Menjava turbine Epace 1.9

Debate o največjih hišnih modelih
Odgovori
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Menjava turbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a ssimon »

A se je že kdo lotil tega projekta sam.
Predvsem me zanima kako se najlažje pride do turbine,ker jo ima nekje zadaj pod armaturo.
Pri enem od prejšnih avtomobilov mi je razneslo turbino in sem sam vse zamenjal in prepucal je potem delal v nulo.(ford).
Tukaj mi pa turbina že konkretno žvižga in bi jo raje prej zamenjal predno jo razfu.......ka,samo me je res strah dostopnosti.
Gre pa za 1.9 let 04
Zadnjič spremenil ssimon, dne 29 Mar 2018, 21:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Menjava rurbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

V Espacu je težko dostopna. Avto na dvigalo, spodaj je kar nekaj odstranjevanja, da se pride do nje.
Izkušnje pri Espacu 2.2dci so take, da je kar nekaj odstranjevanja izpuha in vsega drugega okoli, da prideš do vseh vijakov od turbine in jo odstraniš, prav tako je potrebno kar nekaj iznajdljivosti.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Menjava rurbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Da ne odpiram nove teme.
Ali kdo ve ali je turbina ista za motor 85kw in 88kw.Ker moj ima 85kw.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava rurbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a joztom »

Odgovor brez številk šasij ni možen, torej vedno ista neumna vprašanja. Drugače se pa kupi na Ebay CHRA vložek (150€) in se ga zamenja, da pa se menjati tudi samo ležaje in tesnila v obstoječi turbini, seveda z veliko znanja. Za takle avto, vreden 1000€ je to edino smiselno. Računaj še na komplet dovodne in odvodne oljne lajtunge, tesnila katalizatorja, morebiti polomljene kakšne stebelne vijake, še posebej četrti od spodaj na turbini, polomljen plastični sesalni vod s filtra in še kup potencialnih težav. Začne se že pri odvijanju auspuha in snemanju katalizatorja. Ne piše zastonj, da je najlažje vzeti motor ven.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Menjava rurbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a Spula »

ssimon napisal/-a:Da ne odpiram nove teme.
Ali kdo ve ali je turbina ista za motor 85kw in 88kw.Ker moj ima 85kw.

Če mislite, rabljeno gor montirat je škoda časa in denarja. Bolje in na koncu cenejše obstoječo obnovit pa nova tesnila in cevi olja(vsaj dovodno) kot je @joztom napisal.
RenaultSport
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Menjava rurbine Epace 1.9

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Evo turbina zamenjana..obnovljena.
Zamenjal sem jo sam v garaži s kanalom,tako da ni kak bavbav,samo živce je pa treba imet spočite.
Prva demontaža mi je vzela 3 ure druga pa uro in pol....se sprašujete zakaj druga......zato ker sem prvič narobe nastavil kovinsko tesnilo med kolektorjem (ali pa ni bilo pravo)ni lepo pasalo na luknjo vendar tega nisem opazil ker je vse potekalo samo s tipanjem ker vidiš res popolnoma nič.In je po menjavi še bolj piskalo in cvililo kot prej,tako a ni bilo druge varijante kot da še enkrat vse podrem pa da vidim kaj je.
Cevi in interkuler so očiščeni novo olje in filtri tako da upam da bo nekaj časa mir.
Ampak glede na to da imam espaca mi verjetno ne bo dolgcajt.
Odgovori