Laguna III ropot podvozje

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

szobov1 napisal/-a:Pozdravljeni, tudi sam imam problem na moji laguni III letnik 2011 motor 2.0dCi 150KM. In imam obcutek da ropota nekaj pri motorju, kot da bi kaksna plastika tolkla ob šasijo. Ce pogledam v prostoru motorja se mi zdi kot da prihaja mocnejsi zvok nekje od boxa zracnega filtra. Tudi ko sem v avtu je taksni zvok kot da bi nekaj bilo v zvezi z filtrom motorja.

Je mozno da je kaksna guma proti vibracijam od filtra slaba? Ima mogoce kdo sliko prostora koloteka pri voznikovi strani? tam kak je pripeti zracni filter, se mi zdi da nekaj manjka tam.
Ohišje zračnega filtra ima "nogice" katere so postavljene v gumaste "čepe, obročke". Če ropota pri prostem teku naj se nekdo samo z roko nasloni na ohišje pa boste videli, če se zvok kaj spremeni.
RenaultSport
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Spula napisal/-a:
szobov1 napisal/-a:Pozdravljeni, tudi sam imam problem na moji laguni III letnik 2011 motor 2.0dCi 150KM. In imam obcutek da ropota nekaj pri motorju, kot da bi kaksna plastika tolkla ob šasijo. Ce pogledam v prostoru motorja se mi zdi kot da prihaja mocnejsi zvok nekje od boxa zracnega filtra. Tudi ko sem v avtu je taksni zvok kot da bi nekaj bilo v zvezi z filtrom motorja.

Je mozno da je kaksna guma proti vibracijam od filtra slaba? Ima mogoce kdo sliko prostora koloteka pri voznikovi strani? tam kak je pripeti zracni filter, se mi zdi da nekaj manjka tam.
Ohišje zračnega filtra ima "nogice" katere so postavljene v gumaste "čepe, obročke". Če ropota pri prostem teku naj se nekdo samo z roko nasloni na ohišje pa boste videli, če se zvok kaj spremeni.
Zvok se spremeni se v bolj globljega ko se nekdo nasloni na ohisje. Pri prostem teku cist malo ropota, ko pa se zacnes peljati in das malo gas zacne ropotati in tudi zvok se v avtu slisi kot da bi imel sportmi filter. Tam pri levem koloteku sta 2 luknji, ena ima gumico kjer je nogica, druga pa je pri meni prazna.
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

Dolžan sem še zaključek moje zgodbe... po menjavi prednjih amortizerjev je vse potihnilo. Levi sem vedel da solzi, problem je bil v desnem ki je bil suh (ni puščal), ampak bat je imel ogromno lufta (to je ropotalo in se prenašalo po karoseriji), kar se brez demontaže ni dalo ugotoviti.
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
garfildd
Prispevkov: 63
Pridružen: 28 Nov 2007, 21:06
Kraj: Kamnik

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a garfildd »

Liquid napisal/-a:Dolžan sem še zaključek moje zgodbe... po menjavi prednjih amortizerjev je vse potihnilo. Levi sem vedel da solzi, problem je bil v desnem ki je bil suh (ni puščal), ampak bat je imel ogromno lufta (to je ropotalo in se prenašalo po karoseriji), kar se brez demontaže ni dalo ugotoviti.
A ste menjali samo amortizerje ali tudi šalčke amortizerjev, ker pri meni je bilo dovolj, da sem zamenjal samo eno šalčko, katera je imel znucane ležaje?

l.p.

p
Laguna 2009 4control 2.0Dci <- Laguna Initiale 2006 2.0DCi <- Laguna 2002 Privilege 1.9Dci
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

garfildd napisal/-a:
Liquid napisal/-a:Dolžan sem še zaključek moje zgodbe... po menjavi prednjih amortizerjev je vse potihnilo. Levi sem vedel da solzi, problem je bil v desnem ki je bil suh (ni puščal), ampak bat je imel ogromno lufta (to je ropotalo in se prenašalo po karoseriji), kar se brez demontaže ni dalo ugotoviti.
A ste menjali samo amortizerje ali tudi šalčke amortizerjev, ker pri meni je bilo dovolj, da sem zamenjal samo eno šalčko, katera je imel znucane ležaje?
l.p.
Samo amortizerje. Bat uničenega amortizerja je imel po demontaži hoda +-5cm levo-desno.
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Odgovori