Espace 2008 par vprašanj

Debate o največjih hišnih modelih
Odgovori
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Danes sem kupil rabljenega Espace-a letnik 2008.
Imam par vprašanj...kasneje verjetno več.
1. Avto ima navigacijo vendar neko osnovno, saj nima tako kot večina ostalih Espace-ov, komande pri menjalni ročici. NImam pojma, kako se mape update-a. Ima samo en radio s CD-jem. Kako se mape naloži? Navigacija ne dela prav. Ko se vozim po cesti se premikam po praznini, edino potem se kakšni kraji pokažejo...se pravi ni povsem natančna.
Kako se reče temu radiju na sliki.
Slika

2. Ne dela indikator stanja goriva. Sicer se vidi koliko je bencina porabljenega preko potovalnega računalnika. Ampak npr. ko natankom polno, ne naraste. Verjetno je kaj narobe s plovcem v tanku. Ima kdo kakšno idejo?

3. Na avtu so 18 col feltne in 245 gume, kar skupaj sicer izgleda res super lepo, ampak jaz sem ta avto kupil izključno zaradi uporabnosti, tako da mi ta izgled ne pomeni nič. Se mi pa zdi, da zaradi tega avto kar nekaj več porabi in pa da tudi podvozje trpi malo bolj zaradi tega. Kaj mislite glede tega. Ali ima smisel to menjati ali ne bo bistvene razlike. Kolikšna je sploh najmanjša dimenzija? Menda naj bi bili diski kar veliki.
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a janezsko »

pod točko 1 . imate sprejemnik ali anteno gps v okvari ..imam obje na zalogi


2.verjetno plovec..isto imam na zalogi


3. z 18 col je avto kar trši...najmanjša mera če je 2.0 dci je 17 col..razlika je očitna...drug teden dobim ene 17 colska

lahko me kontaktirate na 031 538 280...lp Janez
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a jure »

demokedes napisal/-a:Zdravo,
Danes sem kupil rabljenega Espace-a letnik 2008.
Imam par vprašanj...kasneje verjetno več.
1. Avto ima navigacijo vendar neko osnovno, saj nima tako kot večina ostalih Espace-ov, komande pri menjalni ročici. NImam pojma, kako se mape update-a. Ima samo en radio s CD-jem. Kako se mape naloži? Navigacija ne dela prav. Ko se vozim po cesti se premikam po praznini, edino potem se kakšni kraji pokažejo...se pravi ni povsem natančna.
Kako se reče temu radiju na sliki.
Slika

2. Ne dela indikator stanja goriva. Sicer se vidi koliko je bencina porabljenega preko potovalnega računalnika. Ampak npr. ko natankom polno, ne naraste. Verjetno je kaj narobe s plovcem v tanku. Ima kdo kakšno idejo?

3. Na avtu so 18 col feltne in 245 gume, kar skupaj sicer izgleda res super lepo, ampak jaz sem ta avto kupil izključno zaradi uporabnosti, tako da mi ta izgled ne pomeni nič. Se mi pa zdi, da zaradi tega avto kar nekaj več porabi in pa da tudi podvozje trpi malo bolj zaradi tega. Kaj mislite glede tega. Ali ima smisel to menjati ali ne bo bistvene razlike. Kolikšna je sploh najmanjša dimenzija? Menda naj bi bili diski kar veliki.

v kaksnem stanju so pa gume.jaz mam 17-ke ce te zanima mogoce menjava.
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Kakšna je to navigacija brez komnad?
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Sem malo naprej prišel.
1. Kar se navigacije tiče...ja tudi jaz sem bil presenečen, ampak dejansko so komande na sami "radio" enoti...se pravi se da vse s tistimi gumbi narediti.
Včeraj sem tudi zdownloadat zadnjo verzijo Carminatovi map (v32) in jo tudi uspešno namestil, vendar GPS kljub temu ne dela pravilno. Prepozna me, kot da bi bil nekje na hrvaškem. Ko se vozim se potim sicer kurzor premika, ampak seveda po nepravih mestih. Če dam GPS info, tam kjer naj bi mi pokazalo trenutno pasovno širino in dolžino pa ne pokaže ničesar.
Janezslo, ti omenjaš, da je lahko sprejemnik ali antena, kako pa identificiram, kaj bi naj bilo? Ali lahko to sam zamenjam?

2. Kar se gum tiče...18...so praktično nove....stare en mesec...

A pplovec v tanku je zakomplicirano zamenjati.

