Stran 1 od 1

Klima scenic II

Objavljeno: 26 Avg 2017, 22:07
Napisal/-a matt79
Živijo. Zanima me kaj je to na sliki pod vzvratnim ogledalom, deluje kot senzor ampak ne vem če je od klime. Problem je ker ko vžgem avto, klima je nastavljena na avtomatsko začne delovati na maksimum in nato čez par minut gre delovanje ventilatorja na minimum kot da je že ohladilo kabino in tako ostane. SlikaSlikaSlika

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 28 Avg 2017, 20:24
Napisal/-a matt79
Noben ne ve?

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 05 Sep 2017, 10:52
Napisal/-a mardy
Imam Scenica 2, in tudi ta senzor. A ni to tipalo - senzor daljinskega zaklepanja?

To kaj pa se dogaja z klimo pa je pričakovano. Če imaš nastavljeno na AUTO ti bo poskušala prostor čimprej ohladiti/segreti, potem se moč zmanjša, in deluje samo toliko da ohranja temperaturo v kabini.

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 05 Sep 2017, 15:29
Napisal/-a matt79
Ne more biti senzor ker nimajo več IR ampak je frekvenčno odpiranje. Razumem delovanje avtomatske klime ampak ne more prenehati delovati po 2minutah,tako da je noter toplo kot svinja. Iz rež pa pihlja kot da je prijetnih 22°. Govorimo da je zunaj 38°. Vseeno hvala za mnenje.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 05 Sep 2017, 15:30
Napisal/-a matt79
Nekateri avti imajo senzor zgoraj ampak je montiran ventilatorcek kateri srka zrak iz kabine da primerja temperaturo z nastavljeno.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 23 Apr 2018, 22:25
Napisal/-a matt79
Problem se vedno ostaja. Je kdo ki bi vedel možbo rešitev? Če dam na ročno delovanje piha mrzlo tako da plin ne bi smel biti problem.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 25 Apr 2018, 14:46
Napisal/-a robertp
Preveč primerjate ročno in avtomatsko klimo, poleg tega tudi pozabljate kaj naj bi avtomatska klima počela... To je drugače senzor ki meri temperaturo oz. lahko signalizira ali sonce nažiga skozi prednjo šipo ali ne...
Poslanstvo klime pa je da ohladi zrak v potniški kabini in le-ta tvoje telo ne pa tvojega telesa neposredno. Zato kmalu začne ohlajati zrak preko šob ki pihajo hladen zrak na sprednjo šipo in pod noge...

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 25 Apr 2018, 18:59
Napisal/-a matt79
Hvala za mnenje, ampak se ne strinjam, ker tako delovanje oziroma ne delovanje se je začelo lani, prej je delovalo tako kot mora. To pomeni da ko je vročina mora ventilator delovati na maksimum da začne hladiti in to mora delovati vsaj nekaj minut. Pri meni deluje na maksimum cca 1 minuto in nato samo nekaj pihlja. Pri drugem avtu vsekakor ne deluje tako kot sedaj pri scenicu.

Ni tukaj problem kam piha ampak da sploh skoraj nič ne piha.

Sedaj bom poskušal dobiti ta senzor in bom poskusil z zamenjavo.

Pozna kdo kako zaobiti ta senzor ker stane 35€ in mogoče ni v temu problem.

Hvala za mnenja.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 27 Apr 2018, 00:41
Napisal/-a jereb007
Senzor zunanje temperature dela, oz. meri prav? Če ne je tukaj problem.

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 27 Apr 2018, 10:28
Napisal/-a matt79
Načeloma deluje pravilno lahko kašno stopinjo gor ali dol razlike, ni pa da bi kazalo minus ali nek ekstremen plus.

Mi pa ni jasno zakaj ima tak enostaven notranji senzor ker ponavadi imajo senzor z ventilatorjem

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 02 Maj 2018, 17:48
Napisal/-a matt79
Ker grem testirat z drugim senzorjem v petek, me zanima če je mogoče da bi zamenjal z senzorjem ki ima ventilator. Moj konektor ima dve žici. Na ventilator ima 4 žice.

Konektor, ki pride iz avta ima 4 žice, tako da bi mogoče šlo??

Moj senzor sta prvi dve sliki, na tretji sliki bi pa lahko dobil rabljenega.

Seveda bi zamenjal tudi nosilno plastiko.

SlikaSlikaSlika

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Re: Klima scenic II

Objavljeno: 06 Maj 2018, 18:42
Napisal/-a matt79
Zgleda da imam jaz same take težke probleme na katere nihče ne ve odgovora. [emoji16].

Vseeno, sem sam z YouTube-om prišel do odgovora.

Za dodatek mi je crknil še ventilator. Tako da sem moral najprej razkopati armaturko in priti do tega vezja, ki regulira ventilator. Kot kaže vedno crkne tranzistor, katerega sem zamenjal in je začelo ponovno delovati.

Nato je prišlo na vrsto še čudo od temperaturnega senzorja avtomatske klime. Ta stvar je zelo poenostavljena zadeva temperaturnega upora. Ko sem še to zamenjal, je začelo vse delovati tako kot mora- oz bom testiral ali vse deluje tako kot mora, zaenkrat sem zadovoljen z rezultatom.

Cena vsega skupaj s termo pasto je bilo 13€.


Lp

SlikaSlika

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk