Clio RS 172 PH1 by Houly

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Če delaš aero si ˝rižotar˝
glede na to da nimaš formule in ne boš šel 300km/h, ja, ampak ne pusti se motit :wink:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Res da ima vsak svoj okus ampak telih rs-ov ni več na cestah, tebe sem videl 1x v Kranju to je pa to. Zadnjič en moder FL kaj šele da bi ventilarja srečal kje. A ni bolš ohrant tak avto kot je, pa že zdej ima kar nekaj predelav. @shusuglao vidm da ohranjaš 21tko v originalnem stanju, kako to če so ti "izbolšave" tko pri srcu
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

saso24 napisal/-a: @shusuglao vidm da ohranjaš 21tko v originalnem stanju, kako to če so ti "izbolšave" tko pri srcu
niso mi všeč "izboljšave" v kategoriji plugov in avta ki s katrerjem drsa po tleh, nalepk ki dajo konje, tko da tega nimam, za ostalo boš moral pa očala kupit
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
grega_1416v
Prispevkov: 51
Pridružen: 30 Jul 2017, 22:37
Kraj: LJ

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a grega_1416v »

Houly kej novega z avtom? Se pripravlja na zimo? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Clio 2.0 16v 182 Cup -Arctic blue

Yes, its riddled with faults, yes it is badly made and a bit menthal, but none of this matters... for one very good reason... It makes you feel.... HAPPY - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

grega_1416v napisal/-a:Houly kej novega z avtom? Se pripravlja na zimo? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slika

Tako je. Avto je trenutno pri ličarju na zimskih pripravah. Menjava pragov, štrihanje vrat (ker se lušči lak zgoraj), štrihanje zadnjega levega boka.. Uglavnem rust-delete. Nato zaščita z voskom po vseh možnih špranjah, ter zaščita podvozja. Sem pričakoval veliko več rje pod pragovi in nasplošno.. pa se je izkazalo nasprotno. Napredek hodim gledat skoraj dnevno in za zdaj sem zadovoljen. Bo direkt za v sneg :D Seveda s tedenskim pranjem.

Ko bo pa naslednja plača, se pa nadaljuje po planu. Torej lampe, hladilec za olje, etc..

Slike karoserijskih del pa priložim naknadno. Sem naročil, naj se napredek, ter samo delo dokumentira :)
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
grega_1416v
Prispevkov: 51
Pridružen: 30 Jul 2017, 22:37
Kraj: LJ

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a grega_1416v »

Kok pride štrihanje pa zaščita podvozja? A na mk1 bi šle luči od mk2? Na enko bi po moje zelo pasale angel eyes :evil:
Clio 2.0 16v 182 Cup -Arctic blue

Yes, its riddled with faults, yes it is badly made and a bit menthal, but none of this matters... for one very good reason... It makes you feel.... HAPPY - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Hauba »

A na mk1 bi šle luči od mk2
A ni oblika totalno kontra?
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

grega_1416v napisal/-a:Kok pride štrihanje pa zaščita podvozja? A na mk1 bi šle luči od mk2? Na enko bi po moje zelo pasale angel eyes :evil:
Z vse bom dal okol 600€. Lampe bi še gor, ampak bi mogu menjat tud blatnike pa odbijač. Je tko kt je Hauba napisu.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

Tore, da dam malo updejta. Na avtu so sedaj angel eyes, primerjave v svetilnosti prot starim lučem ni. Se naredi dan. Seveda, jih je bilo treba še enkrat prevezat, ker so imele spet stik in je kurilo varovalke. Da popizdiš. Zadeva sedaj dela.

Prav tako se je vgradilo vmesnik, za aftermarket radio tako da, sedaj obvolanske komande delajo, in si lahko gospod. Veliko bolje, kot skoz gledat na radijo. Prav tako menjava zvočnikov v armaturi, ker so prejšni crknili. Presenečen, da so bili notri še original renault. Vse delano pri Avto hi-fi finesse. Kot običajno tip obvlada.

Za ličarska dela pa:
-Menjava pragov + barvanje + zaščita vosek/silikon
-barvanje podalškov
-barvanje levih vrat zgoraj, se je luščil lak
-Popravilo rje zadaj levo blatnik + barvanje boka zaradi prehoda
-barvanje letvic na vratih
-barvanje leve kljuke
-zaščita podvozja krown

To je to kar se tiče priprav na zimo. Kupil sem še zavesce, ampak so malo bosanske in sem v dilemi dat gor al ne :D Tuninga se atm. negrem, ker sem dobil eno fletno ponudbo in je treba malo šparat. Več razkrijem ob priliki.

Zgleda pa takole. Slikan iz spredej, ker so zimske feltne grde.

Slika
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Vse lepo in prav, ampak hočemo videt zimske feltne [emoji23][emoji23][emoji23]
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

a_sist napisal/-a:Vse lepo in prav, ampak hočemo videt zimske feltne [emoji23][emoji23][emoji23]
Ob priliki :lol: :lol:

Danes se je ob vračanju domov takoj po izvozu z AC odločil delat po 3 cilindrih. Čez kilometer ponovno po vseh 4, nato spet malo po 3. Moči ni, ropoče kot v8 :lol: Jutri gre na tester pa da vidimo. Prasica nehvaležna :lol: :evil:
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Spula »

Houly napisal/-a:
a_sist napisal/-a:Vse lepo in prav, ampak hočemo videt zimske feltne [emoji23][emoji23][emoji23]
Ob priliki :lol: :lol:

Danes se je ob vračanju domov takoj po izvozu z AC odločil delat po 3 cilindrih. Čez kilometer ponovno po vseh 4, nato spet malo po 3. Moči ni, ropoče kot v8 :lol: Jutri gre na tester pa da vidimo. Prasica nehvaležna :lol: :evil:
Cinšpula al pa šoba :D
RenaultSport
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

Spula napisal/-a:
Houly napisal/-a:
a_sist napisal/-a:Vse lepo in prav, ampak hočemo videt zimske feltne [emoji23][emoji23][emoji23]
Ob priliki :lol: :lol:

Danes se je ob vračanju domov takoj po izvozu z AC odločil delat po 3 cilindrih. Čez kilometer ponovno po vseh 4, nato spet malo po 3. Moči ni, ropoče kot v8 :lol: Jutri gre na tester pa da vidimo. Prasica nehvaležna :lol: :evil:
Cinšpula al pa šoba :D
Se je izkazala šoba ja... Ko vidiš ceno tud dol padeš :lol: :lol: Sem zamenjal tudi svečke, tkao da avto lavfa. Čakam kaj bo jutri :lol: :lol:
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Houly »

Danes končno prejel nove inserte za prag vrat. So od ph2, ker se original od ph1 ne dobijo več. En vikend stare dol, nove gor zalepit pa bo. Malo po malo :D

+Po menjavi šobe, ki je crknila, se je poraba povzpela na 13.6l/100km, iz prelepo ulavfanih 9,3l/100km, pitaj boga što se dogodilo.. Kakšna ideja v čem je fora?

Slika
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio RS 172 PH1 by Houly

Odgovor Napisal/-a Spula »

A je taprava šoba :lol: :lol: Lambda je ok?
RenaultSport
Odgovori