Prejšnji lastnik mi je tudi omenil, da naj bi klima včasih vklopila, včasih ne...da mu je nek serviser omenjal, da je možno da je potrebno sklopko pri klimi zrihtat. Drugače meni zaenkrat klima deluje.
Mi zna kdo svetovati kakšnega klima mojstra, da bi to pogledal...saj si res ne želim, da mi poleti, ko bom z družino na morju, crkne klima.
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Ima kdo kakšno idejo, kako identificati težave z GPS-om, da ne bi kar vsega po spisku menjaval?
Pozdrav,
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Avto sem imel sedaj na servisu. Drugač eje ok, vendar pa mi treh stvari ni znal urediti:
1. Navigacija. Vezano na to, da ne najde signala, so avto priklopili na tester in menda tester sploh ne zazna navigacije, kot da je spoh ne bi bilo v avtu. Kakšna ideja, kaj narediti naprej?
2. Park senzorji. Ko dam v rikverc park senzorji cca 2 sekundi delajo, potem pa je en dolg pisk in potem ne dela več. Računalnik je pokazal, da naj bi bila dva senzorja v okvari in zaradi tega izključi delovanje park senzorjev. Ali bi bila varianta, da bodisi zamenjam tista dva senzorja ali pa da vsaj ignorira tista dva okvarjena in da bi delala vsaj neokvarjena.
3.Merilnik nivoja goriva ne kaže. Serviser je rekel, da ko avto priklopi na tester da vidi kakšen je nivo bencina, se pravi, da plovec dela, da se le izgubi komunikacijsa do dahsboarda. Kašna ideja, kako to odpraviti?
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a janezsko »

1. navigacija ne dela ker nima signala od antene...a mapa se pokaže oziroma vam daje neko nakjučno lokacijo ter se premika lokacijavob vožnji????lahk oje ap tudi sprejemik v okvari nahaja se desno pod zgornjim delom armature....samo za menjavo je treba armaturo demontirat-servisom se po navadi ne ljubi..ker je kar postopek....
2.park senzorji...postavite se za avto..inejte v vzratni prestvi+kontakt..če uho pribižate senzorju in ta brenči pol dela...
3.na testrju mora pokazati kje je napaka..menjati plovec prvo pol pa naprej,,,lp
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Ja, kurzor se premika...nekaj časa nazaj sem bil ves ča v okoli Zagreba...sedaj pa sem zelo blizu pravi lokaciji...včeraj sem celo nekaj trenutkov bi (pomojem) slučajno skoraj na pravi lokacijii..Lj, ...kurzor se premika.
Če je res samo to, da ne dobi signala od antena...če dobim drugo anteno...kje se le ta priklopi? ali moram tudi v tem primeru odmonitati armaturo?

Za park senzorje bom poslušal?
Kar se plovca tiče je serviser reku, da ni v okvari, ker naj bi delal...in da naj bi on tudi od plovca dobil pravi podatek koliko je goriva...kakšen je nivo...da sumi da se signal izgubi nekje do armature...
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a rambo »

moj Espace je imel enako navigacijo. Update je malo smotan. Imaš 10 cdjev, odvisno katerega potrebuješ. ja komande so preko radija, sej si nastaviš ko štartaš in je to to.

Evo nasu sm jo glejte to kje je, dobr da sm firbec nesu tja v predal spredaj sm mogu eno plastiko stran potegnt.

http://shrani.si/f/45/Hp/1Au4nhZg/20150123081832.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

update sem pa jaz tukaj potegno dol nazadnje

http://uploaded.net/folder/brfdzu" onclick="window.open(this.href);return false;


je pa vse o navigacijah v tej temi

http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... &start=765" onclick="window.open(this.href);return false;
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
demokedes
Prispevkov: 16
Pridružen: 30 Sep 2012, 13:50

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a demokedes »

Zdravo,
Sem zadeve zrihtal.
PRi GPS-ju je bila dejansko antena. Sem kupil nadomestno za 3€ na EBayu, prilopil in dela "like a charm". Je pa zanimivo, da imam jaz pomojem vse v "avtoradiju". Saj ko sem to anteno menjal je bila priklopljena direktno na avtoradio.
Kar pa se senzorja tiče, sem ga tudi najprej diagnosticiral napačnega. Potem sem ga ka hotel zmanjati in pri menjavi sem ugotovtil, da je bil samo kabel poškodovan. Sem ga moral "poštukati" in deluje.
Uporabniški avatar
picinni
Prispevkov: 286
Pridružen: 11 Okt 2006, 18:55
Kraj: Trojane

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a picinni »

Si bom sposodil temo. Montiral sem vlečno kljuko, sedaj pa me zanima v zvezi s elektriko, da ne bom naredil kakšnega mrka. Ali potrebujem kak modul ali lahko direkt iz luči potegnem inštalacijo. Je pa Espace 08 letnik. Hvala.
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a ssimon »

picinni napisal/-a:Si bom sposodil temo. Montiral sem vlečno kljuko, sedaj pa me zanima v zvezi s elektriko, da ne bom naredil kakšnega mrka. Ali potrebujem kak modul ali lahko direkt iz luči potegnem inštalacijo. Je pa Espace 08 letnik. Hvala.
Jaz sem na dveh avtomobilih namontiral kljuko in sem vedno potegnil kable direktno iz luči pa je blo vse ok,verjetno ni po pravilih ampak deluje.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Espace 2008 par vprašanj

Odgovor Napisal/-a robertp »

Bravo. Meni je na Modusu na ta način skurilo vezje v luči, konektor, problemi z maso (na koncu čudno obnašanje luči in smernikov). Modul priklopa ni neka bogatija da se ga ne da privoščiti... odločitev pa vaša.
Na ta način se je delalo na starih jugotih in zastavah...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori