homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
brezo
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 Okt 2016, 01:28

homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Odgovor Napisal/-a brezo »

Pozdravljeni!

Prosil bi za nasvet saj se mi je zgodilo slednje. Imam clio 4 letnik 2013 kateri ima gor gume dimenzij 195/55/16 na originalnih serijskih platiscih. Sirina platisca je J6.5. idealno za ta llatisca je sirina gume 195 ali 205. Minimalna in maksimalna pa 185 oz 215. Klical sem na renault abc kjer sem avto kupil naj mi prosim dajo potrdilo da lahko dam na ta platisca novo dimenzijo gum in to je 205/55/16. Na renaultu so me zavrnili in mi rekli da ne morejo dat saj tovarna takih dimenzij gum ne predvideva. Gre se mi pa za to da je guma ki jo hocem homologirat za tretino cenejsa kot jo imam sedaj gor. Namesto 90 e bi dal 62 e. Kaj mi svetujete? Prosil bi za kaksno mnenje glede tega ker to se mi ne zdi fer.

Brezo.
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Odgovor Napisal/-a mtman »

Sem imel podoben problem na mojem meganu sicer za 17" kolesa. original platišča nervasport in gor gume 225/45r17. Ker so bile felgne originalne bi lahko nanje nameščal samo takšne ki jih je predvidila firma torej 205/50r17 ki so občutno dražje.

Brez uspeha tulil v reno in podobne institucije... odgovor brez Tuv ne bo nič, kar pa za originalne ne moreš dobit. Torej prodal felgne in gume na njih in za isti dnar kupu nove neoriginal in gume, homologiral in vozim.

Žal z originalnimi ne bo šlo kej homologirat razn, če maš kake veze na renoju pa še to dvomim da bi ti htel kdo na svojo pest popravljat.

Če pa že dobiš koga ko ima neoriginalne felgne s to dimenzijo pa ima zanje tuv pa ti jih posodi da homologiraš, pa je potem zopet potrebno poznat kerga na tehničnem, da ti napiše sam dimezijo noter v homologacijo in pa širino platišč, ker ti še napiše tip platišč (LPP npr..) moreš pol dejansko met iste felge iz homologacije pol za te gume, kar pa ti pr sposojenih s5 nč ne koristi.

Torej z original ne boš pomoje nč zrihtu, če pa že pa velik sreče.

LP MT
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Re: homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Mtman,

ker si imel original 205/50-17, kako se obnese dimenzija 225/45-17? Je poraba vecja, ali ta dimzenzija gume kaj drugace vlece avto v levo/desno?
Na meganu 3 je feltna 7J*17. Si potem kupil sirso feltno 7.5/8J? Ce bi dal na original Meganu 3 dimzeijo 225 bi mogoce lahko izgledalo prevec balonasto, ker ni dovolj sirine. Sicer sem videl na Avto.netu da je en imel na original GT-line feltnah prav 225/45-17 dimenzijo in je na slikah izgledal nekak normalno.
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Odgovor Napisal/-a mtman »

Original so bile 6.5J (nervasport) in so dejansko zgledale malo balonasto ampak ok so bi ravne s felgno. Te ki jih imam sedaj so 7J (Rial como) in ne izgleda slabo čist normalno. Glede lege na cesti morem poudarit da je izredno boljša kot pri 205 65r16, sprememba v tordoti ni toliko opazna, se pa pozna na vodljivosti zelo (16ke v ovinkih kot da bi se na gumicah vozu). Drugih prememb pri obrabi itd ni, je pa res da je razlika ker je volan bolj direkten, da imaš občutek da avto bolj drži in posledično ga bolj "tiščiš" pa je poraba večja. Pri normalni vožnji je pa rečmo 1dcl-2dcl večja.

Se pa pozna, če imaš potem še avto neoriginalno spuščen, pri speljevanju, ko so roke (polosovine) bolj ravne da volan malo miga sem pa tja. Če je podvozje original ni teh sprememb.
Uporabniški avatar
brezo
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 Okt 2016, 01:28

Re: homologacija novi dimenzij gum na originalna platisca

Odgovor Napisal/-a brezo »

Ima kdo za posodit alu platisca 16col, 7j sirine, s tuv certifikatom da grem homologirat nove dimenzije gum? Iz Gorice oz okolice?
Odgovori