Laguna III ropot podvozje

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
garfildd
Prispevkov: 63
Pridružen: 28 Nov 2007, 21:06
Kraj: Kamnik

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a garfildd »

Zdravo!

kot sem že napisal me ta zvok moti že več kot celo leto, kot da bi nabijalo po eni šalčki vsakič ko sem zapeljal v luknjo ali čez policaja itd... upam da sem našel/rešil to težavo...

Včeraj se vsedem v avto in ko začnem motati volan čudno poka/brenkati, kot da nekaj bremza ali špona eno od sprednjih
vzmeti, ali je počila... se zapeljem do mojega mehanika in začneva ugotavljati kaj bi bilo...

Ugotovi, da je zaribal ležaj na "šalčki" amortizerja ki je vpeta v zgornji del blatnika...

Včeraj naroči del in danes ob 10ih že jemlje ven amortizer... ga zašpona, namesti "šalčko" in ko začne popuščati amortizer le ta poči... smola pa taka... torej je bilo treba iti še po nov feder in zadevo zrihtati...

Sedaj ne slišim več tistega ropota podvozja, kar mi je nekako logično, da če je bil ležaj toliko obrabljen in je zaradi tega
bil "luft" vmes in so se prenašale vibracije naprej vsakič, ko si zapeljal v luknjo ali grbino...

Šalčka cca 50
Feder cca 70
Skupaj z delom 150€

In upam da je to to!
Laguna 2009 4control 2.0Dci <- Laguna Initiale 2006 2.0DCi <- Laguna 2002 Privilege 1.9Dci
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Dobro da ti je pri montaži fedr počil, na pa med vožnjo, kar se pri blokadi ležaja amortizerja rado zgodi, pri tem velikokrat počen amortizer predre tudi gumo..
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Spula »

Imel podoben primer sicer ne laguna ampak megane 3. Ropot je bil zelo slabo slišen po neravninah problem pa je bil v podlogah amortizerja/šalčkah nad ležajem amortizerja.
RenaultSport
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Stanje pri meni:"nic kompliciranja glede garancije,ampak vceraj je bila montirana rabljena,je pa se slabsa od moje,tako da je po mnenju mehanika narocena nova (1176€) " Rok dobave je 3-5 delovnih dni.Montirala se bo po novem letu.Do takrat bo gorih njihova rabljena,ker potrebujem avto.Kar se tice garancije sem zadovoljen.
Uporabniški avatar
garfildd
Prispevkov: 63
Pridružen: 28 Nov 2007, 21:06
Kraj: Kamnik

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a garfildd »

pijanac napisal/-a:Stanje pri meni:"nic kompliciranja glede garancije,ampak vceraj je bila montirana rabljena,je pa se slabsa od moje,tako da je po mnenju mehanika narocena nova (1176€) " Rok dobave je 3-5 delovnih dni.Montirala se bo po novem letu.Do takrat bo gorih njihova rabljena,ker potrebujem avto.Kar se tice garancije sem zadovoljen.
Če ti garancija krije je pa sploh bomba :)

jaz sem zadovoljen, ker mi ne ropota več podvozje in vem da to ni bil kak hud problem (kot letev)

MI pa v tem mrazu malo šriplje 4control, ko močneje odvijem in se poravnam nazaj, se sliši zadaj da nekaj zaškriplje.. :?
Laguna 2009 4control 2.0Dci <- Laguna Initiale 2006 2.0DCi <- Laguna 2002 Privilege 1.9Dci
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Imam vprasanje ampak,da ne odpiram nove teme bom kar tu vprasal.So imele lagune moznost narocila vzvratne kamere?Se da aftermarket kamera priklopit na R-link?
Letev se bo menjala drug teden,je pa ze pri mehaniku (z mansetami,koncniki in vse kar spada zraven)
Lp
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Letev je nova na avtu,olje tudi.Zdej se volan suce kot puter.Vendar ropot je se vedno prisoten.Na koncu sploh letev ni bila krivec za ropot ampak je imela lufta.Mehanik je reko da sumi amortizer,tudi na tehnicnem so mi rekli,da je malo slabsi sprednji desni,ni pa se nic masten.Ko avto stoji,ko dam nogo na gumo in zamigam se slisi neko pokanje,nekje je luft ampak nikakor odkriti kje.Zategjeno je vse po menjavi letve.
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

A ste dobro pogledali končnike stabilizatorja. (se že malo ponavljam, kot pokvarjena plošča:)
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Po moje so gledal na tehnicnem sem bil 3x v 2 mesecih tud na dvigalu je bil.Drug tedn ga spet pelem na ornk pregled da vidimo.
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

Na tehničnem se ponavadi ne opazijo. Ko je avto dvignjen na dvigalu pa tudi ne.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Enkrat sem tole že objavil :
Če prej ne obupaš, vseeno preveri zglob vilice spodaj (končnik po domače). Pri meni, res da je laguna 2, je bil hin in je občasno zaropotalo, predvsem ko so bila kolesa zavita. Nikakor nismo našli tega lufta, ker je očitno zadeva hudo našponana.
No, potem sem bolj kot ne slučajno videl da je gumica rjava - torej je bila počena in je bil hin. Šele ko sem ga odmontiral se je videlo koliko lufta je imel, na avtu pa s pajsarjem, rukanjem in cukanjem tega nismo našli.

Enega mi je na tehničnem našel lani, pa je bil ropot še vedno. Drugi je namreč imel luft gor/dol, kar pa se na ploščah na tehničnem ne pokaže. Verjemi da tega končnika, dokler ga nisem odmontiral, nismo našli. Če gre avto na dvigalo, losajte tiste tri vijake spodaj da se končnik sprosti in se potem takoj z roko čuti ali ima luft ali ne.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a bliki »

Problem pri iskanju lufta na podvozju je ponavadi ravno v tem, da ga mehaniki iščejo z avtom na dvigalu, ko kolesa visijo in je vse napeto.
Uporabniški avatar
pijanac
Prispevkov: 78
Pridružen: 17 Apr 2012, 16:02

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a pijanac »

Zdravo
Ravnokar prisel iz tehnicnega pregleda.Je bil malo bolj detaljen.Desni armotizer je pokazalo rdece tako da je zelo slab.Druga stvar je ugotovljena LUFT NA VOLANSKI (NOVI) na desni strani spet.A je to mozno.Letev je nova tako kot vsi koncniki.Je mozno,da zarad amortizetja poka?
Naj omenim se,da je ropot izrazit pri odvzemu gasa.
Lp
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

pa ce bi raje pogledali nosilec na menjalniku. ta ima poseben zvok pri spuscanju gasa.

https://cdn.autoteilexxl.de/thumb?m=1&id=1889432&lng=en" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Laguna III ropot podvozje

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni, tudi sam imam problem na moji laguni III letnik 2011 motor 2.0dCi 150KM. In imam obcutek da ropota nekaj pri motorju, kot da bi kaksna plastika tolkla ob šasijo. Ce pogledam v prostoru motorja se mi zdi kot da prihaja mocnejsi zvok nekje od boxa zracnega filtra. Tudi ko sem v avtu je taksni zvok kot da bi nekaj bilo v zvezi z filtrom motorja.

Je mozno da je kaksna guma proti vibracijam od filtra slaba? Ima mogoce kdo sliko prostora koloteka pri voznikovi strani? tam kak je pripeti zracni filter, se mi zdi da nekaj manjka tam.
Odgovori