Laguna III ropot podvozje

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

pijanac napisal/-a:Zdravo
Vidim,da je govora o pokanju v podvozju.Meni isto nekaj rahlo poka ampak se mi zdi da je spredaj,nevem.Avto je bil na dvigalu in na tehnicnem na mizi za amortizerje vendar se ni noc ugotovilo.Isto laguna 3 grandtour, 4 control,2013.
Ropot se ne slisi vedno,ko se slisi je kot bi bil koncnik hin.Zgleda da je to kaksna hiba teh lagun.
Imam pa se en problem,nevem ce se ima kdo.Namrec ob navitju volana (polnega) mo strese volan,kot bi ga nazaj nabilo pri koncu? To se dogaja na mestu posebej pa ob lezenju avta na parkingu se pravi ko namotam v box,da parkiram.
Ce je slucajno imel kdo taksen primer in kako ga je resil bi prosil za pojasnilo.

Hvala
Lp
Poka ob speljevanju ali zaviranje pri počasni vožnji ali ob normalni vožnji čez luknje? Ko zaviješ se kolo oz. volan do konca zasuka (kot bi ga zabilo do konca)?
RenaultSport
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

B1 16v napisal/-a:Podobno na meganu 3 GT line s 13.000 km. Pokanje prisotno od cca. 6.000 km naprej, vendar ne vedno in ni glasno.

Enkrat se bom oglasil pri klubskem sponzorju, da pogledajo kako in kaj. Do uradnih servisov sem izgubil zaupanje, vsaj do tistih v radiju 50 km okoli mene.
Podloge amortizerja ste pregledali? Iz katerega konca pa ste-lahko tudi na PS?
RenaultSport
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Pri normalni voznji na kaksni luknjasti-neravni cesti,najbolj je slisati recimo na kaksnih tlakovcih.Samo desna stran se slisi samo nevem kje tocno,meni se zdi da spredaj.Opazam tudi da,ko grem vzvratno in stisnem zavoro se slisi rahel pok.Glede volana je pa tak,vcasih me je kr strah polnega namotat,ko obracam polkrozno recimo,volan kr strese,obcutek je kot da bi zdrsnila kolesa.Je mozno da volanska letev gre proti koncu oz. da ima luft in posledicno se slisi tudi ropot v podvozju?Bi menjava servo olja kaj resila tukaj?
Zanima me se ali je piskanje ob obracanju volana na mestu pri 4 control normalno (piskanje nevem kok naj opisem zvok-kot nek robotski rahel zvok bzzzz) nevem mogoce se sistem tako slisi. :D
Pa se to,ko sem avto kupil cca 4 mesece nazaj ropota ni bilo prisotnega nobenega,vmes sem obnavljal stanovanje tako,da se je dosti robe vozlo v njem.
Hvala
Lp
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a R5 »

Za zdrasavanje pri polkrožnem obračanju so lahko krive gume,pojdi z dlanjo čez gumo pa boš videl če so kaj "nazobčane"
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Sprednje gume so res bol boge ja.Zunanji robovi na njih so nazobcani.
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Za zdrsavanje sem mislil ob speljevanju z polno namotanim volanom.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

pijanac napisal/-a:Pri normalni voznji na kaksni luknjasti-neravni cesti,najbolj je slisati recimo na kaksnih tlakovcih.Samo desna stran se slisi samo nevem kje tocno,meni se zdi da spredaj.Opazam tudi da,ko grem vzvratno in stisnem zavoro se slisi rahel pok.Glede volana je pa tak,vcasih me je kr strah polnega namotat,ko obracam polkrozno recimo,volan kr strese,obcutek je kot da bi zdrsnila kolesa.Je mozno da volanska letev gre proti koncu oz. da ima luft in posledicno se slisi tudi ropot v podvozju?Bi menjava servo olja kaj resila tukaj?
Zanima me se ali je piskanje ob obracanju volana na mestu pri 4 control normalno (piskanje nevem kok naj opisem zvok-kot nek robotski rahel zvok bzzzz) nevem mogoce se sistem tako slisi. :D
Pa se to,ko sem avto kupil cca 4 mesece nazaj ropota ni bilo prisotnega nobenega,vmes sem obnavljal stanovanje tako,da se je dosti robe vozlo v njem.
Hvala
Lp
Lahko so stabilizatorji, lahko pa sklop volana-tudi volanska letev. Glede pokanja pri zaviranju oz. speljevanju pa je najverjetneje kolesni ležaj, če je ostalo vse izpravno. Določen zvok je prisoten pri obračanju na mestu.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

