Ročna dela normalno, samo ko jo želim spustiti moram najprej pritisniti zavoro, pred tem mi jo je spustilo avtomatsko.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Kaj ni to obvezno da moraš stisniti zavoro. Saj to je varnost da ne bi pomotoma sprostil ročno!

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Ne, ko spuščaš sklopko avtomatsko odtegne ročno.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Aha to misliš ti pri speljevanju? Če ja, potem sigurno da jo mora spustiti takoj ko začneš spuščati sklopko......

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Nasploh mi jo noče spustiti, vedno morem najprej pritisnit zavoro. Ročna deluje normalno sam na roke jo morem spustit
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Spula ti bo najbolje odgovoril na taka vprašanja

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Te lučke mislim, da se neboš kar tako rešil :) A ti avto vrže v rezervni program?
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso1982 napisal/-a:Pozdravljeni,

sem lastnik Lagune 3, letnik 2008, 2.0 diesel, 131kw, GT.
Avto sem kupil leta 2016 maja, v mesecu januarju 2017 pa se mi je prvič prižgala lučka (CHECK INJECTION SYSTEM),ko sem obiskal mehanika mi je rekel,da avto ne dela regeneracij in da je potrebno zamenjati olje ter narediti prisilno regeneracijo.
V mesecu oktobru 2017 se mi je ista lučka zopet prižgala in stvar je bilo potrebno ponoviti, januarja 2018 ista stvar in isti postopek, včeraj pa se mi je lučka (CHECK INJECTION SYSTEM) zopet prižgala.
Zanima me ali je to normalno, da je potrebno vedno menjati olje? Ali je normalno, da se opozorilo tako pogosto pojavlja, je mogoče napaka kje drugje?
V službo se vozim cca.25km v eno smer in občasno (dvakrat mesečno) naredim kakšno daljšo vožnjo, cca.50 km v eno smer.
Zamenjati pa bi moral tudi računalnik ročne zavore in me zanima ali je cena res nekje od 500 do 700 €, se lahko to kupi rabljeno, mogoče koga poznate?

Hvala za vse nasvete in odgovore, lep pozdrav
Najbrž nekaj ni ok, da se tako pogosto pojavlja napaka, da je potrebno delati regeneracijo. Na kakšen tester ste priklopili avto? Kakšne so ostale napake? Koliko kilometrov ste naredili vmes med ponovnim pojavom napake? Po regeneraciji je priporočljivo zamenjati olje in oljni filter.
Glede ročne zavore je res napaka na računalniku ali je problem samo v potenciometru ali stikalu na pedalu sklopke? Spet je bil avto na CLIP testerju ali na kakšnem drugem? Drugače pa ja cena modula ročne zavore je kar "zasoljena".
RenaultSport
saso1982
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Feb 2018, 07:02

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a saso1982 »

Bil pri mehaniku, od januarja do včeraj, cca. 40 dni od opozorila je bilo 29 neuspešnih regeneracij. Mehanik spremenil nastavitve (kolikokrat vžgem avto, koliko se vozim pod 60 km/h, koliko sem na AC) dogovorila sva se, da počakamo in vidimo kaj bo?
Spula, v enem letu sem trikrat menjal olje in filter in roko na srce to ni normalno. Avto se je priklopil na računalnik, kateri ti pa težko povem ker o teh stvareh nimam pojma. Od zadnjega opozorila do včeraj sem naredil okoli 1500km.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso1982 napisal/-a:Bil pri mehaniku, od januarja do včeraj, cca. 40 dni od opozorila je bilo 29 neuspešnih regeneracij. Mehanik spremenil nastavitve (kolikokrat vžgem avto, koliko se vozim pod 60 km/h, koliko sem na AC) dogovorila sva se, da počakamo in vidimo kaj bo?
Spula, v enem letu sem trikrat menjal olje in filter in roko na srce to ni normalno. Avto se je priklopil na računalnik, kateri ti pa težko povem ker o teh stvareh nimam pojma. Od zadnjega opozorila do včeraj sem naredil okoli 1500km.
Normalno ni za majhno kilometražo. Ostalih napak ni?
RenaultSport
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Laguna 3 (injection system)

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

podobno tezavo je imel bratranc. nakoncu je bila pocena cevka senzorja tlaka na dpfju. posledicno so bile tezeve z regeneracijo
Odgovori