Laguna III ropot podvozje

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

Preveri stebričke (končnike) stabilizatorja. Avto mora biti na kolesih.
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

Tudi pri meni nič novega, še kr ropota ob razpokanem asfaltu, makadamu, ležečih.
Avto sem imel še enkrat v zraku, fedri so 100% ok, ter alu nosilec za 4control tudi.

Upam da najdemo rešitev, nevem pa če se počutim kaj bolje ker nisem edini s tem problemom :) :/
Z avtom sem drugače zadovoljen, le ta ropot moram nujno odpraviti!
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

A stebričke ste pogledali? Poudarjam, da zračnost stebričkov težko odkriješ, če je avto v zraku. Ali naj bo avto na kolesih ali pa podložiti nekaj pod premo (roko), da se obremeni.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a saso24 »

bliki napisal/-a:A stebričke ste pogledali? Poudarjam, da zračnost stebričkov težko odkriješ, če je avto v zraku. Ali naj bo avto na kolesih ali pa podložiti nekaj pod premo (roko), da se obremeni.
Količke? Končnike stabilizatorja?
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso24 napisal/-a:
bliki napisal/-a:A stebričke ste pogledali? Poudarjam, da zračnost stebričkov težko odkriješ, če je avto v zraku. Ali naj bo avto na kolesih ali pa podložiti nekaj pod premo (roko), da se obremeni.
Količke? Končnike stabilizatorja?
Verjetno je mislil spono stabilizatorja oz. stabilizator štangce..
RenaultSport
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

Palčke, končnike stabilizatorja, stebričke, štangice, spone... Imen je ogromno. V angleščini stabiliser (antiroll bar) link. Na svoji laguni sem jih že drugič menjal v dobrem letu. Sedaj sem dal Meyle HD, ki imajo 4 leta garancije.
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

bliki napisal/-a:Palčke, končnike stabilizatorja, stebričke, štangice, spone... Imen je ogromno. V angleščini stabiliser (antiroll bar) link. Na svoji laguni sem jih že drugič menjal v dobrem letu. Sedaj sem dal Meyle HD, ki imajo 4 leta garancije.
bom podrobno preveril tudi to, kolikšna je cena novih kosov?
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

10-20€ na kos. Original mislim, da okrog 40€.
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Danes sem bil na temeljnem pregledu avta,ker me ze posteno zivcira pokanje.Sumil sem kak nosilec motorja ali menjalnika,ker opazam,da ko spustim gas ali pritisnem sklopko se se bolj slisi ropot.Mehanik ga je spet zapeljal cez tehnicnega,spet vse temeljno pregledal nikjer nobenga lufta.Sem rekel naj se zapelje en krog.Pri voznji je opazil,da se fajn slisi.Ugotovoljeno je,da volanska letev na sovoznikovi strani ima malo lufta.Ob nakupu avta sem dobil 1 leto garancije MOTIVE SERVICE- SUPREME (full paket),katera krije tudi volansko letev.Zdaj me zanima,ce bi znale bit kaksne komplikacije z njihove strani,ce je slucajno ze kdo uveljavljal kaj podobnega??
Lp
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Danes se potrditev iz strani pooblascenega serviserja za motive service garancijo v Laskem (AMJ SERVIS).V roku 2 dneh mi sporoci ali se bo dala nova letev ali pa gre ta dol in v LJ na obnovo,moram pocakat,da se odlocijo,ker se mu ni javil nobeden,ko sem bil pri njem.Tako,da komplikacij ni blo nobenih.
Zgleda so te volanske letve hibe lagun.
Sporocim kako se bo odvilo naprej.
Lp
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

Še moje javljanje. Avto smo imeli na kanalu in podrobno pregledali stanje palčk stabilizatorja, vse ok, kot novo. Tole postaja prava saga, verjetno ga peljem na pooblaščenca, če imajo kakšno idejo :|
Ropot na slabi cesti ostaja tudi na 17" zimskih.
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Volansko letev ste pogledali?
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Liquid »

pijanac napisal/-a:Volansko letev ste pogledali?
Moj ropot je enak neglede na spust gasu ali stisk sklopke, tako da dvomim glede letve. Bom pa preveril, imam tudi sam 1-letno garancijo po nakupu, tako da moram peljati na GSV servis, problem je ker si moram zorganizirat, ker mi je najbližji njihov servis v Postojni :|
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Tud pr men na zacetku ni bil bolj izrazit zvok ob omenjenem,samo na neravninah.Po kaksnih 2-3 mesecih pa je ze bil prisoten.Ne kosta te nc,ce ti se letev pregledajo.Vrjamem pa,da je pri tebi isti problem.Letev ti naj pregleda en ko ve kak se pregleduje,ce je zluftana,ker mas dosti taksnih,ki ne vejo kaj delajo.
Uporabniški avatar
resnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Okt 2012, 14:39
Kraj: Krško

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a resnik »

Kolesa v zrak, se prime za končnik in pomiga gor/dol. Prime se čim bližje sponi. Če ima gor/dol zračnost so hin puše s konca volanske letve. Jaz jih imam hin. Kupil že tak avto. Imam enoletno garancijo ki te težave ne krije. Te garancije so itak nateg da ni večjega.
Razmišljam da bi naredil puše iz trde plastike ter jih nabil skonca v volansko letev da bi aksa šla po pĺasticni puši.
Odgovori