Spula napisal/-a:
saso24 napisal/-a:
Pri laguni 3 :shock: :shock: dokaj novem avtu :shock:

Lahko je 10 let stara to pa že ni toliko novo :D
Žal leta delajo svoje pa km tudi, ampak je (še) ne zamenjam, ker mi zaenkrat dobro služi 8)
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Marikaj je možno, kot so že napisali. Sumljivo mi je edino to, da na ploščah na tehničnem nič ne najdejo.
Če prej ne obupaš, vseeno preveri tglob vilice spodaj (končnik po domače). Pri meni, res da je laguna 2, je bil hin in je občasno zaropotalo, predvsem ko so bila kolesa zavita. Nikakor nismo našli tega lufta, ker je očitno zadeva hudo našponana.
No, potem sem bolj kot ne slučajno videl da je gumica rjava - torej je bila počena in je bil hin. Šele ko sem ga odmontiral se je videlo koliko lufta je imel, na avtu pa s pajsarjem, rukanjem in cukanjem tega nismo našli.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
resnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Okt 2012, 14:39
Kraj: Krško

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a resnik »

pijanac napisal/-a:Zdravo
Vidim,da je govora o pokanju v podvozju.Meni isto nekaj rahlo poka ampak se mi zdi da je spredaj,nevem.Avto je bil na dvigalu in na tehnicnem na mizi za amortizerje vendar se ni noc ugotovilo.Isto laguna 3 grandtour, 4 control,2013.
Ropot se ne slisi vedno,ko se slisi je kot bi bil koncnik hin.Zgleda da je to kaksna hiba teh lagun.
Imam pa se en problem,nevem ce se ima kdo.Namrec ob navitju volana (polnega) mo strese volan,kot bi ga nazaj nabilo pri koncu? To se dogaja na mestu posebej pa ob lezenju avta na parkingu se pravi ko namotam v box,da parkiram.
Ce je slucajno imel kdo taksen primer in kako ga je resil bi prosil za pojasnilo.

Hvala
Lp
Isti avto imam, isti ropot. Pri meni ga povzroca volanska letev. Dvigni avto bodi v avtu naj nekdo z roko udari po koncniku. Pri meni ima luft koncna puša na volanski letvi na desni strani.
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Mozno ja,ker vcasih tud neki cudni zvoki prihajajo ko sucem volan,ko parkiravam avto.Kot da bi macka zavijala.Se morda tudi ti srecujes z tem zvokom ali kdo drug mogoce ve kaj bi lahko bilo?
Kaj se da resit v tem primeru z volansko letvjo (menjava komplet letve ali samo spone)
Lp
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Kot bi mačka zavijala? Verjetno servo pumpa.
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Ni vedno prisoten zvok.Pa je mozno da gre to tak hitro al pa da so kaksne hibe?Avto ima 158000km.
Uporabniški avatar
resnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Okt 2012, 14:39
Kraj: Krško

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a resnik »

Jaz imam 140 000km... pri meganih je hiba na volanskih letvih... pri lagunah pa baje ne... pri meni ta zvok ni prisoten. Samo ropot ob neravninah, nimam pa nikjer drugje lufta ( spone, koncniki, stabilizatorji... brezhibno). Ko pa primem za koncnik in pomigam z njim gor/dol se cuti luft :). Luft je pa na puši katera pride s konca volanske letve. Sem že razmišljal da bi iz plastike naredil pušo in jo pritisnil notri ker je to najcenejša rešitev. Pa še volanske nerabiš demontirat. Drugace pa je na servisu volanska plus delo 1000€. Sem sicer avto kupil s to napako. Prijavil skrito napako preko tržnega inšpektorata pa neuspesno :)
Uporabniški avatar
garfildd
Prispevkov: 63
Pridružen: 28 Nov 2007, 21:06
Kraj: Kamnik

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a garfildd »

Živijo!

imam 2009 letnik in tudi glasno ropota, nisem se še pa konkretno podstopil in preverjal, na tehničnem niso
nič opazili, imam pa občutek da ropota spredaj, najlažje to opaziš če se zapelješ čez tiste nizke plastične ležeče
hitrostne ovire, saj takrat bolj konkretno zruka avto in boj od spredaj to slišim...
Laguna 2009 4control 2.0Dci <- Laguna Initiale 2006 2.0DCi <- Laguna 2002 Privilege 1.9Dci
Odgovori