Senzor temperature olja za clio rs 172

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Symon »

Houly napisal/-a:Pa nerabim jaz cheap zadev :D Če se dela se dela kvalitetno, ne krneki.
OK. Na dve mal dražji zadevi, če nočeš prišparat. :lol:

http://www.innovatemotorsports.com/products/MTXD.php (sploh tale ker mogoče je pritisk olja skoraj bolj pomemben podatek)

https://www.rallysportdirect.com/part/t ... m-100-300f

Ne saj delno te razumem. Če hočeš najboljše na trgu boš pač dal par € več ampak ker govorimo (predvidevam) o serijskem Cliu RS se mi zdi, da ni neke potrebe po vrhunskemu senzorju temperature ampak je to le podatek informativne narave. Bolj kot zaradi teranja in pregevanja se mi zdi uporaben zato, da veš kdaj je motor res ogret. Sam sem ga imel le v 200SXu, ki je bil pač turbo avto. No pa mogoče pride še v trenuten avto ampak kasneje, ko se bo to že splačalo ker bo motor dražji kot avto. :lol:
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Symon napisal/-a:
Houly napisal/-a:Pa nerabim jaz cheap zadev :D Če se dela se dela kvalitetno, ne krneki.
OK. Na dve mal dražji zadevi, če nočeš prišparat. :lol:

http://www.innovatemotorsports.com/products/MTXD.php (sploh tale ker mogoče je pritisk olja skoraj bolj pomemben podatek)

https://www.rallysportdirect.com/part/t ... m-100-300f

Ne saj delno te razumem. Če hočeš najboljše na trgu boš pač dal par € več ampak ker govorimo (predvidevam) o serijskem Cliu RS se mi zdi, da ni neke potrebe po vrhunskemu senzorju temperature ampak je to le podatek informativne narave. Bolj kot zaradi teranja in pregevanja se mi zdi uporaben zato, da veš kdaj je motor res ogret. Sam sem ga imel le v 200SXu, ki je bil pač turbo avto. No pa mogoče pride še v trenuten avto ampak kasneje, ko se bo to že splačalo ker bo motor dražji kot avto. :lol:
Bravo. Se ti zahvaljujem za normalen odgovor!
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Dost ugodna in kvalitetna varjanta so tut STACK števci, jz jih mam in delajo bp. Dobiš pa tut senzor zraven.

http://www.demon-tweeks.co.uk/performan ... electrical" onclick="window.open(this.href);return false;

Poleg tega števca rabiš še adapter plato pa na rezervo si vzam dodatne dihtunge, ker z vsako menjavo olja ko menjaš filter je fajn če tut te gumijaste dihtunge zamenjaš da ti kje ne curi pol ven.

Se pa da števc umestit v sredinsko konzolo zelo diskretno da zgleda k original :)

Slika
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a sorum »

če se pa misliš poditi po pistah in dirkah pa raje zapravi denar na podvozju in gumah, po števce pa pejd v mat šport ali na ceneje.si pa boš naredil najmanj škode.... vsak števec bo pokazal isto, se pravi tak podatek ki ga bo dobil.
pol pa sam gasa do konca in v graben :mrgreen:
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Pa nerabim jaz cheap zadev :D Če se dela se dela kvalitetno, ne krneki. Ravno zato se je tema odprla, da se najde kvalitetno zadevo neglede na ceno
aha, sem mislil da iščeš nekaj ugodnega in uporabnega, če pa denar ni ovira, potem bi jaz nabavil nekaj elektronskega, z krmilno enoto, peak in warning funkcijo, idealno bi bilo če ima še data logging
naprimer kaj takšnega:
Slika

Slika

Slika

ampak potem bodo števci več vredni kot motor ali avto, so pa sexy to pa ni dvoma :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

No mensezdi da je pri omenjenemu modelu RS-a bolj važno kdaj lahko ZAČNEŠ tiščat ne pa kolk časa lahko tiščiš ker verjem da pregrel se ti na trackdayih ne bo nič razen bremz če maš še serijske :lol:

Na tole dvoje kupi in maš mir:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sandwich-Adap ... SwGYVW8qFH" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ebay.co.uk/itm/RAID-Oltemper ... SwA3dYCT71" onclick="window.open(this.href);return false;
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Shus: Kakor zgleda zadeva, ki si jo pokazal extremno zanimiva :D .. Se mi zdi da je vse to za en sam števec res nepotrebno. Če bi jih imel še za pritisk, pa hladilno pa bog ve kaj še bi se pa že splačalo :D

