Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Debate o največjih hišnih modelih
Odgovori
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Kupujem dodatni sedež za Espace letnik 2008. Avto je homologiran za 7 sedežev. Zasledil sem že, da sedeži niso kompatibilno pred faceliftom in po (l. 2006). Kako pa prepoznam, kateri sedež je kateri? Sedaj se namreč pogovarjam s prodajalcem, ki prodaja sedež, za katerega ne ve, v katerem letniku avta je bil. Morda ve kdo za koga, ki bi ugodnoprodajal omenjeni sedež?
lp,
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Ali zna kdo prepoznati, ali gre tu za nov ali star tip sedežev?
Slika
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Še umaš kakšno sliko?

Nčeloma je osnovna razlika ta, da potrebuješ pri starejših modelih en tak poseben vzvod da sedeže odstraniš, medtem ko pri novejših tega ne potrebuješ - na zadnji strani sedeža imaš dva trakca, enega tdečega in enega črnega.
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Odgovor Napisal/-a jure »

imam jaz en sedez za prodat.letnik 2006.nikjer strgan ali polomljen.globinsko očiščen.stoji mi doma pa ga ne rabim.
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Kompatibilnost dodatnih sedežev Renault Espace 4

Odgovor Napisal/-a janezsko »

sedeži od l.2006 dalje imajo čisto drug način vpetja kot starejši..ne moreš jih prilagoditi...starejši imajo dva kavlja za pritrditev ...novejši imajo z strani zaskočke ki se vpnejo v vodilo...če vzamete en svoj sedež ven in ga okoli obrnete boste vidli razliko..kot tudi v izogib ko vam bodo ponujali stari tip sedežev..naj vam pošlje sliko od sedeža spodaj pa boste takoj videli ali se gre za stari tip ali novi tip vodil..l.2006 je prav na meji lahko ima stari tip vodil ali pa že novega...
Odgovori