Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Vse o ozvočenju avtomobilov
Nino88
Prispevkov: 24
Pridružen: 19 Maj 2016, 12:43
Kraj: Maribor

Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Nino88 »

Spoštovani

Par mesecev imam novega Megana GT 205 EDC, in ker pri nakupu ni bilo možno izbrati dodatno možnost za DAB sem mislil da ta R-link 2 8,7" to vsebuje, ampak ko sem vozilo dobil ni bilo te opcije v meniju. Zato sem pisal na Renault Slovenija nekaj krat ampak nikoli nisem dobil kakšen koristen odgovor. zato sem šel ponovno v trgovcu Renault vozil (ker nikjer na uradni strani Renault.si med ceniki in tudi v aplikacijo sestavi si svoje vozilo nisem našel možnosti izbire dab). Isto stvar sva iskala s trgovcem, ki tudi sam klical na renault in tudi njemu niso znali povedati kateri novi Megane 4 ima DAB in kateri ne...
Zato se obračam na vas če veste kaj več o tem?
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Predvidevam da DAB radio pride drugo leto skupaj s Android Autom za R-Link. Ko si ti kupoval avto pa tega ni bilo pri nas in izgleda Renault tega ni vključil.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Kdaj drugo leto pa naj bi bilo na voljo?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Pojma nimam, pisalo je leta 2017. Mislim saj ni preverjena informacija, na Worldscoop forumu sem jo videl pred nekaj časa. Je pa imel Renault v Parizu delujoč prototip R-Link2 z Android Auto tako da daleč najbrž ni.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Nino88
Prispevkov: 24
Pridružen: 19 Maj 2016, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Nino88 »

Sport Driver napisal/-a:Predvidevam da DAB radio pride drugo leto skupaj s Android Autom za R-Link. Ko si ti kupoval avto pa tega ni bilo pri nas in izgleda Renault tega ni vključil.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
ker tega ni bilo pri nas ni Renault vključil, se nebi strinjal s to trditvijo ker Espace, ki je bil prej ima, Talisman Tudi in novi Megane, ki je kupljen v Avstriji pred mojim ima ( menimo se o modelih opremljenih z R-link 2 z 8,7" zaslonom)...
:lol:
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Talisman in Espace pri nas imata DAB?

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Nino88
Prispevkov: 24
Pridružen: 19 Maj 2016, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Nino88 »

Ne želim koga okriviti za to, da nimam tega v avtu ampak opozoriti koga, ki kupuje ta avto da tega nebo pričakoval.
Da Talisman in Espace imata saj tista ki sem jih gledal v salonu. Tudi v navodilih imaš lepo opisano kako upravljati z DR (digitalni radio)
RenaultMegane
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Feb 2017, 14:16

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a RenaultMegane »

Narocil sem megane grandtour bose z r-link 2 8,7inch displejem in me zanima, a ima ze vgrajen DAB+ sprejemnik oz. digitalni radio. Prodajalec itak nic ne ve o tem, na Renault Slovenija pa mi ze 1 mesec posiljajo odgovor. A mi lahko kdo iz prve roke pove, al morem ustavljati nove megane po cesti - oprostite, a lahko samo nekaj preverim? :)
Nino88
Prispevkov: 24
Pridružen: 19 Maj 2016, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Nino88 »

takšen odgovor sem dobil od njih:

Št.: 27/JH
Gospod
NINO
2000 MARIBOR
Ljubljana, 23.1.2017
Spoštovani !
Zahvaljujemo se vam za posredovanje dopisa z vprašanji glede DAB sistema za vaše vozilo
Renault Megane.
Znova vam odgovarjamo iz službe Stiki s kupci proizvajalca Renault.
Uradni odgovor proizvajalca glede opremljenosti vašega vozila smo vam posredovali v
predhodnem dopisu št. 657/JH, dne 26.10.2016.
Po ponovnem posvetu z pristojnimi oddelki znotraj naše organizacije nam dovolite pojasnilo,
da vozila Megane niso opremljena z predmetnim DAB radiem. V kolikor bi bilo naročilo
želenega radia za predmetno vozilo omogočeno, bi bilo to navedeno v cenikih vozil.
V predhodnem dopisu smo navedli, da je opremljenost vozil z navedenim sistemom odvisna
od modela avtoradia, ter razlike v letniku in mesecu proizvodnje vozila. Žal vam drugačnega
odgovora od že posredovanega ne moremo ponuditi.
Zahvaljujemo se vam za vaše mnenje, ugotovitve in opozorila s čemer smo seznanili tudi
pristojne oddelke znotraj struktur Renault. Vse pridobljene informacije in mnenja naših
kupcev so nam v veliko pomoč pri zagotavljanju kakovosti proizvajalca Renault in Nissan.
Lep pozdrav !
RenaultMegane
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Feb 2017, 14:16

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a RenaultMegane »

Svašta.... res svašta!!!
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Zadnji odgovor na to temo je star že več kot leto dni.
Še moja zgodba.
Za megana sem se odločil pred novim letom. V pogovoru s prodajalcem sem dobil informacijo, da avto ima DAB. Enako je bilo navedeno tudi v vseh 'dokumentih' - predračun, brošura, web konfigurator. Nikjer tudi ni bilo možnosti dodatnega naročila opcije DAB.
Ko sem avto prevzel sem tudi sam opazil da DR-ja ni. Ja itak razočaranje, nekaj naročiš oz. obljubijo, drugo dobiš.
Najprej naj bi preveril, če ima antena na navoju rdečo piko (ima). Po informaciji, ki sem jo dobil, naj bi vsi avti izdelani od lanskega septembra naprej imeli DAB. -> neglede na vse te infromacije DR-ja ni. :-(
Avto sem tudi peljal na servis, da preverijo ali je sploh kakšna možnost. Odgovor, ki sem ga dobil: žal ni mogoče, predlagamo, da se obrnete na prodajalca in se z njimi dogovorite.
Razmišljam kaj naj?
kadjar2017B
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Feb 2018, 17:05

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a kadjar2017B »

Spoštovani forumaši!
Sem nov na forumu, ga pa spremljam že precej časa.
Od septembra lani sem lastnik novega Kadjarja Bose 1,6 DCI. Ob naročanju maja lani meseca je bila prva moja zahteva, da ima avto z Bose ozvočenjem tudi DAB+ radio kar je bilo v ceniku pri tem paketu opreme tudi izrecno navedeno. Le tega v zimskospomladanskem ceniku še ni bilo.Toda ob dobavi avto ni imel radia z DABom+. Z prodajalcem sva takoj ob prevzemanju avta naredila reklamacijo na RENAULT NISSAN SI. in le ti so takoj vzeli reklamacijo zares in mi po nekaj dneh zamenjali antenski del z povezovalnimi kabli ter radijski del. Vendar se avtomobilski računalnik navkljub softverski nadgradnji ni znal povezati z novim radijskim delom.
Tako so mi po treh tednih vrnili avto z starim radiem in naročili novega. Po mesecu čakanja na nov radio sem končno dočakal vgradnjo novega " pravega " radia, ki sprejema tudi DAB+ postaje in sedaj radio poslušam samo še v digitalni obliki.
Pri poslušanju iste postaje v FM ali DAB+ je razlika kot noč in dan v korist digitalnega signala. Kvaliteta zvoka je bistveno boljša. Ves čas, ko je bil avto pri njih sem imel vseskozi nadomestno vozilo ( novi Captur in novi Megane ). Captur je tudi imel vgrajen DAB+ radijski sprejemnik, mi je pa pri vožnji na delo iz Radovljice do Bohinjske Bistrice igral v digitalni tehniki samo približno do Bohinjske Bele - potem je bilo z DAB+ konec. Tudi v vožnji proti Jesenicam je v Capturju bistveno prej izginil DAB+ signal.
V Kadjarju pa mi DAB+ radio igra brez problema do Bohinjske Bistrice z samo občasno izgubo signala. Takrat radio sam preklopi na FM in se ob dobrem signalu zopet takoj preklopi na digital. Tudi kvaliteta zvoka je v Kadjarju bistveno boljša.
Očitno gre pri Renault DAB+ radiih za različne kvalitete le teh; saj nenazadnje je Kadjar bil skoraj enkrat dražji kot Captur.
Naj končam - meni so reklamacijo rešili in z DAB+ radiem in njegovim zvokom pri Bose ozvočenju sem zelo zadovoljen. FM zame sploh ne obstaja več. Trenutno sem prekrižaril z avtom slovenski avtocestni križ in z digitalnim signalom in sprejemom le tega v mojem avtu ni težav. Zvok odličen.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a Hauba »

1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
gashper
Prispevkov: 89
Pridružen: 11 Feb 2007, 19:53
Kraj: Žiri

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a gashper »

A je res bolj pomembna slovnica kot predlog in resitev tezave? Ne ves kaj pise? Ti razlozimo? Jaz popolnoma vse zastopim.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Novi Megane 4 brez Digtalnega Radia ?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Določeni so tukaj da štepajo svoja sporočila. Mogoče obstaja kakšno tekmovanje, za katerega ne vemo.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori