Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
norc89
Prispevkov: 13
Pridružen: 19 Sep 2010, 12:37

Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a norc89 »

Zdravo,

Stric je kupil pred kratkim megane berline 2010 gtLine. Kateri ima serisko 17 col platišča prodajalec(preprodajalec). Mu je pa zraven dal še jeklena 15 col platišča. Na katera je kupil nove gume in jih vozil cca 2 tedna, ampak danes je šel zamenjat zavorne obloge. Od kar jih je zamenjal se platišče nemore nemoteno vrteti. Je že imel kdo podobno težavo?

Kje bi lahko dobil distančnike 5*114,3 oz. kako bi rešil težavo.

Lp
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

zgleda platišča niso original in imajo premajhen et, zaradi novih zavornih ploščic ki so debelejše čeljust stoji malo bolj ven in drgne ob platišče, drugače si ne znam razložiti tega problema :D
distančniki, ali druge feltne so rešitev
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a Fan »

Preverite dimenzijo platišč, ali ustrezajo vozilu ( homologacija ), v koliko ustrezajo, so vgrajene napačne zavorne ploščice. Zavorne ploščice za omenjeno vozilo obstajajo v treh dimenzijah debeline - 15, 17 in 19mm.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
norc89
Prispevkov: 13
Pridružen: 19 Sep 2010, 12:37

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a norc89 »

Platišča imajo et 50.

Je klical prodajalca in so mu rekli da za njegovega samo obstajajo 18mm.

V kolikor se 15mm razlikujejo samo v debelini potem bi se splačalo poiskat takšne in upat da bojo te šle gor.
Uporabniški avatar
kremenko123
Prispevkov: 67
Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a kremenko123 »

Je v homologaciji sploh vpisana dimenzija 15", kakšen motor je v avtu?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a Fan »

norc89 napisal/-a: V kolikor se 15mm razlikujejo samo v debelini potem bi se splačalo poiskat takšne in upat da bojo te šle gor.
Glede na to, da že imate vgrajene nove zavorne ploščice se stanjša obstoječe. Tako se izognete nakupu še ene garniture ploščic.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
motofrik1
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Nov 2013, 10:50

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a motofrik1 »

Da ne odpiram nove teme.. Scenic3, letne gume na alu platiščih. 16col. Po homoilogacijskem kartončku sem kupil železna platiša 6.5J*15 43.. in zimske gume 195/65*15. Ves zadovoljen jih grem previjačiti in -problem. Nekaj se brusi, ko pa čisto zategnem vijake, pa skoraj blokira kolo. V glavnem, preden grem v neke stroške in reklamacije platišča... so vijaki alu platišč in jeklenih enako dolgi, istih dimenzij? Uporabiti sem hotel iste vijake... Hvala že vnaprej za odgovore.
motofrik1
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Nov 2013, 10:50

Re: Platišča zadevajo ob zavorne obloge

Odgovor Napisal/-a motofrik1 »

Dobro, sem na FB skupini postavil vprašanje in dobil kup informacij. Prav so imeli -6.5J 15 col ne gredo gor, zadevajo ob čeljust. Mora biti 16 ali 17 col. Zakaj so v homologaciji 15 col napisali, pa mamojimvidim....
Odgovori