Urban: Sem pogledal :D Na facebooku sem včeraj videl od Ustil tuning, da ima ravno novo v ponudbi te hladilnike za olje+števce od G-plus performance. Sem poslal povpraševanje pa da vidimo kaj porečejo :D

Odločitev kakorkoli pade do konca leta, da se to čez zimo popedena :D Spomladi pa potlej veselje :D Do takrat bom pa vrgel še ene 2-3 števce notr + Start knof.. Da bom bolj športen 8) Šala brko.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Če se res misliš konkretno vozit, pol kakšen manjši oljni hladilnik ne bi bila slaba investicija :wink: Kupiš s termostatom da se ne segreva celo večnost in je to to. Pa pač da ima še priklop za senzor zraven, al pa ga zmontiraš v karter, itak se da kalibrirat mal boljše števce. Pri meni je bla razlika kot noč in dan, s hladilnikom temperatura ni presegla 120°C nikol, prej pa zlo hitro, 2 kroga na Grobniku recimo. Je pa govora od F7 seriji motorjev, ki so mal bolj vroči :roll:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

kmetek napisal/-a:Kupiš s termostatom da se ne segreva celo večnost in je to to. Pa pač da ima še priklop za senzor zraven
Čakam K-tec, da se odločijo pridt na šiht! :lol: Sem jim poslal mail pa dobil nazaj d amajo praznike da pridjeo bog ve gdaj u službo nazaj xD Ampak glede na ostale hladilnike in števce, ki sem jih gledal, bo pomoje padel kar kit od K-tec-a, saj je edini, ki ima termostat. Pač cena je res nabita ampak se mi zdi, da se blo splačalo.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

K-Tec je čist predrag, če čš mal pršparat se da najdt isto dobre alternative za pou manj denarja ;)
In še vedno stojim za svojimi trditvami, da hladilnika olja serijski F4R motorji ne rabijo. Raje namesto tega za isti denar kupi zadnji Whiteline ali pa short/stiff shifter, al pa kake vijake za naklon, skratka stvari je veliko, ki ti bodo bistveno več doprinesle kot pa en oil cooler, ki res nima pomena v tem primeru :lol:
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

In še vedno stojim za svojimi trditvami, da hladilnika olja serijski F4R motorji ne rabijo
tudi jaz se postavim za to trditev :D
razen luknje v denarnici ne bo opaziti razlike
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
bam
Prispevkov: 163
Pridružen: 15 Nov 2016, 17:23

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a bam »

ta motor ma itak že fabrško plato da čez šiba hladilno tekočino in ti s pomočjo tega hladi olje.
Renault 5 GT Turbo l.88
Renault Safrane 3.0 V6 24V l.00
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Drmo »

bam napisal/-a:ta motor ma itak že fabrško plato da čez šiba hladilno tekočino in ti s pomočjo tega hladi olje.
To bolj kot ne segreva olje, hladi ga bolj malo. Z Hladilnikom olja je bistvena razlika, je pa seveda odvisno od tega kaj želiš dosečt. Na serijskem F4R motorju verjetno res ni potrebe, ker ne vem če se segreje na več kot 100°C.

Pri števčkih je enako kot pri vseh ostalih stvareh. Malo denarja, malo muzike. Te poceni na začetku kažejo pravilno, čez čas je pa razlike tudi 2bar-a ali več. Pač poceni roba. Dokler res ni kaj narobe je vseeno, samo zakaj potem to sploh imeti...

Če res želiš imet števček za temp olja, potem ga vzemi od Stack, ampak ne priporočam najcenejše variante, pa bohnedaj da vzameš analognega. Alternativa je tudi kakšen VDO. Raznih Auto gauge/auto meter, raid in podobnih pa bi se jaz izogibal.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ma govorimo tudi za kakšno resno tiščanje, da olje ne gre čez 100°C? Da vem in se ne zajebavam še s tem, samo sem kar mal v dvomih da en 16 vrstični hladilnik ne bi prav prišel...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a furi »

Pomojem ste zgrešili bistvo. Zadeva zgleda kul.
Odgovori